Свіжі публікації




Заняття для дітей середнього віку з формування просторових уявлень

Мета: вчити аналізувати власне обличчя перед дзеркалом по вертикальній осі, закріплювати назви частин тіла і особи, активізувати в мові дітей поняття «вище», «нижче», розвивати відчуття соматотактильные

Матеріал: велике дзеркало, маленькі дзеркала на підставці на кожну дитину, картки до вправи «Допоможи художнику».

 Хід заняття.

1. Організаційний момент.

Пальчикова гра «Пташки - пальчики».

Гра може проводитися на першому етапі за показом дорослого, потім по словесній інструкції( як перед великим дзеркалом, так і без нього).

Пташки-пальчики літали,

Пташки - пальчики втомилися, - діти роблять помахи кистями рук

Полетіли, полетіли («крильцями»)

І до мене на носик (брови, коліна ...) - пальцями обох рук доторкаються

Сіли до названої дорослим частини тіла

Посиділи, погалдели, легке постукування кінчиками пальців

Погомоніли, погомоніли з названої частини тіла

Пташки далі полетіли. - «крильця»

Гра повторюється кілька разів. Кожен раз називається нова частина тіла або обличчя.

Закінчення гри проводиться наступним чином:

Погомоніли, погомоніли

І в віконце відлетіли - діти роблять рух кистями рук

Шух-шух-шух в бік вікна

2 Новий матеріал.

Робота перед дзеркалом: «Моє обличчя» Дорослий разом з дітьми розглядає обличчя в дзеркалі. Визначається центр обличчя (ніс). Далі дорослий разом з дітьми, на рівні соматотактильные відчуттів, визначає розташування частин обличчя.

Гра «Подорож долоньки»: якщо долонька поїде вниз, то що зустріне? Якщо вгору? І т. д. Одночасно діти долонею поводять по обличчю і визначають частини обличчя, які зустрічаються на шляху. Давайте пригадаємо: що долонька зустрічала внизу, кого вгорі?

Гра-бесіда. «Я загадаю те, що нижче (вище), ніж...» гра проводиться перед дзеркалом.

Гра «Назви адресу». Дорослий дає зразок: «Ніс знаходиться нижче, ніж очі, але вище, ніж губи». Дітям пропонується назвати адресу» очей, брів, рота, лоба і т.д. Діти визначають, що вище всього, що знаходиться нижче всього на обличчі?

3. Фізкультхвилинка

Нам пора перепочити

Потягнутися і зітхнути

Проженемо геть лінь і нудьгу

Розімніть спочатку руки

Покрутили головою

І втома вся геть!

4. Практична робота.

 

Вправа «Допоможи художнику»: Розглянь портрети. Що забув намалювати художник? Без будь частин обличчя залишилися лялькові герої? (Буратіно залишився без носа

1 2

3 4

і т. д.) Домалюй відсутні частини особи героям казки і розфарбуй портрети.

5. Підсумки заняття.

Що запам'ятали?

Що сподобалося?


 

Література: «Методики формування просторових уявлень у дітей дошкільного і молодшого шкільного віку» Н.Я.Семаго (М.: Айріс - прес, 2007р)



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.