Свіжі публікації




Конспект індивідуального логопедичного заняття «Цирк, цирк, цирк!»

Мета: Автоматизація звуку [Л].

Завдання:

1. Освітні:

- уточнити уявлення дитини про звук [Л].

2. Корекційно-розвиваючі:

- розвивати рухливість артикуляційного апарату;

- уточнити уявлення про артикуляційному устрій звуку [Л];

- розвивати фонематичний слух на звук [Л];

- розвивати фонематичні сприйняття;

- розвиток уваги;

- розвиток дрібної моторики;

- автоматизація звуку [Л] в складах, словах, реченнях.

3. Виховні:

- формувати позитивну мотивацію на занятті;

- виховувати самоконтроль за мовою, бажання займатися.

Обладнання: велике дзеркало, лялька-клоун - макет мовного апарату виготовлений з великої пластикової пляшки з відкритим ротом - проріз і рукавичкою (одягається на руку логопеда або дитини) - імітує мову, картинки артикуляційних вправ з віршами, картки для аналізу артикуляції звуку, кружечки-сигнали, м'яч, ватяну кульку, комп'ютер, комп'ютерна гра «У країні математики».

Хід заняття.

 

1. Орг. Момент

Л: - Як ти думаєш, куди люблять ходити і діти і дорослі, щоб повеселитися, посміятися?

Р: - В цирк.

Л: - Сьогодні я пропоную тобі пограти в цирк. Кого б ти хотіла побачити з артистів цирку?

Р: - Клоуна.

Л: - Як ти думаєш, чи важливо, щоб артист говорив красиво і правильно, чому?

Р: - Важливо, не важливо, не знаю

Л: - У нас в гостях клоун Звучок, він згоден з нами і вважає, що в цирку це дуже важливо, адже цирк дуже люблять діти, а вони завжди наслідують дорослим. Послухай, будь ласка, що вийде, якщо артисти почнуть говорити не правильно, ти плескай у долоні якщо я вимовлю слово не правильно: ВАДОНИ, МАВЫШ, КВОУН, ВАВКА, СВОН - молодець, ти все правильно почула. Тому що правильно ці слова звучать так: ДОЛОНІ, МАЛЮК, КЛОУН, ЛАВКА, СЛОН.

2. Оголошення теми заняття.

Л: - Я хочу прочитати тобі вірш про клоуна, вірш. «Клоун - дивак» - мова з рухом - (перебільшено виділення звуку Л)

Клоун - дивак, робив усе не так:

Л: - Скажи, будь ласка, яку пісеньку (звук) я вимовляла частіше?

Р: - «Пісеньку пароплава»(Звук [Л]).

Л: - Правильно, сьогодні ми будемо вправлятися в правильному проголошенні «Пісеньки пароплава» (звуку [Л]).

3. Артикуляційна гімнастика.

Л: - Наш Клоун Звучок каже, що перед виходом на арену треба довго і багато готуватися, щоб правильно говорити, для початку потренувати язичок, я буду читати казку, а клоун буде показувати, як правильно виконувати всі вправи для язичка.

«Казка про Веселу Язичку»

Жив-був Язичок. Прокинувшись рано вранці, він відправився на прогулянку і зустрів жабу.

Ми наслідуємо жабам,

тягнемо губи прямо до вушках.

Упр. «Жаба»

Поспостерігав Язичок за жабою і пішов далі. Бачить, конячка дітей катає. Сів Язичок на конячку і теж поскакав.

Язичком пощелкай голосно-

стукіт копит почуєш дзвінкий.

Упр. «Конячка»

Зістрибнув Язичок з конячки і побіг погойдатися на гойдалках.

На гойдалці я качаюся

вгору-вниз, вгору-вниз,

я до даху піднімаюся,

а потім спускаюся вниз.

Упр. «Гойдалки» (з рукавичкою)

Сліз Язичок з гойдалок і раптом побачив грозного сердитого індика.

Я - індик «балди-балда».

Розбігайтеся хто куди.

Упр. «Індик»(з рукавичкою)

Раптом подув сильний вітер, Язичок злякався і побіг додому до мами.

Упр. «Фокус»

А вдома мама спекла млинці з малиновим варенням. Поїв Язичок млинців з варенням, та все губи забруднив. Треба губи акуратно облизати.

Ох і смачне варення!

Шкода, залишилося на губі.

Язичок я підніму

І залишки оближу.

Упр. «Смачне варення»(з рукавичкою)

Поїв Язичок млинців з варенням і вирішив випити чаю.

Язичок ми до носа тягнемо,

Чашку з чаєм представляємо.

Упр. «Чашечка»(з рукавичкою)

Попив Язичок чаю з своєю красивою чашки і пішов спати. А перед сном він пішов вмиватися і чистити зубки. Давай і ми з тобою почистимо наші верхні зубки.

Зуби потрібно чистити двічі:

Кожен ранок і кожен вечір.

Упр. «Чистимо зубки»

4. Вимова ізольованого звуку.

Л: - І ось клоун виходить на арену і оголошує конкурс називається - «Пароплави» (фото) - хто зможе довго і голосно заспівати пісеньку пароплава, МІЖЗУБНИЙ-Л (и - язик між зубами): ЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛ, пливе пароплав: тихо чути гудок, наближається: голосно.

5. Аналіз артикуляції звуку.

Л: - Подивися, як красиво посміхається Звучок, коли вимовляє - «Пісеньку пароплава» (звук Л)

- губи в усмішці

- між зубами широке відстань

- язичок піднятий вгору

- горлечко співає

- повітряна струмінь сильна і тепла.

(звернути увагу дитини на артикуляційний уклад звуку Л)

6. Гімнастика для очей

«Відгадай загадку і знайди її очима» (скла вікон наклеєні предметні картинки в різних місцях, логопед описує предмет, а дитина відшукує його очима)

7. Розвиток фонематичного слуху.

Л: - Як каже Звучок в цирку є жонглери - це артисти які можуть одночасно підкидати і ловити кілька предмети по черзі, наприклад кулі, а ось і я пропоную тобі такий гурток , поки з одним потренуємося. Гра «Піймай звук» (підніми гурток вгору, якщо почуєш «Пісеньку пароплава» (звук - Л)

а) на рівні ряду звуків:

Л Л Н Г Р Л З Л Л Л Л Д Ж Л М Л

б) на рівні ряду складів:

РА-ЛО-ЛУ-МИ-ОЛ-ВА-ЛА-ЛИ-КО-РУ-АЛ

в) на рівні слів:

ЛАПА, ЛОМ, ЦИБУЛЮ, ПОЛКУ, БУЛКА, СТІЛ, ПЕНАЛ

8. Автоматизація звуку в складах.

Л: У цирку є і дресировані птахи, наприклад, папуга живе в цирку дуже любить грати в повторялкі. Давай і ми з тобою пограємо в таку гру.

Гра «Повторялкі» (з пальчиками)

АЛА _ АЛА _ АЛА_АЛА_АЛА_АЛА_

ЛА_ЛА_ЛА

ЛО-ЛО-ЛО

ЛУ-ЛУ-ЛУ

ЛИ-ЛИ-ЛИ

9. Автоматизація звуку в словах.

Л: - А Звучок в цирку дуже любить грати в м'яч.

Гра «Один - багато» (з м'ячем).

ЦИБУЛЯ - ЛУКИ

ЛАПА - ....

ЛОЖКА - ...

ЛИЖА - ...

ЧОВЕН - ...

ПРОМІНЬ - ...

10. Автоматизація звуку в реченні.

Л: - В цирку завжди дуже світло і святково, там багато різних світлових променів, які так і хочеться зловити.

Гра «Зраджуй пропозиції».

Я ловлю промінь світла. Ти... Він... Вона... Ми... Ви... Вони...

11. Комп'ютерна гра на увагу: «Одягни ведмедя»

Л: - Ти знаєш, як часто доводиться переодягатися артистам цирку, правда Звучок? І тому Звучок приготував для тебе дуже цікаву гру, щоб ти знала, що ще важливо бути спритним, швидким та уважним.

Молодець, ти одягнув всіх ведмедів і отримував за це яблучка.

12. Підсумок заняття

Л: - Яку пісеньку (звук) ми сьогодні вимовляли найчастіше?

Р: - «Пісеньку пароплава» (звук [Л]) .

Уточнюємо артикуляцію звуку: що робили губки, зубки, де був язичок, яка була повітряна струмінь, співало горлечко чи ні.

13. Оцінка мовленнєвої діяльності

Ти сьогодні чудово працювала, правильно вимовляв звук, (нічого страшного, що щось у нас не вийшло, наступного разу у нас обов'язково все вийде) зате тепер ми точно знаємо, що правильно говорити - це дуже важливо, але для цього треба дуже багато працювати, як наш клоун Звучок, який нам допомагав., спасибі йому велике, ми його залишимо у себе, щоб він і іншим хлопцям теж розповідав про правильність мовлення.

14. Домашнє завдання.

За аудіо записи - повторення складових рядів.

Рефлексія: Квіти для кабінету (листівки).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.