|
Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім «Наша Армія»
Мета:
- продовжувати формувати уявлення про армії;
- про представників різних родів військ (льотчики, танкісти, ракетники, піхотинці, моряки);
- про особливості служби в мирний час;
- розвивати спостережливість;
- виховувати почуття гордості за солдатів і бажання бути схожими на них.
Попередня робота: зустріч з ветеранами, розглядання альбому «Наша Армія», читання худ. літератури про солдатів різних родів військ.
Матеріал: репродукції картин про ВВВ, картинки із зображенням різних родів військ, м'ячик.
Хід заняття:
- Багато може наша земля: нагодувати смачним хлібом, напоїти джерельною водою, порадувати чудовими просторами, лісами, полями. Але захистити себе не може. Тому захист Вітчизни, рідної землі - святий обов'язок тих, хто їсть її хліб, п'є її воду, милується її красою. Як ви думаєте хто це?
(Солдати, воїни-захисники)
Проводиться гра «Злови - назви».
Діти встають у коло, вихователь з м'ячем у руках стоїть у центрі кола. Дитина, якій вихователь кине м'яч, повинен зловити його, назвати слово, що характеризують воїнів, і повернути (кинути) м'яч вихователю і т.д.
- Багато років тому на нашу країну напали вороги. Наші воїни хоробро билися за Батьківщину і перемогли. (Розглядання репродукції картин).
На фланелеграфе розставлені картинки із зображенням різних родів військ.
- Хто охороняв і зараз охороняє наше небо? (льотчики) Як ви думаєте, кожна людина може бути льотчиком? (відповіді дітей)
- Абсолютно вірно, щоб бути льотчиком, треба багато чому навчитися, пройти складну підготовку на землі, вміти стрибати з парашутом. Треба бути сміливим, сильним, уміти володіти собою.
На цій картинці ми бачимо ракети - грізну бойову зброю. Винайшли його інженери-конструктори. Що буде, якщо не отримав спеціальної підготовки військовослужбовець постане у ракетної установки? (Припущення дітей).
Так, багато треба знати воїну-ракетнику, щоб зі знанням справи керувати цією грізною зброєю.
По хвилях корабель пливе,
Капітан його веде,
Не страшні йому тумани,
Мілині, крижини, урагани ...
Він відважний моряк,
Це знає кожен
Про якомусь роді військ йдеться в цьому вірші? (моряки). А якими повинні бути моряки? Якими якостями вони повинні володіти? (уважними, сміливими, грамотними, влучними)
Дуже відповідальна і важлива служба танкістів. Танк - це теж грізна зброя. Танки скрізь пройдуть - і по землі, і по воді; причому і вдень і вночі. Як ви думаєте, як називається людина, яка управляє танком? (Танкіст) Яким повинен бути танкіст? (спеціально навченим, сміливим, відважним і ін)
На гілках заснули птиці,
Зірки в небі не горять,
Причаївся біля кордону
Прикордонників загін.
Прикордонники не дрімають
У рідного кордону,
Наше море, нашу землю
Біля кордону вартують.
- Якими повинні бути прикордонники? (гострозорими, наглядовими, відважними, обережними, розумними)
Змогли б молоді воїни всіх родів військ самі навчиться всім необхідним для служби умінь? Хто їх вчить? (Командири-офіцери)
А щоб стати офіцером, треба вчитися у спеціальному військовому училищі.
Фізкультхвилинка «Готуюся бути солдатом» (віджимання, стрибки)
Дидактична гра «Кожній картинці своє місце»
(У дітей індивідуальні набори картинок із зображенням різних родів військ і умовні позначення цих родів. Потрібно розкласти картинки до відповідними умовним позначенням.)
- Запитаєте мене: які роду військ вам незнайомі або важко їх виявити?
- Ми з вами живемо в мирний час. Навіщо ж потрібна армія? Що роблять солдати, коли немає війни? (Навчаються, тренуються). Для чого? (Щоб бути готовими в будь-який момент стати на захист Батьківщини.) Підвести дітей до висновку про важливість і необхідність захисту своєї Батьківщини. Коли наші хлопці виростуть, вони теж підуть служити в армію. А готуватися до цього можна вже зараз.
Запропонувати пограти в гру «Так - ні».
(На фланелеграфе розташовані зображення солдатів різних родів військ, вихователь загадує одного з них. Діти задають питання вихователя, намагаючись відгадати, кого той загадав. Вихователь може відповідати тільки «так-ні». Потім цю гру можна повторити з ведучим, вибраним з дітей.)
- Наші воїни-захисники - сильні і сміливі. Вони зможуть захистити нашу Батьківщину - Росію в повітрі, на землі і на морі.
Дякуємо, солдати, вам
За життя, За дитинство, за весну,
За тишу, за мирний дім,
За світ, в якому ми живемо!
Читайте також: