|
Інтегроване заняття з образотворчої діяльності для дітей старшої групи
«Диво - писанки»
Мета заняття: Сприяти ознайомленню дітей з мистецтвом мініатюри на яйці
Завдання:
1) Уточнювати уявлення про композиції та декорі
2) Вчити малювати візерунки гуашевими фарбами на об'ємній формі
3) Виховувати інтерес до народного декоративно - прикладного мистецтва і народних традицій, свят
Матеріал до заняття: Мультимедійний центр, музичний центр, яйця: червоні, жовті, жовтогарячі, темно-сині, коричневі - для рефлексії, скринька з білими яйцями, указка, підставки під яйця, гуаш, тонкі пензлі, серветки текстильні і паперові, ватяні палички, ковпачки від фломастерів, мольберти, вода в банках, яйця для розмальовки.
Хід заняття:
1. - Заходь, чесний народ! (Слайд 2)
У нас ярмарок йде!
Проходьте, не соромтеся,
Біля прилавка падайте!
Товар розгляньте
Так свої уміння покажіть
А на нашому ярмарку,
Щоб показати вміння
Треба загадку відгадати!
Загадка:
- Може й розбитися,
Може і зваритися,
Якщо хочеш - птицю
Може перетворитися! (Слайд 3)
- Щоб з відповіддю поспішити,
Потрібно лавки відвідати
(Діти підходять до крамницях і шукають відповідь; підходять до крамниці «Писанки», де стоять розписні яйця і скриньку з білими яйцями)
2. - Подивіться, який товар в цій крамниці, якими візерунками розписані яйця? (відкривається скриня з яйцями)
- А ці яйця вам подобаються? (слайд 4) (немає)
- Чому? (не гарне)
- Символом якого свята є яйце? (символом Великодня)
- Що ви знаєте про це свято? (Фарбують яйця)
Узагальнення
- Великдень - це головний церковне свято, свято початку весни і пробудження природи, надії на майбутнє, перемоги добра над злом. Великоднє яйце - це символ нового вічного життя, чистою і світлою. У великдень прийнято дарувати яйця. Дарування яйця - це знак того, що ти прощаєш людині всі образи, що він тобі приємний, що ти не тримаєш на нього зла.
3. - Як ви думаєте, які яйця приємніше дарувати: розписані чи прості? (розписані)
- Пригадайте, які візерунки ми малювали? Як вони називаються?
Узагальнення
- На яйці можна намалювати слов'янський орнамент, (символи сонця, засіяне поле, хлібні колоски, насіння) (слайд 5)
- Тепер пропоную вам розглянути ці малюнки.
- Якими декоративними елементами прикрашені яйця?
- Які фарби використовує художник при розпису яєць?
- Чим малював художник? Якими інструментами користувався?
4. - При розмальовуванні яєць художник використовував точки, мазки, плями, прямі і хвилясті лінії; малював він яскравими фарбами; елементи на яйці чергуються; ритмічні, художник користувався тонкими пензликами, печатками, ватяними паличками. Гра «Знайди однакові яйця» (Слайд 6)
- Ви хочете навчитися розписувати яйця? (Так)
II. - Вибирайте матеріал для роботи.
- Зверніть увагу на зразки. (Слайди 7,8)
- Заохочення творчих знахідок
(Діти розфарбовують яйця під російську народну музику )
III. - На Великдень яйця не тільки дарують, але і грають з ними! Багато різних ігор існує з застосуванням яєць (Слайд 9) І ми з вами теж пограємо.
- Візьміть яйця з лавки і поставте на підлогу, будемо танцювати під музику. Коли вона закінчується - беремо одне яйце. Кому яйце не дістається, той виходить з гри.
СЛАЙД 10
Рефлексія
- В нашій крамниці є кошика, в них потрібно покласти яйце такого кольору, який у вас настрій, подивимося, яке враження залишилося у вас від проведеного заняття.
Читайте також: