Свіжі публікації




Конспект заняття з навчання грамоти у підготовчій групі

Тема «Диференціація звуків с-с', з-з'» (на прикладі лексичної теми, «Квіти»)

Цілі. Закріплювати правильну вимову звуків с і з, вміти розрізняти їх і послідовно виділяти зі слів, закріплювати навички читання слів і їх співвіднесення зі схемами, закріплювати просторові уявлення та навички узгодження сущ+дод., числ+сущ, навички аналізу і синтезу, розвивати мовлення з рухом, зорове і слухове увагу.

Використовувані матеріали. Картинки із зображенням квітів, цифри, літери в конвертах, надруковані слова, схеми слів

Хід заняття.

I. Організаційний момент.

1. Ігрове вправу, «де?».

На дошці картинки із зображенням квітів: у лівому верхньому куті - пролісок, у правому верхньому - роза, в лівому нижньому - астра, в нижньому - незабудка.

Логопед вказує на квітку, діти називають його і визначають місце розташування.

Логопед. Який звук у слові?

2. «Що змінилося?»

Картинки поміняти місцями.

II. Основна частина.

1.Игровое вправа «Повтори, не помилися».

Логопед. Са-за-са. За-за-са. Аса-аза-аза.

2. Гра «Дзвінкий-глухий».

Логопед. Заміни звук на парний.

Са-за, Зоя-соя, зима-Сима, зуб-суп.

3.Игра «В слові склад договори, будь уважним, дивись!».

Логопед. Закінчи слово, додаючи склад са або за.

(Са), (за), по(за), стреко(за), ва(за), поло(са), ро(за)(са).

Яке слово відноситься до назви квітки?

4.Игра «4 зайвий».

Логопед. Визнач, яке слово зайве і поясни чому?

Айстри, троянди, незабудки, гвоздики.

5. Физминутка.

Наші яскраво-червоні квіти розпускають пелюстки. (Рука в кулаці. Плавно разжимаем пальці.)

Вітерець ледь дихає, пелюстки колише. (Помахати руками перед собою.)

Наші червоні квітки закривають пелюстки. (Плавно стиснути пальці.)

Тихо засинають, головою хитають. (Плавно опустити руки на стіл.)

6. Гра «Який, яка, які?».

Логопед. Назви слова - ознаки.

Волошка який? (блакитний, польовий...)

Мімоза яка?

Троянди які?

7. Гра "Наведи порядок"

Логопед. Скажи пропозиції правильно.

Цукор кусає Зою.

Газон зацвів на нарциссах.

Ваза зів'яла в ирисах.

8. Гра «Визнач кількість слів у реченні цифрою». (c використанням пропозицій пункту 7)

9. Робота в командах.

1 завдання. Логопед. Прочитай слова. Підбери слова до схем.

(Троянда, айстра, волошка)

2. завдання. «Слова розсипалися».

Логопед. Збери слова, використовуючи букви.

10. Взаимопроверка.

III. Підсумок.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.