Свіжі публікації




Конспект заняття з художньої творчості «Фитокартины»

До створення фитокартин ми з дітьми прийшли випадково, займаючись флористикою. Хлопці самі звернули увагу на те, як смачно пахнуть засушені гілочки Іван-чаю, малини, а я, як педагог, звернула увагу на те, що при роботі з різними пряними травами настрій дітей змінювалося. Малюючи завареною кавою, вони ставали галасливими і балакучими, а викладаючи мозаїчний візерунок з суцвіть ромашки аптечної, перетворювалися в спокійних і замислених дітей. Ця особливість мене дуже зацікавила і змусила звернутися до історії. Створення фитокартин з ароматних трав, зерен і насіння ця нетрадиційна для нас з вами техніка образотворчого мистецтва насправді дуже давня. Вона народилася в давні часи на східних базарах, де торгували всілякими спеціями, прянощами. Продавці, для того, щоб відігнати злих духів і залучити покупців викладали вигадливі візерунки з різнокольорових спецій на великих тацях, поверхня яких була змочена цукровою водою. Вони вірили в те, що вдихаючи запахи спецій, людина може вилікувати не тільки своє тіло, але і душу.

Конспект заняття з художньої творчості

Тема : «Крона дерева»

Мета: Знайомство з фитокартинами. Створення умов для творчого розвитку, збереження і зміцнення психофізичного здоров'я.

Завдання:

  • Вчити виготовляти фитокартины.
  • Розвивати вміння бачити зв'язок між предметами або явищами навколишнього світу і їх абстрактним зображенням. Розвивати інтерес до флористики
  • Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Матеріал: Аркуш паперу, заварену каву для малювання, сухі зелені приправи (петрушка, кріп...), обладнання для малювання та аплікації.

Хід заняття:

Казка.

Вийшов одного разу Лісовичок зі свого будинку і раптом почув жалібний писк.

- Хто це пищить,- запитав Лісовичок,- хто плаче?

- Це я, пташеня, - пролунав з трави тоненький голосок. - Я загубився. Раніше у мене був просторий, високий будинок. Там можна було і від дощу під листочками сховатися, і до сонечка було близько, і лисиць та вовків не дістати. Ось який будинок!

- Та де ж ти жив,- спитай дідок,- де твій дім?

- Я не знаю,- заплакав пташеня.

І пішли Лісовичок з пташеням шукати будинок. Заглянули в нору, але це був будинок їжака. Заглянули в очерети, а там жила чапля. Залізли на високу скелю, але там був будинок орла. Втомилися, сіли під деревом, відпочити в тіні його розлогої крони.

- Ось мій будинок,- запищав пташеня,- ось він рідний! - Я живу в кроні дерева. Тут і від дощу під листочками сховатися можна, і до сонечка близько, і лисиць та вовків не дістати. Ось який будинок!

Розсміявся Лісовичок, як це він не здогадався, що пташеня говорив про кроні високого розлогі дерева.

Педагог пропонує дітям намалювати, розчиненим у воді кави, зелене дерево, а крону зробити з сухих приправ.1

М.р. Мої пальці - молодці.

Всі красені - молодці.

Великий палець всіх сильніше.

Помасажуй мерщій.

Вказівний палець

товариш чудовий.

Палець середній самий шкідливий.

Безіменний палець

пустун постійний.

А мізинчик молодець,

мій красень - молодець.

(Самомасаж кожного пальця).

(зображуємо, як йшов на масажному картці)

Під час роботи звернути увагу на те, як пахне малюнок.

Обговорення: Роботи об'єднати в загальну картину так, щоб вийшов великий ліс. Похвалити один одного.

Психофізична розвантаження: Гра «Візьми і передай» (уявні предмети - цегла, кішку, гарячу картоплю...)

Додаткове заняття для дітей, які швидко впорались з завданням ( за бажанням на вибір).

«Чотири пори року»

Ліплення з пластиліну з додаванням фитоматериала.

З картону вирізаємо коло або овал з хвилястими краями. Це буде крона дерева. Вона може бути жовтого або помаранчевого (осінь), білою або блакитною (зима), зеленої (літо), світло-зеленої (весна). В пластилін домішуємо фитоматериал, приміром, крупно мелений шипшина (для додаткового масажу пальців). З отриманої маси розкачуємо стовпчики, джгути - це стовбур і гілки дерева. Налепливаем їх на картонну крону. Прикрашаємо відповідним природним матеріалом.

«Подивися що в мене»

Розфарбовування «мандали».

Мандала - буддійський символ (з санскриту - «коло», «простір», «єдність»), малюнок у колі. За уявленнями буддистів і ламаистов, це міні - модель Всесвіту. Малювання та розфарбовування мандали як метод роботи застосовується в сучасній психотерапії та психодіагностики, де мандала сприймається як символічна карта внутрішньої реальності людини. Виникло навіть самостійний напрям - арт-мандала терапія. Мандала використовується в якості візуальної опори для медитації. Розфарбовуючи мандалу, не уточнюємо кольори, які будемо використовувати, нам не треба турбуватися про те, що ми хочемо зобразити і чи достатньо у нас художніх здібностей для реалізації наших намірів, тому розфарбовування мандали одночасно захоплює і заспокоює. Малює автоматично входить в легкий транс, як при медитації. Повсякденні турботи і тривоги відходять на задній план. Іноді при цьому приходять відповіді на важкі запитання. Процес створення мандали надає благотворний вплив і викликає позитивні відчуття. Дітям обов'язково потрібно сказати, що при розфарбовуванні мандали немає нічого правильного чи неправильного. Єдине, що потрібно від дитини,- це повага до заданої форми, її не можна порушувати.

2



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.