|
Комплексне заняття у середній групі «Ой, який гарний сарафан»
Мета: Продовжувати знайомити дітей із звичаями російського народу, з російським народним костюмом-сарафаном. Виховувати бажання дізнатися цікаве про одяг людей; уміння створювати красиві речі своїми руками; бачити красу в навколишніх предметах.
Продовжувати вчити дітей розташовувати деталі на певній відстані один від одного. Розвивати окомір, увагу, посидючість, акуратність при роботі з клеєм.
Викликати у дітей веселий настрій, бажання допомогти ляльці.
Матеріал: кімната обладнана під російську хату, сарафани прикрашені різним орнаментом; лялька в р.н. сарафані і кокошнику; клей, пензлики для клею, заготівлі сарафанів, деталі для прикраси; р.н. мелодія, магнітофон.
Хід заняття:
Діти входять в «хату»
Господиня: Здрастуйте, гості дорогі! Проходьте! Які ви гарні, веселі. Подивіться, і ми з Дашею навели порядок у хаті, вас чекали. Сідайте. Скажіть, ви Дашино листа отримали?(відповіді дітей) Хлопці, Даша покликала вас в гості, щоб показати новий наряд. Вона ходила в магазин і купила собі гарний одяг. Даша виходь, покажи їм, що ти купила. (з'являється лялька в сарафані)
- подивіться хлопці, що купила собі Даша? (сарафан)
- правильно, сарафан. Це російський народний костюм. Давним-давно сарафани ткали на саморобних ткацьких верстатах, вдома. А зараз тканина виробляють на ткацьких фабриках. Подивіться, як красиво прикрашений сарафан. Хлопці, я сьогодні теж одягла сарафан. Скажіть, чи однаково прикрашений наші сарафани?
- ні, не однаково. У Даші на сарафані квадрати і круги, а у вас квіти.
- Правильно, у Даші сарафан прикрашений геометричним орнаментом, а мій сарафан-рослинним орнаментом. Подивіться, прикраса йде по центру і по низу. Скажіть, а які кольори взято для прикраси, темні чи світлі? (світлі)
- сарафани прикрашають вручну, це дуже трудомістка робота. Сарафани шиють і для будинку і для свят. Як ви думаєте, ми одягли сарафани для домашньої роботи або для свята?(для свята)
- подивіться діти, а що у Них на голові? (кокошник)
- зверніть увагу, що кокошник прикрашений так само як і сарафан. Вам подобається наряд, який купила собі Даша? (відповіді дітей)
- хлопці, Даша пропонує вам пограти. (Проводиться гра «Місток»)
- ой, хлопці, ви не знаєте, чому раптом Даша стала такою сумною? (ні не знаємо)
- Даша, каже, що скоро свято дівчаток і мам, а вона не встигла прикрасити сарафани для своїх подружок, що їй робити, не знає. Підкажіть? (відповіді дітей)
- а давайте ми з вами прикрасимо сарафани з допомогою аплікації. Подивіться, у мене на столі лежать картинки, на яких намальовані квіти і кола. Ви їх розберіть і підійдіть до столів, на яких такі ж картинки на кубиках. (діти діляться на 2 групи)
- перш, ніж приступити до роботи, давайте згадаємо, що ми будемо робити спочатку, а що потім.
- спочатку розкладемо деталі, потім акуратно намазуємо клеєм деталі і приклеюємо. Зайвий клей прибираємо серветкою.
- скажіть, чи слід поспішати? (Ні, потрібно працювати не поспішаючи, поспішиш-людей насмішиш.)
- все правильно. А тепер приступайте до роботи. (самостійна робота дітей, під час якої звучить спокійна російська народна музика.)
- подивіться хлопці, які нарядні і красиві сарафани у вас вийшли. Як ви думаєте, вони сподобаються подружкам Даші? (так, ми не поспішали і намагалися).
- Хлопці, Даша каже вам спасибі за допомогу. (лялька пригощає дітей, вони прощаються і йдуть).
Читайте також: