|
Конспект заняття по екології «Частування для гостей»
(друга молодша група)
Мета: формування екологічної культури у дітей дошкільного віку
Завдання:
Освітня:
- Закріпити знання про фруктах, про те, що фрукти ростуть у саду.
- Закріпити вміння описувати фрукт за характерними ознаками.
- Закріпити знання про овочі, про те, що овочі ростуть на городі.
- Закріпити вміння описувати овоч за характерними ознаками.
Розвиваюча: розвивати мовлення, пам'ять, мислення, уяву, увагу, слухову, зорову, рухову пам'ять, дрібну моторику.
Виховна:
- Виховувати у дітей любов до рідного краю.
- Виховувати у дітей почуття проявляти гостинність.
- Виховувати вдячне почуття до природи і людям, які завдяки своїй праці одержують урожай.
- Виховувати бажання працювати, почуття колективізму. Виховувати дбайливе ставлення до рослин.
Методичні прийоми: бесіда, загадка, художнє слово, розгляд і порівняння овочів і фруктів, гра, приготування салат з овочів і фруктів.
Словникова робота: активізація та збагачення словника: фрукти і овочі, грядка, город, сад, терка, дошка для нарізки, переміщати.
Попередня робота: дидактична гра «Овочі і фрукти», розглядання макета «Овочі і фрукти», картинки з овочами і фруктами, загадки про овочі та фрукти, виготовлення макета, написати лист, бесіда на тему «Овочі та фрукти нашого краю»
Матеріал: макет, картинки з овочами і фруктами, іграшки (зайчик і свинка), три вази, дві тарілки, ніж, дошка для нарізки, терка, лист, сюрпризный момент «Веселі сонечка».
Хід заняття
Восп: Осінь дарує людям багато подарунків. Хлопці, пам'ятайте, нещодавно осінь подарувала нам цілу корзину красивих листя. Але листям ми можемо тільки милуватися. А є у осені подарунки, якими ми можемо поласувати. Хлопці, зараз я загадаю вам загадки, а ви спробуєте відгадати, що це за подарунки осені.
(вихователь загадує загадки)
Кругле, рум'яне, я росту на гілці.
Люблять мене дорослі і маленькі дітки. (яблуко)
Цей довгастий плід, багатий вітамінами,
Його варять, його сушать, називається він ... (груша)
У городі пусто, якщо немає ... (капуста)
Сидить дід, одягнений у шубу,
Хто його роздягає, той сльози проливає. (цибуля)
Як на нашій грядці виросли загадки -
Соковиті так великі, ось які круглі,
Влітку зеленіють, до осені червоніють. (помідори)
(відповіді дітей)
Восп: Молодці, хлопці. А де ростуть фрукти?
Діти: В саду, на деревах.
Восп: А де ростуть овочі?
Діти: В городі, на грядках.
(стукіт у двері, вихователь підходить до дверей, повертається з листом)
Восп: Хлопці, листоноша приніс нам лист. Давайте прочитаємо.
«Здрастуйте, наші маленькі друзі. Ми знаємо, що ви дуже добрі і гостинні ось і захотіли прийти до вас у гості, скоро будемо. Відгадайте загадки і дізнаєтеся, хто ми».
(вихователь читає загадки про зайчика і про Хрюшу)
Він вам звичайно ж знайомий,
Сам кругленький, ніс п'ятачком.
І нехай трошки незграбний він,
Ми любимо порося ... (Поросятко)
Пухнастий, дуже симпатичний,
Бажає всім спокійної ночі,
На ньому з квіточками сорочка,
Він зайчик, а звуть його ... (Степашка)
(діти відгадають загадки)
Восп: Хлопці, ви раді, що хрюша і зайчик зайдуть до нас у гості.
Діти: Так.
Восп: Але для зустрічі гостей нам треба приготувати частування, як ви думаєте?
Діти: Так.
Восп: Що найбільше любить хрюша?
Діти: Фрукти.
Восп: А зайчик?
Діти: Овочі.
Восп: Правильно, хлопці. А що можна приготувати з фруктів для хрюші?
Діти: Салат. Компот.
Восп: Правильно, хлопці. А що приготуємо з овочів для зайчика?
Діти: Салат.
Восп: Ну, тепер давайте приготуємо салат для хрюші і для зайчика. Подивіться хлопці на столі велика ваза, а що в ній?
Діти: Фрукти і овочі.
Восп: Щоб зробити салат з фруктів чи з овочів треба спочатку їх розсортувати. Дівчатка, вибирайте фрукти і покладіть в цю тарілку. А хлопчики, вибирайте овочі і покладіть в цю тарілку.
(діти виконують завдання)
Восп: Хлопці, подивіться правильно розсортували? Які у нас є фрукти?
Діти: Яблука, груші, банани.
Восп: А які овочі є у нас?
Діти: Капуста, морква, цибуля.
Восп: Давайте зробимо салат для хрюші. З чого ми зробимо салат?
Діти: З фруктів.
Восп: Щоб нам зробити салат, що нам для початку треба зробити з фруктами?
Діти: Помити.
Восп: Правильно, хлопці. Треба помити.
(хлопці допомагають вихователю мити фрукти)
Восп: Ось ми і помили. А тепер що нам треба зробити?
Діти: Нарізати.
Восп: Але різати буду я, дітям небезпечно користуватися ножем, коли ви підростете, будете самі різати. Ось і нарізали, а тепер що нам треба зробити?
Діти: Скласти у вазу.
Восп: Правильно, дівчата. Складіть нарізані фрукти у цю красиву вазу. Молодці, хлопці. Залишилося, що нам зробити?
Діти: Перемішати.
Восп: Правильно, зараз я перемешаю. Ой, хлопці, який смачний запах. Відчуваєте, як смачно пахне? Ось і готовий салат для хрюші з чого?
Діти: З фруктів.
Восп: Сподіваюся, наш салат дуже сподобається хрюші. А тепер давайте зробимо салат для зайчика. Але перш, ніж зробити салат, давайте пограємо в гру
«Зайчик сірий».
(діти і вихователь грають)
Зайчик сірий умивається. (всі вмиваються)
Видно, в гості збирається. (труть долоньками, ніс, хвіст і вуха)
Вимили носик,
Вимили хвостик,
Вимили вухо,
Витер сухо!
І поскакав скок-поскок, скок-поскок. (усі скачуть)
Восп: Хлопці, чого ми зробимо салат для зайчика?
Діти: З овочів.
Восп: Правильно. Що нам треба спочатку зробити з овочами.
Діти: Помити.
Восп: Правильно.
(хлопці допомагають вихователю)
Восп: А тепер?
Діти: Нарізати.
Восп: Правильно, але нарізати знову буду я. Ось і нарізала капусту і цибулю. Що будемо робити з морквиною?
Діти: Терти на тертці.
Восп: Правильно, хлопці. Морквину будемо терти. Буду терти я, так як на тертці ножі гострі. Ось і натерли. А зараз, що нам треба зробити?
Діти: Скласти у вазу.
Восп: Правильно. Хлопчики, складіть овочі у вазу. Залишилося нам що зробити?
Діти: Посолити і перемішати.
Восп: Молодці, хлопці, правильно сказали. Салати з овочів треба трошки посолити. Ось і смачним напевно вийшов салат для зайчика. Хлопці ось ви і зробили частування, а наших гостей щось ні. Давайте пограємо, може скоро прийдуть.
(діти і вихователь грають в пальчикову гру)
Ми січемо капусту-рубаємо,
Ми морквину тремо-трьом,
Ми капусту солимо-солимо,
Ми капусту тиснемо-тиснемо.
(стук у двері)
Восп: Ось і напевно наші гості прийшли.
(вихователь відкриває двері, заходять льоха і зайчик, вітаються з
Дітьми. Діти грають з гостями, потім пригощають. Гості дякують дітей і дарують їм на пам'ять «веселі сонечка», прощаються з дітьми.)
Читайте також: