|
Конспект заняття по екології «Весняний пейзаж»
(підготовча група)
Мета: формування екологічної культури у дітей дошкільного віку
Завдання: Освітня:
- Закріпити уявлення дітей про весну.
- Закріпити знання дітей про характерні особливості цієї пори року.
- Звернути увагу дітей на перші ознаки весни: крапель, кругом вода, перша молоденька травичка, дерева з набряклими нирками і з першими листочками, перші квіти, яскраве сонце.
- Навчити складати весняну композицію, використовуючи акварельні фарби.
Розвиваюча: розвивати мовлення, пам'ять, мислення, уяву, увагу, слухову, зорову, рухову пам'ять, дрібну моторику.
Виховна:
- Виховувати у дітей любов до рідного краю.
- Розвивати у дітей інтерес до живої природи, емоційну чуйність.
- Виховувати у дітей добре, дбайливе ставлення до природи.
- Виховувати дбайливе ставлення до природи, підтримувати чистоту в навколишньому середовищі.
- Виховувати естетичне почуття до природи, викликати живий інтерес до змін, що відбуваються в природі.
Методичні прийоми: бесіда, художнє слово, розгляд і порівняння картин по темі «Весна», загадка, перетворення дітей в художників, прослуховування мелодій «Пори року».
Словникова робота: активізація та збагачення словника: крапель, перші набряклі нирки, пейзаж, художники-пейзажисти, лінія горизонту, техніка малювання.
Попередня робота: розглядання картин по темі «Весна», бесіда за темою «Весна».
Матеріал: картини з зображеннями весняної природи, акварельні фарби, акварельні олівці, свічка, папір для малювання, пензлі, стаканчики для води, пластилін, платівка з мелодією Чайковського «Пори року», фартухи для дітей.
Хід заняття
Восп: Задзвеніли струмки,
Прилетіли граки,
В дім свій вулик, бджола
Перший мед принесла.
Хто скаже, хто знає, коли це буває?
Діти: Весна.
Восп: Яку пору року у нас у дворі?
Діти: Весна.
Восп: Які весняні місяці ви знаєте?
(відповіді дітей)
Восп: Який перший місяць?
Який останній?
Який зараз місяць?
(відповіді дітей)
Восп: Діти, зараз ми з вами трошки пограємо, я буду показувати картинки, а ви, дивлячись на них, будете відповідати яка весна. Подумайте, що спільного між цими картинками і навесні?
(Показ картинок)
(відповіді дітей)
Восп: Молодці, хлопці! Ось скільки слів характеризують весну ми знаємо.
Може хто-небудь хоче розповісти вірш про це чудовому часу.
(вірші дітей)
Восп: Молодці, дуже гарно розповіли вірші. Дивовижний світ оточує нас, це світ природи. Вміти бачити його красу допоможуть нам художники.
Картини, в яких вони зображують природу, називаються пейзажами.
А художників, які пишуть пейзажі, називають художниками-пейзажистами.
(показ кількох картин)
Восп: Зверніть увагу на цю картину Левітана. Яку весну художник зобразив на картині?
(відповіді дітей)
Восп: За якими ознаками ви здогадалися про це?
(відповіді дітей)
Восп: І художник назвав цю картину «Весна-велика вода».
Художники показують красу рідної природи в картинах, поети в віршах, а композитори в музиці.
Давайте послухаємо уривок з Чайковського «Пори року».
Прослухайте уважно цю мелодію і подумайте, яку б весняну картину ви намалювали.
(прослуховування мелодії, відповіді дітей)
Восп: Ну, а зараз ви художники і будете малювати весняний пейзаж. Можна зобразити початок весни, коли природа тільки починає прокидатися після зимового сну, коли тільки почав танути сніг і почалася крапель, але можна і зобразити весну в самому розпалі: блакитне небо, перша молоденька травичка, дерева і набряклими бруньками і першими листочками, перші весняні квіти, яскраве сонце. Але сьогодні ми будемо малювати не тільки акварельними фарбами, але і свічкою, акварельними крейдою, пластилинами і на тканині. З цими художніми матеріалами ви вже знайомі, можна в малюнку поєднувати відразу кілька технік (акварельні фарби акварельні олівці).
Незабутній про лінії горизонту, вона у нас буде проходити на середині аркуша або трохи вище. Не забувайте, що предмети, розташовані на передньому плані вони більше за розмірами, ніж ті, що позаду. Ну, художники, давайте почнемо нашу роботу.
(діти малюють, звучить мелодія «Пори року». Вихователь стежить за дітьми, як вони малюють, може робити словесні зауваження по ходу роботи)
Восп: Молодці, хлопці, ви дуже гарно намалювали. У вас у всіх різні малюнки. Але всі вони дуже цікаві і дуже красиві.
(вихователь збирає малюнки, і кожній дитині дає медалі з написом «Початківці художники»)
Читайте також: