|
Конспект інтегрованого заняття «В гостях у Весни»
МЕТА: Розширювати уявлення дітей про сезонні зміни в природі
ЗАВДАННЯ:
- Формувати вміння сприймати та передавати фантазійний образ весни засобами художньої виразності.
- Розвивати уяву, кольоро і формсприйняття, пам'ять, увагу, дрібну моторику.
- Уточнити і розширити словник по темі «Весна».
- Виховувати художній смак, упевненість, самостійність у художньому пошуку і при втіленні задуму через доброзичливе ставлення до однолітків, готовність до спілкування та співпраці.
Форма проведення: Подгрупповая - 8 дітей
Методи: Гра, логічні міркування, активізація словника, фантазування.
Використовувані технології:
Здоров'езберігаючи технології В.Ф. Базарного,
- Режим динамічних поз;
- Розширення зорових горизонтів.
Дихальна гімнастика О.М. Стрельникової.
Обладнання:
Індивідуальний роздатковий матеріал,підвісні модулі, мнемотаблица «весна», зоровий ряд (картини).
Технічні засоби: Музичний центр
Стимульний матеріал: Квіти, завдання на «калюжах»
Попередня робота:
Спостереження природи, розглядання пейзажів, читання і заучування віршів, малювання та ліплення на тему «Весна», слухання музичних композицій, продовження знайомства з поняттями «колаж», «портрет».
Словник: Ароматна, царівна, крапель, проталинки.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Організаційний момент: діти входять в групу і встають біля педагога. Звучить музика.
Вихователь: - Діти, подивіться на нашу групу. Подивіться вліво, подивіться вправо, подивіться вгору, вниз, обведіть її поглядом.
Природа прокинулася, все радісно дихає,
Стають дні все довшою і довшою,
І сонце гуляє все вище і вище.
І віє теплом від ожилих полів.
Подивіться, хлопці, в нашій групі дзвенить крапель, яскраво світить сонечко. Навіть проталинки і калюжки від розталого снігу видно на підлозі... А калюжі-непрості, і на них щось написано...
Підходять до першої калюжі.
Тут написано: «Щоб потрапити до мене в гості, потрібно виконати завдання». Цікаво, хто це написав? А стрілка вказує прямо - там підвісні модулі (на модулі - невеликі «плями» різних кольорів). Подивіться на них:
На ці фарби подивися.
Для чого вони потрібні?
Що ними можна намалювати?
Який час року передати?
Діти: - Весну!
Вихователь: - Правильно. Ви здогадалися, у якого часу року ми в гостях? Весна хоче, щоб ми виконали завдання. Рухатися по групі ми повинні за планом, який Весна приклала до свого листа. Згадайте правила поведінки на занятті (поруч стоїть мольберт із символами).
Всі разом розглядають план, визначають місце, куди варто податися (далі діти їм користуються після виконання кожного завдання).
Отже, завдання №1: «Складіть розповідь про весну».
Хлопці, давайте складемо розповідь про весну. Починати кожне речення потрібно зі слова «навесні». А допоможе нам у цьому таблиця із символами (мнемотаблица «Весна»).
Завдання №2: «Розгляньте картини на виставці».
Діти розглядають.
Вихователь: - Діти, вам подобаються ці картини? Яка за характером намальована весна?
Діти: - Добра, весела, ласкава, ароматна.
Вихователь: - Давайте уявимо, що ми опинилися на ось цій картині. Тут так пахне весною, травичкою, вологою землею, теплом... Вдихніть аромат весни.
Дихальна гімнастика А. Н. Стрельникової «Повороти»: повороти голови в сторони (направо та наліво). У кінцевій точці кожного повороту - короткий, галасливий, швидкий вдих носом, так, щоб крила носа злегка втягувалися, стискалися, а не роздувалися.
Завдання №3: «Прочитайте вірші про весну».
Вихователь: - Хлопці, хочете розповісти про весну? Сідайте на м'які модулі.
Діти розповідають вірші.
1 дит.: За вікном барабанить крапель,
Тане сніг і бурульки на дахах,
І навшпиньки ходить квітень,
Щоб ніхто вночі не чув.
2 дит.: По асфальту біжать струмочки,
Ліхтарі відображаються в калюжі,
А весняні сни так легкі
І забута січнева холоднеча.
3 дит.: Після довгого зимового сну
Не поспішаючи оживає природа
І приходить Царівна Весна,
Відкриваючи собою ранок року.
Вихователь: - Хлопці, ви такі молодці, розповіли цікаві вірші, робили дихальні вправи. Я вам за це хочу подарувати весняні квіточки (роздає). Коли я вас похвалила, я зробила вам комплімент. Комплімент - це хороші, ввічливі слова. Хочете зробити комплімент весни? У мене є скринька, в яку ми можемо скласти компліменти-квіточки.
Отже, весна - тепла....(діти продовжують).
Вихователь: - А Даша назвала весну ще й Царівною. Як ви думаєте, чому?
Діти: - Вона прикрасила землю, пустила струмочки по дорогах...
Вихователь: - Як хочеться зобразити весну, правда? Як її можна зобразити?
Діти: - Намалювати, зліпити і т.д...
Вихователь: - А якщо зображення буде з різних частин, наклеєних на фон, як буде називатися таке зображення? (колаж).
Художники по-різному зображують весну. Можна уявити, що весна - людина? Яка вона? (показує на виставлені картини)
Діти: - Красива, струнка, ошатна...
Вихователь: - А я уявляю Весну ось така (показує портрет). Давайте зробимо портрети весни, щоб вона оселилася у нас в групі? А компліменти, які ми зробили весни, нам знадобляться в роботі. Проходьте до столів, вибирайте місце. Потрібний вам матеріал і деталі лежать на окремому столі, ви можете підходити і брати їх для своєї роботи (звучить музика, діти працюють, педагог надає індивідуальну допомогу). Готові роботи виставляються на столи.
Вихователь: - Чудові роботи вийшли!
- Олено, у тебе яка весна вийшла?
- Стьопа, тобі було важко?
- Поля, як ти вважаєш, у тебе вийшов портрет весни?
Відійдемо подалі, помилуємося.
Хлопці, у нас залишилося ще одне завдання. Читаємо.
Завдання №4: « Зазирніть за картину».
За картиною лежать страви, які приготувала Весна. Вихователь пригощає дітей.
Вихователь: - Діти, як ви думаєте, чи всі завдання ми виконали?
Діти: - Так!
Підсумок. Діти, подивіться мені в очі, подумайте і скажіть, які слова можна сказати про нашому занятті? (важка, цікаве, незвичайне...). Ви добре попрацювали, але наша робота на цьому не закінчується. Давайте у вільний час прикрасимо рамочки і оформимо виставку.
Читайте також: