Свіжі публікації




Конспект заняття з математики «Подорож по країні геометричних фігур»

(старша група)

Мета: закріпити уявлення дітей про геометричні фігури. Формувати вміння групувати їх за різними ознаками. Удосконалювати навички орієнтування на площині і в просторі, розвивати логічне мислення. Вправляти в складанні загадок. Розвивати зорово-моторну координацію.

Демонстраційний матеріал: стільці з геометричними фігурами. Квиток із зображенням геометричної фігури. Намальований акваріум. Велику повітряну кулю. Запис шуму вітру.

Роздатковий матеріал: геометричні фігури на кожну дитину. Площинні рибки на макеті у формі геометричних фігур. Вудка з магнітом. Картки на кожну дитину з п'ятьма віконцями. Повітряна кулька, стрічки та хустки для зображення річки. Фломастери.

Хід заняття:

Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття. Ми з вами відправимося в країну геометричних фігур, яка називається ГЕОМЕТРІЯ. Скажіть, а ви знаєте які-небудь геометричні фігури? (відповіді дітей). Правильно, у країні Геометрії є багато різних фігур. Ви хочете на них подивитися? (так). Значить в дорогу.. Тільки на чому ж ми туди вирушимо? (відповіді дітей). Я придумала, зараз я вам загадаю загадку, а ви повинні її відгадати, якою буде відповідь, на те ми й вирушимо.

Мій улюблений тепле повітря,

Зі мною ти твориш чудеса:

І, як у прекрасної, чарівної казки,

Я піднімаюся в небеса.

Моя чудова гондола

Дуже затишна і світла,

І юним мандрівникам

В ньому вистачить місця як завжди.

В дорозі нам допоможе дружба.

І сміливість нам теж потрібна.

Ви здогадалися, хто я?

(повітряна кулька).

Правильно здогадалися, це повітряна кулька, на ньому ми й вирушимо в мандрівку (відкриває ширму, де стоять стільці з повітряним великим кулею і геометричними фігурами на кожному стільці). У вас в кожного на столах лежать квитки, які відповідають місцям в повітряній кулі. Будьте уважні, ваше місце-те, на якому намальована така ж за кольором і формою фігура як на квитку. Наш повітряна кулька полетить тільки в тому випадку якщо всі зайняли свої місця правильно (діти займають місця). Всі сіли? Тримайтеся міцніше, пристебніть ремені! А тепер вимовимо чарівні слова для того що б злетіти: «Раз, два, три, швидше в дорогу лети!». Ось ми і в повітрі! Подивіться, як гарно навколо! Зверніть увагу на хмари. Якого вони кольору? Хто підкаже, якого вони розміру? (відповіді дітей). Лера, підкажи нам, якої вони форми? (відповідь дитини). Подивіться уважно, під нами чарівний ліс. Давайте спустимося. Подивіться, які незвичайні дерева ростуть в цьому лісі. На цих деревах ростуть геометричні фігури. Давайте отгадаем, які фігури ростуть на цьому дереві.

Немає куточків у мене.

І схожий на блюдце я.

На тарілку і на кришку,

На кільце, на колесо.

Хто ж я такий? (коло)

Він давно знайомий зі мною,

Кожен кут в ньому прямий,

Всі чотири сторони

Однакової довжини.

Як мене звуть? (квадрат)

 

Три кути, три сторони

Можуть бути різною довжини.

Якщо стукнешь по кутках,

То скоріше подскочишь сам (трикутник).

Молодці, відгадали всі загадки. А давайте допоможемо цим незвичайним листочками згрупуватися за кольором, формою, величиною (діти виконують завдання до великих фігур підбирають маленькі за кольором і формою). Ой, що то вітер подув, напевно він хоче з нами погратися (звучить музика вітру), пограємо з ним? (так)

Физминутка

Вітер з листям грає: (діти витягають руки вперед і роблять помахи в сторони)

То підніме, то кидає. (піднімають руки вгору і встають на носки, потім присідаю)

Кружляє в вальсі листопад (кружляють)

Ранньої осені наряд.

На гілках білої берізки

П'ять листочків вціліло. (підбігають до картку з цифрою 5 у вихователя)

Ну що підемо далі по казковому лісі країни Геометрії? (так). Подивіться, що це тече, тече - не витече, біжить, біжить - не вибіжить? (річка) правильно, - це річка. Знайди предмети, які допоможуть нам змалювати хвилі, течія води (діти знаходять стрічки, хустки). Арсеній, як можна охарактеризувати воду в річці? (відповідь). А в нашій річці (блакитний великий хустку з площинними фігурами риб різної форми) плавають риби у формі геометричних фігур, як їх можна впіймати? (відповіді дітей). Вірно, тільки вудкою. Візьміть вудки, зловіть рибок і расселите їх у будиночку (акваріум) на аркуші паперу, об'єднуючи за будь-якою ознакою (діти виконують завдання). Молодці, впоралися із завданням.

Щось починається сильний вітер... (звучить музика - запис шуму сильного вітру). А нам ще треба повертатися додому. Як ви думаєте, що може статися, якщо піднятися в небо при такому сильному вітрі? (відповіді дітей). Правильно, буде аварія. Щоб змусити вітер вщухнути, треба правильно заповнити віконця у ваших картках (за зразком вписати геометричні фігури в певній послідовності: трикутник, коло, квадрат, прямокутник). От молодці, правильно виклали фігурки, тому то вітер і вірш. А тепер в дорогу... Всі займають свої місця, згідно з квитком. Вимовте чарівні слова: «Раз, два, три, швидше в сад лети!» (діти повторюють). Ось і закінчилась наша подорож. Що цікавого ви дізналися? (відповіді дітей). На пам'ять про наш політ я дарую вам повітряні кульки (діти отримують кульки і йдуть на прогулянку).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.