|
Підсумкове заняття по сенсорному розвитку
«Хрюша в гостях у дітей»
Мета: закріпити знання кольорів спектру, вміння збирати пірамідку розташовуючи кільця за зменшенням величиною закріпити знання дітьми геометричних фігур коло квадрат трикутник, овал закріпити вміння групувати предмети за величиною закріпити уміння встановлювати співвідношення предметів за величиною і використовувати це вміння при виконанні дії з предметами складання чотирьох місцевої матрьошки.
Матеріали: кольорові олівці по три кожного кольору спектра, гра геометрична мозаїка, дві пірамідки, дві матрьошки, великі і маленькі кубики, два великих кола фіолетового та рожевого кольору, бубон, іграшка Хрюша.
Хід заняття
Діти входять в групу.
Вихователь: діти подивіться поки нас не було в групі хтось пограв нашими іграшками а зібрати їх не захотів. Хто ж це ? Давайте подивимося.
Діти разом з вихователем на ляльковому дивані знаходять Хрюшу.
Вихователь: Хрюша що ж ти так не акуратно грав?
Вихователь підносить ляльку ближче до себе.
Вихователь: Хрюша каже, що йому так сподобалися наші іграшки , що він загрався ,дуже втомився, вирішив трішки відпочити а потім зібрати іграшки. Ліг на диван і заснув. Тепер йому дуже соромно. Хлопці давайте допоможемо Хрюші все гарно скласти.
Вихователь: ось за цим столом Хрюша малював, він забув скласти олівці. Антон склади всі жовті олівці. Дитина виконує завдання. Молодець всі жовті олівці склав.
Кирило складе всі червоні олівці. Молодець все правильно склав. Поліна складе всі зелені олівці. Молодець. Юля складе всі сині олівці. Молодець Юля впоралася c завданням.
Вихователь: Ходімо далі. За цим столом Хрюша збирав і розбирав пірамідки. Артем
Збери будь ласка цю пірамідку і назви кольору всіх кілець .
Дитина виконує завдання. Молодець Артем впорався .Полина збери іншу пірамідку, і назви кольору колечок.
Вихователь: Пірамідку зібрали, подивимося що у нас далі.
Хрюша грав в геометричну мозаїку і не зібрав її.
Юля знайди тут квадрати і постав їх у свої віконця. Молодець.
Аріна знайди тут овали і встав їх в потрібні віконця.
Артем знайди трикутники, і розмісти їх в потрібні віконця.
Поліна знайди кола, і розмісти їх в потрібні віконця.
Молодці діти впоралися із завданням.
Вихователь: ходімо далі.
Хрюша грав на цьому столі з матрьошками, нам потрібно їх зібрати.
Аріна збирає маленьку матрьошку, а Поліна ту що побільше.
Молодці дівчатка!
Вихователь: Хлопці, Хрюша каже що він дуже втомився і пропонує пограти в рухливу гру «Запам'ятай свій колір».
Хід гри: На підлозі розкладаються два кола, рожевого та фіолетового кольору. До рожевого колі встають дівчата, до фіолетового хлопчики. Поки Хрюша грає в бубон, діти вільно бігають по групі. Хрюша в цей час міняє місцями кола і перестає грати в бубон. Діти повинні встати біля свого кола. Кіт швидше встане, той і переміг. Гра проводитися 2 - 3 рази.
Вихователь: Добре пограли? Сподобалась вам гра? (Відповіді дітей)
У нас залишилися ще не прибрані іграшки. Наш гість грав в кубики, всі висипав їх разом і великі, і маленькі. Нам потрібно їх скласти в дві різні коробочки. Хлопчики складають великі кубики в свою коробочку, а маленькі дівчинки в свою коробочку. (Діти виконують завдання.)
Вихователь: Ось ми і склали всі іграшки красиво, показали Хрюші як ми вміємо дружно виконувати завдання. Хрюша, тобі сподобалося грати з нашими дітьми? Тоді залишайся і погости у нас ще.
Читайте також: