|
Конспект підсумкового заняття з підготовки навчанню грамоті у підготовчій до школи групі «Подорож на повітряній кулі»
Мета:
- Доставити дітям радість і задоволення від ігор розвивальної спрямованості.
- Підтримувати інтерес до інтелектуальної діяльності, бажання грати, проявляючи наполегливість, цілеспрямованість, взаємодопомога.
- Закріпити у дітей знання, отримані раніше.
Завдання:
- Вдосконалювати вміння дітей в поділ слів на склади, у складанні речень за схемою, знаходження місця звуку в слові.
- Розвивати мислення і мовлення дітей.
- Виховувати вміння слухати відповідь товариша, формувати навички самоконтролю та самооцінки.
Попередня робота: написання конспекту, підготовка атрибутів до заняття.
Індивідуальна робота: спонукати до активної мовленнєвої діяльності малоактивних дітей.
Методичні прийоми: словесний, ігровий, практичний.
Словникова робота: пропозиція, схема пропозиції, голосний звук, приголосний звук, склад.
Хід заняття.
- Хлопці, сьогодні вранці в наше вікно залетів куля. Подивіться, що це таке? (конверт не підписаний). Дивний якийсь конверт, на ньому нічого не написано.
- Давайте відкриємо конверт і подивимося що там. (Вихователь відкриває конверт, у конверті розрізна картинка і письмо).
- У конверті лежать розрізні картинки, давайте ми їх зараз зберемо і тоді може бути дізнаємося від кого воно.(Діти збирають картинки, на картинці зображений чарівник).
-Все ясно, значить, нам лист надіслав Чарівник. Тепер ми можемо з вами його прочитати. (Вихователь читає лист).
"Здрастуйте дорогі хлопці! Хочу привітати вас, адже ви йдете до школи. І з такого чудового приводу, я приготував для вас сюрприз, ви зможете його знайти, якщо пройдете всі випробування. Завдання будуть складними, але цікавими; виконавши їх, ви дізнаєтеся, де лежить скарб. Ви готові до подорожі? Тоді удачі. Даю підказку:
М'ячики лежать в кошику,
козуб біля віконця".
Хлопці, давайте знайдемо кошик (діти знаходять кошик з м'ячами). Дивіться, на кожному мячі цифра, такі ж цифри розташовані по всій групі, за кожною цифрою закріплено завдання, яке треба виконати.
- Ну що хлопці почнемо подорож? (один з хлопців дістає м'яч.)
По ходу всього подорожі хлопці дістають м'ячі і виконують завдання.
Завдання № 1 «Виправте помилку».
1. Верткий воробей збирати крихти.
2. Чорний шпак оселитися в шпаківні.
3. Тетерів жити в лісі.
4. У лісі ростуть сосна.
- Що ми робили? (Ми намагалися правильно скласти пропозиції).
Завдання № 2 Гра називається «Хто уважний».
- Я буду називати звуки. Якщо це голосний звук, вам треба підняти червону картку, якщо приголосний, то синю. (Виконання завдання). Молодці, хлопці! З цим завданням ви впоралися.
- Давайте трохи відпочинемо.
Фізкультхвилинка
Як живеш? - Ось так.
Як пливеш? - Ось так.
Як біжиш? - Ось так.
Вдалину дивишся? - Ось так.
Чекаєш обід? - Ось так.
Махаєш слідом? - Ось так.
Вранці спиш? - Ось так.
Як пустуєш? - Ось так.
Діти відповідають на запитання, виконують рухи відповідно до тексту.
Завдання N 3 Воно складніше, треба постаратися, щоб виконати завдання. Завдання називається «Поділи слова на склади». Я вам буду показувати картинки, а ви будете називати слово, скільки складів у цьому слові і вкладати в потрібне віконце. (Виконання завдання). Молодці, і з цим завданням ви впоралися.
Завдання № 4 Гра « Придумай слово із заданим звуком».
Послухайте уважно: мммама, Ріммма, комм. Який однаковий звук чується в усіх словах? А тепер ви придумайте слово із цим звуком і скажіть де знаходиться цей звук на початку, середині або кінці. (Виконання завдання). Молодці хлопці, ви добре впоралися з цим завданням.
Фізкультхвилинка
Ми спочатку будемо тупотіти,
А потім ми будемо плескати,
А потім ми обернемося
І всі разом посміхнемося.
Завдання № 5. Воно називається «Виклади схему».
- Хлопці нам потрібно з'ясувати, скільки слів у реченні. Я буду говорити вам пропозиції, а ви викладати його схему.
1. Настала весна.
2. Саша малює красивий квітка.
3. Посадив дід ріпку.
А тепер ви придумайте речення ось за цією схемою. Скільки слів у цьому реченні? (Три, два).
Завдання № 6. Скільки звуків у слові «Дім». Який перший звук? Другий? Третій? Замініть перший звук в слові будинок на звук С. Що вийшло?
- Хлопці, ось і пройшли ми всі випробування, скінчилися і всі наші м'ячики, та тільки не зрозуміло де скарб? Давайте заглянемо в кошик. (Діти знаходять на дні кошика план). Хлопці, та це ж план нашої групи. І тут показано, де знаходиться скарб. (Пошук скарбу).
- Хлопці, тут скринька і записка : « Хлопці, ви знайшли скарб, значить, впоралися з усіма завданнями. Молодці, я вас вітаю. В шкатулці вам від мене подарунок. Сподіваюся, що у школі ви будете вчитися тільки на «4» і «5». З найкращими побажаннями. Чарівник»
- Хлопці, перш ніж ми відкриємо скриньку, згадайте, що ми робили сьогодні на занятті. (Відповіді дітей).
Читайте також: