Свіжі публікації




Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім дітей підготовчої до школи групи «Хто вилупився з яйця?»

Мета: Ознайомлення дітей з природничо - науковими уявленнями.

Завдання:

навчальні: - збагачувати знання дітей про розмаїття тваринного світу;

- вчити розрізняти та називати характерні особливості середовища гніздування тварин;

- вдосконалювати характер і зміст узагальнених способів обстеження предметів за допомогою сенсорних еталонів;

- закріплювати особливості зовнішньої будови тварин;

- продовжувати вчити читати схеми.

Розвиваючі: - розвивати екологічне мислення та творча уява у процесі опытнической та дослідницької діяльності;

- зв'язкову й розмовну мову.

Виховні: формувати естетичне ставлення до навколишньої дійсності;

- виховувати інтерес до пізнання.

Словникова робота:

Вилуплюється, сідало, кладка, висиджує.

Демонстраційний матеріал:

Ноутбук, муляжі яєць, гнізда, картинки тварин і птахів, іграшка-інкубатор, фото і малюнки дітей.

Хід заняття:

Вихователь: - Діти, сьогодні в магазині я купила яйця, хотіла спекти пиріг, відкрила, а вони якісь незрозумілі, всі різні: маленькі і великі, білі і в цяточку.

(вихователь викладає яйця на тацю перед дітьми)

Вихователь: - А тепер я навіть не знаю що з ними робити, можна їх їсти чи ні? А ваші мами коли-небудь купували такі яйця?

(відповіді дітей)

Вихователь: - цікаво, чиї вони?

(відповіді дітей)

Вихователь: - як же нам дізнатися?

(відповіді дітей)

Вихователь:- хлопці, у нас є ноутбук. Давайте звернемося до комп'ютера, може він нам допоможе відповісти на наші запитання. А щоб він включився треба сказати чарівні слова.

(діти говорять слова, ноутбук показує не ті картинки)

Вихователь: - хлопці, що то він нам не показує. Напевно він нас не зрозумів, адже це розумна машина, може і не зрозуміти чарівних слів. Давайте скажемо ще раз наші слова пошепки.

(дитина говорить, ноутбук показує «правильні» слайди)

Перегляд слайдів

(порівнюємо принесені яйця з зображенням на слайдах)

Вихователь: - ну ось ми з допомогою комп'ютера визначили чиї це яйця. Бачите хлопці, виявляється, бувають не тільки курячі яйця. А знаєте що, щоб трохи краще дізнатися у кого які яйця бувають, я вам пропоную сходити в краєзнавчий музей. Давайте підемо в музей і дізнаємося хто вилуплюється з яйця. А щоб дійти до музею, нам необхідно пригадати правила поведінки в музеї. Кожен крок - це одне правило.

(використання схем)

крок 1.ребенок: - не заважай іншим відвідувачам-не говори голосно.

крок 2.ребенок: - не човгай ногами по підлозі.

крок 3.ребенок: - закашлявшись,вийди з залу.

крок 4.ребенок: - не загороджуй собою експонати.

крок 5.ребенок: - не нашкодь самим експонатів-не торкайся їх руками, як би цікаво не було.

Уоспитатель: - правильно. Давайте будемо дотримуватися їх. Ось ми і прийшли в музей, будь ласка, не розходьтеся, будьте уважні.

(картинки в музеї висять задом наперед, повертаються після того, як діти назвуть це тварина).

Уоспитатель: - давайте подивимося чиї це яйця.

Діти: - курячі.

Уоспитатель: - правильно. Курка висиджує яйця в соломі на сідалі. Яким кольором бувають курячі яйця?

(відповіді дітей).

- Пройдемо далі. А це чиї яйця?

Діти: - перепелині.

Уоспитатель: - так хлопці, це яйця перепілки. Дивіться які вони маленькі і плямисті. Перепілка відкладає свої яйця в траву. А чому вони в цятку, як ви думаєте?

(відповіді дітей)

- Напевно, щоб їх не було видно в траві. Подивіться, а чиє ж це яйце? Велика і холодне, і чому воно лежить не в гнізді?

Діти: - це пингвинье яйце.

Уоспитатель:- правильно. А де живуть пінгвіни?

Діти: - пінгвіни живуть серед льодів і снігів.

Уоспитатель: - так, хлопці. Пінгвіни виводять своїх пташенят на берегах замерзлих морів, де цілий рік все вкрите снігом та кригою. І у пінгвінів немає гнізд. Коли вони висиджують яйця, то стоять на льоду і стискають їх своїми лапками, тим самим зігріваючи, за рахунок свого хутра і жирових складок. Хлопці, а чому пінгвіни не будують гнізд?

(відповіді дітей).

Уоспитатель:- тому що вони живуть серед вічних льодів і яйця просто замерзнуть, лежачи на холодній землі. Йдемо далі. Як ви думаєте це чиї?

Діти: - це крокодилячі.

Уоспитатель: - так. Крокодили - небезпечні хижаки, з сильними щелепами і потужним хвостом. Вони лежать на березі річки, ніжачись на сонці. Всі крокодили - дбайливі батьки. Вони відкладають яйця в пісок і охороняють вилупилися дитинчат. Хлопці, ми з вами стільки дізналися, ви не втомилися, продовжимо нашу екскурсію?

Діти: - так.

Уоспитатель: - давайте підемо далі. Подивіться, а чия ж кладка?

Діти: - зміїна.

Уоспитатель: - на світі існує багато змій. Більшість змій відкладають яйця в норах або в дуплах, під каменями або деревами, що впали. Як ви думаєте, чому не на дереві? Адже вони можуть на нього заповзти.

(відповіді дітей)

Уоспитатель: - тому що на землі, під гілками їм зручніше сховати їх, і маленьким змеенышам легше пересуватися по землі. Пройдемо далі. Хлопці, залишилася остання кладка. Чиї це яйця?

Діти: - черепашачі.

Уоспитатель: - як ви вже знаєте, черепахи захищені твердим панциром, зовні залишаються тільки голова, ноги і хвіст. Морські черепахи проводять більшу частину життя в океані. Черепаха виповзають на берег, викопує неглибоку ямку, засинає яйця піском і повертається в море. Через деякий час черепашки пробивають шкаралупу яєць і вибираються з піску. Маленькі черепашки намагаються швидше дістатися до води. Чому черепаха засинає яйця піском?

(відповіді дітей)

Уоспитатель: - мабуть, для того, щоб хижаки їх не з'їли. Хлопці, подивіться яке величезне яйце! Як ви думаєте чиє?

Діти: - яйце динозавра.

Уоспитатель: - правильно. Динозаври вже давно вимерли. Вони жили багато мільйонів років тому. Вони мешкали тільки на суші відкладали свої яйця в каменях, на земляних пагорбках. Чому саме в каменях?

(відповіді дітей).

Уоспитатель: - бо рослинності було мало, кругом одні камені. Ось ми й подивилися всі експонати в музеї, дізналися багато корисного та цікавого: - що черепахи і крокодили де відкладають свої яйця?

Діти: - в піску.

Уоспитатель: - а змії?

Діти: - в гілках дерев, що впали.

Уоспитатель: - перепілка?

Діти: - у траві.

Уоспитатель: -динозаври де відкладали?

Діти: - в каменях.

Уоспитатель: - а пінгвіни?

Діти: - у них немає гнізд. Вони тримають яйце своїми лапками.

Уоспитатель: - все правильно хлопці. А тепер нам пора повертатися у групу. Раз, два покружись і в групі виявися. Ми з вами побували в музеї, а тепер давайте трішки відпочинемо.

фіз. хвилинка "Черепашонок"

Жив один черепашонок

дуже повільний дитина:

у понеділок він прокинувся,

а у вівторок - потягнувся.

у середу тапочки наділ,

а в четвер свій обід з'їв.

у п'ятницю пішов гуляти,

а в суботу сів читати.

у неділю він втомився,

і тиждень все проспав.

Уоспитатель: - а давайте пограємо в гру "Назви дитинча".

Гра "Назви дитинча".

Я буду називати тварину чи птаха, а ви - її дитинчати. Наприклад: я кажу "курка", Оля каже "курча", а Герман -"курчата". Зрозуміло?

перепілка-перепеленок-перепелята;

пінгвін-пінгвін-пінгвінята;

черепаха-черепашка-черепашки;

змія-змієня-змієнята;

крокодил-крокодильчик-крокодильчики;

динозавр-динозаврик-динозаврики.

Уоспитатель: - молодці хлопці, всіх дитинчат назвали.

(лунає писк).

Хлопці, чуєте, хтось пищить? Як ви думаєте, хто це?

(відповіді дітей).

Хлопці, це в нашому інкубаторі вилупився дитинча! Подивіться який він маленький і гарненький! Чий це дитинча?

(відповіді дітей).

Ви пам'ятаєте з чого ми починали? Ми поклали яйце в баночку з водою, і що з ним стало?

(на мольберті висять малюнки дітей, зроблені на кожен день спостережень і діти їх коментують).

Уоспитатель: - так хлопці, наш експеримент вдався. А скільки днів він тривав?

Діти: три дні.

Уоспитатель:- правильно хлопці, що ж ми будемо робити з нашим пташеням?

(відповіді дітей).

Хлопці, нехай він трошки підросте, потім ми його випустимо на волю. Ось і закінчилося наше маленьке подорож у світ тварин. Який ви зробили висновок з нашої подорожі?

(відповіді дітей).

Уоспитатель: - а висновок такий: що яйця з'являються не тільки з магазину, їх несуть і курки, і крокодили з черепахами, і змії з пінгвінами.




Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.