Свіжі публікації




Конспект заняття з математики в старшій групі «Космічна подорож»

Мета: Закріпити порядковий рахунок від 1 до 10. Вчити розуміти відносини, що стоять поруч чисел: 6ї 7, 7 і 8, 8 і 9, 9 і 10. Розвивати вміння орієнтуватися на аркуші паперу, визначати сторони, кути і середину листа. Вміти відрізняти геометричні фігури за формою, розміром. Продовжувати формувати вміння бачити в оточуючих предметах форму знайомих геометричних фігур (плоских). Розвивати творчу уяву, увагу, пам'ять, логічне мислення.

Наочний дидактичний матеріал:

Демонстраційний матеріал: Картинка із зображенням космічного простору і космічного корабля, м'яч, плакат з космічними чоловічками - кого не вистачає, силуетне зображення ракети, що складається з геометричних фігур, шнури, фізкультурні палиці.

Роздатковий матеріал: Геометричні фігури - емблеми (за кількістю дітей),набори плоских геометричних фігур, аркуші паперу з точками і цифрами, чисті аркуші паперу, кола.

Хід заняття.

Ігрова ситуація «Політ у космос».

Вихователь разом з дітьми розглядає ілюстрації із зображенням космічного простору. Пропонує здійснити політ у космос і роздає емблеми у формі різних геометричних фігур.

Космонавтом щоб стати,

Треба багато чого дізнатися.

Бути спритним і вмілим,

І дуже сміливим.

І при цьому ви зауважте-ка,

Космонавтам допомагає

Арифметика.

1 частина. Але перш ніж відправитися в подорож, ми представимо себе в тренажерному залі Зоряного містечка. Починаємо тренування.

Дидактична гра «Рахуй далі».

Гра проводиться з м'ячем. Вихователь називає число, передаючи м'яч дитині, а діти рахують від названого числа до 10.

Гра «Назви сусідів».

Вихователь називає число, а діти його сусідів (на один більше і на один менше).

2 частина. Але на чому ми вирушимо в дорогу? ( вихователь розгортає аркуш паперу й показує дітям). Ви бачите, на аркуші точки, поруч з кожною точкою стоїть цифра. Всі точки треба з'єднати між собою лініями по порядку, які підкажуть цифри, Останню крапку - з цифрою 1. Діти виконують завдання. Вихователь: Що ж у нас вийшло? Правильно, ракета. На цій ракеті ми і вирушимо в космічну подорож. Під музичний супровід діти імітують політ.

Ми побудуємо, ми побудуємо

Найкращий зореліт.

Все перевіримо, все влаштуємо

І вирушаємо в політ.

3 частина. Ігрова вправа «Зберемо ракети».

Вихователь показує макет ракети (силуетне зображення) і пропонує дітям допомогти інопланетянам зібрати космічні кораблі. Діти запам'ятовують будова ракети і викладають такі ж з геометричних фігур, стоячи біля столів. Під музичний супровід політ триває.

4 частину. Вихователь: Діти, як ви думаєте якої форми можуть бути космічні істоти? (відповіді дітей). Подивіться на плакат із зображенням космічних чоловічків. Визначте, якого чоловічка не вистачає в третьому ряді. Діти виконують завдання.

5 частина. Фізкультурна хвилинка.

6 частина. Продовження польоту.

Вихователь пропонує продовжити політ за допомогою ручного управління. Діти беруть аркуші паперу і встановлюють коло - пульт управління в середині листа.

Вихователь дає команди:

- попереду планета Марс, її треба облетіти, перевівши куль управління в правий верхній кут;

- назустріч нам суне метеоритний дощ, переводимо пульт управління в нижній лівий кут;

- наближаємося до штучного супутника Землі і переводимо пульт управління в нижній лівий кут;

- перетинаємо сузір'я Великої Ведмедиці і переводимо пульт управління в лівий верхній кут;

- переходимо на автоматичне управління, переводячи пульт управління на середину.

Політ триває під музику.

7 частина. Гра «Знайди свій космодром».

Діти сідають на свої космодроми, форми яких відповідають формам емблем (космодроми складені з шнурів і фізкультурних палиць і мають форми геометричних фігур).

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.