|
Конспект комплексного заняття «Сонечко на травичці»
Цілі: формувати у дітей інтерес до роботи з фарбою. Продовжувати домагатися своєчасного насичення пензля фарбою і вільного накладення коротких мазків. Продовжувати викликати у дітей інтерес до живих квітів. Розвивати координацію мови з рухом, розвивати повітряний струмінь. Використовувати художнє слово.
Матеріал: бджілка, гуаш, пензлі, клейонка, квіткова галявина, тонована папір зеленого кольору, вітаміни.
Хід заняття.
Вихователь: Діти, ви любите подорожувати?
Діти: Так
Вихователь: А хочете відправитися в подорож на квіткову галявину?
Діти: Так, хочемо.
Вихователь: Тоді сідайте на килим, закривайте очі і прислухайтеся до музики.( внести галявину і включити музику.)
Вихователь: Хлопці, відкривайте очі, дивіться яка красива квіткова галявина. ( діти підходять до поляни, взяти бджілку.)
Бджілка: Які запашні квіти? А який смачний у них нектар? А це що за красиву квітку? Як же він називається?
Діти: Кульбаба.
Вихователь: А наша Ліза знає вірш про кульбабу. Розкажи Ліза.
Ліза: Упустив сонце промінчик золотий
Виріс кульбаба - перший молодий
У нього чудовий золотистий колір
Він великого сонця, маленький портрет.
Вихователь: Давайте покажемо бджілці, як кульбаба прокидається і засинає.
Рано вранці він закритий,
(Кисті рук щільно зімкнуті долоні відходять один від одного, подушечки пальців притиснуті.)
Але ближче до полудня
Розкриває пелюстки,
Красу їх бачу.
(руки розкриваються)
До вечора квітка знову закриває віночок
( кисті закриваються)
І тепер він буде спати до ранку як пташеня.
(кладуть кисті рук, під щоку імітуючи сон.)
Вихователь: На що схожі кульбаби?
Діти: На сонечко.
Вихователь: Чим вони схожі?
Так, сонечко жовте і жовті кульбабки, у сонечка є промінчики і у кульбаб є промінчики. Бач які маленькі сонечка по травичці розбіглися, радіють. А ви знаєте, що у кульбаб бувають ще й біленькі промінчики? ( Показує жовтий і білий кульбаба.)
Носить кульбаба
Жовтий сарафанчик
Підросте вбратися
В платтячко біленьке
Легке, повітряне
Вітерцю слухняне.
Якщо зробити глибокий вдих і подути на нього, то біленькі промінчики перетворяться в парашутики і буде повільно опускатися на землю. Хочете спробувати подути?
Діти: Так.
Вихователь: Тоді послухайте уважно. Зараз я вам дам кульбаби, ми зробимо всі разом глибокий вдих і дути на нього.(дуємо)
Бджілка: Як мені сподобалися ваші красиві кульбаби. А ви намалюєте мені кульбабки, а я віднесу їх своїм подружкам бджілкам. Ось вони зрадіють.
Діти: Так, намалюємо.
Вихователь: Тоді сідайте на свої місця і намалюйте для бджілок красиві кульбаби. А яким кольором будемо малювати кульбаби? Не забувайте це пензлик балерина, вона ходить тільки на носочках і не любить пити водичку.( включити музику).
Вихователь: Несіть свої кульбабки на нашу галявину.
Бджілка: Які гарні квіти. Спасибі вам хлопці. А я вам за це хочу подарувати маленькі сонечка вітамінчики. До побачення хлопці, мені пора летіти до своїх подружок бджілкам.
Діти: До побачення, бджілка.
Читайте також: