|
Конспект інтегрованого НСД в старшій групі
Тема «Димковская лялечка»
Мета:
- Познайомити з історією виникнення промислу дымковской іграшки;
- Формувати уявлення про народному декоративно - прикладному мистецтві.
Завдання:
- Познайомити дітей з елементами дымковской розпису;
- розвивати моторику рук, мовлення дітей;
- виховувати повагу до праці народних умільців, виховувати бажання зробити іграшку самостійно.
Інтеграція освітніх галузей: «Праця», «Художня творчість», «Комунікація», «Пізнання».
Обладнання: Дымковские ляльки, картинки з елементами дымковской розпису, російська народна музика, картонні ляльки (дымковские), дошки, пластилин.
Хід діяльності.
Організаційний момент
Основна частина
- Хлопці, сьогодні до нас у групу прийшла посилка, а що в ній ми дізнаємося, коли відкриємо її.
(З посилки з'являються дымковские лялечки).
- Подивіться, які гарні ляльки у нас в посилці. Як ви думаєте, до якого декоративного вигляду можна віднести цих ляльок? І перш ніж ми відповімо з вами на це питання, давайте згадаємо, які види промислів ми знаємо.
(Хохлома, гжель, серпанок).
- Правильно наші ляльки дымковские, хочете помилуватися нашою посилкою? А в цей час я нагадаю вам про те, де народився і хто допоміг прославитися дымковскому промислу:
- Давним - давно на півночі нашої країни з'явилося село.
Йде дим з труб стовпом.
Точно в серпанку все кругом
Блакитні дали
І село велике
Дымково назвали.
- І в чому ж відмінність дымковской іграшки від інших? Димковская іграшка - один з найдавніших промислів Росії. В основному це глиняні свищики у вигляді різних тварин. З часом з'явилися кавалери, панночки і багато інші персонажі.
- А з нашої посилки ми ще не всі дістали. Подивіться хлопці, тут ще залишилися ляльки, які прикрашені не повністю. А зараз ми з вами перетворимося в дымковских майстрів і повністю прикрасимо наших лялечок - красунь. А чи знаєте ви, що майстри прикрашали дымковских ляльок за допомогою фарб, а ми можемо прикрасити наших лялечок з допомогою пластиліну, так як у нас з вами не глиняні іграшки, а ляльки з картону. Коли ж наші ляльки будуть готові, ми з вами влаштуємо ярмарок, яка буде присвячена різним народним промислам.
- Подивіться уважно на ляльок, які лежать перед вами, що прикрашене не до кінця.
(Спідниці ляльок).
- Як ви думаєте з допомогою яких елементів ми можемо прикрасити спідниці наших красунь.
(Геометричні елементи: гуртки, кільця, смужки, змійки).
- Зараз я пропоную вам зручніше влаштуватися в нашій майстерні, а по закінченні роботи взяти участь у ярмарку умільців.
Мені хочеться звернути увагу на поличку краси на дымковских ляльок. Подивіться, які гарні елементи розпису ми тут бачимо. Всі ці елементи стануть нам з вами в нашій роботі.
- Перш ніж перетвориться в дымковских майстрів, потрібно приготувати свої руки до роботи, так як дымковские майстри були умільцями і виконували свою роботу акуратно і красиво.
Вправа для рук.
Переплітаємо пальці рук в «замок», потім будемо згинати і розгинати пальці. Вправу виконувати 15 разів.
Практична робота:
Ярмарок відкривається!!!
(звучить російська народна музика)
- Який же ярмарок без каруселі, каруселі не прості, а для наших майстрів.
(Діти стають у коло і виконують рухи).
Їли-їли, їли-їли
Закружляли каруселі
А потім, потім, потім
Все бігом, бігом, бігом.
Тихіше, тихіше не біжіть
Карусель зупиніть,
Раз, два , раз, два
Ось і скінчилася гра.
Підсумок:
- А тепер майстри помилуємося на ваші роботи.
Читайте також: