Свіжі публікації




Сценарій активизирующего спілкування

«Чарівна скринька»

Інтеграція освітніх областей.

«Пізнання», «Комунікація», «Здоров'я», «Художня література», «Музика», «Здоров'я»

Види дитячої діяльності: комунікативна, пізнавально - дослідницька, ігрова.

МЕТА.

Освітні завдання.

Продовжувати вправляти дітей складати казку за набором сюжетних картинок по казкам.

Закріплювати вміння робити звуковий аналіз слова.

Вирішувати нескладні приклади.

Закріплювати поняття: авторська, зарубіжна, народна казка.

Розвиваючі завдання.

Закріплювати вміння дітей узагальнювати.

Розвивати інтонаційну виразність мовлення.

Активізувати творчу мовленнєву діяльність.

Розвивати пам'ять, мислення, образне сприйняття.

Виховні завдання.

Створити позитивну емоційну атмосферу на занятті.

Виховувати бажання співпрацювати з однолітками, домагатися в спільній творчій діяльності позитивних результатів.

Корекційна завдання.

Розвивати зорове і слухове сприйняття, орієнтування в просторі.

Матеріал: скринька з казковими предметами (веретено, качалка, золотий ключик, дзеркальце, золота рибка і ін) площинний будиночок, сюжетні картинки із казок, картинки «Чебурашка під парасолькою», «Незнайко», «крапельки» з прикладами, написи «просто» і «казка».

Хід заняття.

Вихователь запрошує дітей в групу і звертає увагу на незвичайний скриньку.

Хлопці, я вам принесла дивовижний скриньку, в ньому зібрано дуже багато різних казок . Скринька мій чарівний, з ним треба дбайливо поводитися, не кидати, а то закриється і казки не покаже, не розповість.

Хлопці, а ви любите казки? А чи багато казок знаєте? Давайте перевіримо.

Я буду діставати зі скриньки предмети, а ви мені казку називати-з якої казки цей предмет. Сідайте на стільчики та будьте уважними.

Вихователь дістає зі скриньки предмети, діти називають казку, і кажуть, кому з казкових героїв він належить.

Молодці хлопці правильно відповіли, знаєте багато казок.

А ось тепер інше завдання, складне, як одним словами сказати:

- якщо казка написана авторам? (авторська)

- якщо казку в народі склали? (народна)

- якщо казку придумали на Русі? У Молдові? В Китаї? В Японії? За кордоном?

(Російська, молдавська, українська, зарубіжна).

- Скажіть хлопці, а з яких слів казки починаються?

Діти. «Жили - були», «жив та був», «жила - була».

- А якими словами закінчуються?

Діти. «Ось і казочки кінець, а хто слухав молодець», «І стали вони жити поживати, та добра наживати», «І я там був, мед - пиво пив, по вусах текло, а в рот не потрапило», «Казка - брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок».

- Я бачу, ви багато знаєте, і самі вмієте читати? Зараз ми з вами вирушимо до казкового будиночка. Ось є два покажчика, прочитайте їх: «Просто і «Казка».

- Якщо «Просто « написано, то яка дорога буде, і до якоїсь хатинки вона доведе?

Як ви думаєте?

Д. Дорога проста і доведе до простого будиночка.

В. А якщо «Казка» написано, то яка дорога, до якого будиночка доведе?

Д. Казкова дорога доведе до казкового будиночка.

Ст. По казковій дорозі в казковий будиночок буде йти цікавіше. А як ви думаєте ?

Відповіді дітей. Діти вибирають якою дорогою йти по казковій або простий.

В. Тоді вирушаємо в дорогу! Заодно допоможемо, хто потребує нашої допомоги. Діти йдуть по підлоговим орієнтирів за вихователем. Звучить музика - звуки лісу, спів птахів.

В. Шлях не легкий, щоб дійти треба виконати різні завдання. Підходять до мольберта, на ньому картинка «Чебурашки» під парасолькою, навколо крапельки дощу.

«Допоможи Чебурашку»

Ст. Чебурашка потрапив під дощ. Щоб дощ швидше закінчився треба розв'язати приклади на «крапельки».

Діти вирішують нескладні приклади. Вихователь забирає «крапельки» з мольберта.

Йдуть далі до наступного мольберта на ньому картинка Незнайка.

«Школа мудрої сови»

Ст. Хлопці, ми прийшла в лісову школу до мудрої сови. Вона для нас приготувала завдання, а ось і конверт.

Хлопці, я знаю, що ви йдете в школу і багато вже знаєте і вмієте. Допоможіть моїм лісовим звірам, зробити звуковий аналіз слова - лисиця. Допоможемо, хлопці?

Скільки складів у слові?

Скільки звуків у цьому слові? (чотири)

Який перший звук? І т. д.

Молодці, хлопці йдемо далі.

«Назви три слова»

А ось в лісі, ми зустріли Червону шапочку, вона йде до бабусі, і для нас приготувала наступне завдання воно в конверті, візьмемо його і прочитаємо.

Станьте все в одну шеренгу. Кожному з вас, я буду по черзі задавати питання. Потрібно, роблячи три кроки вперед, давати з кожним кроком три слова - відповіді, не сповільнюючи темп ходьби.

Що можна купити ? (плаття, костюм, штани)

Що можна варити? (суп, кашу, яйце)

Що можна читати? ( книгу, журнал, газету)

Що може літати? ( літак, вертоліт, ракета)

Чим можна малювати? (фарбами, олівцями, крейдою)

Що може плавати? (корабель, човен, пліт, колода)

Що росте на городі? (капуста, морква, огірки)

Що росте в саду? (яблука, груші, сливи)

Ось і прийшли на галявину до будиночка. Як тут гарно, давайте пограємо.

Фізкультхвилинка

Ми гуляли по лісі

За природою спостерігали

Вгору на сонці подивилися

І нас промінчики зігріли.

Метелики пурхали,

Крильцями махали.

Дружно хлопнемо 1, 2, 3, 4, 5.

Треба нам букет зібрати,

Раз присіли, два присіли,

В руках конвалії заспівали.

Вправо дзвін: дінь - дон,

Вліво дзвін: дінь - дон.

На ніс сіла бджола

Подивіться вниз друзі

Ось біжать мурахи

Порахуємо їх ми

1, 2, 3, 4, 5 втекли знову.

Ми підняли листочки

В долоньку ягідки зібрали, 1, 2, 3. 4, 5

Ох, і ягідки смачні,

Добре ми погуляли,

І трішки втомилися.

ходьба

 

дивляться вгору

 

імітують метеликів

 

ляскають

 

присідають

 

поворот вправо

імітують бджолу

дивляться вниз

 

 

Розводять руки в сторони

присідають, імітують збирання ягід

 

качають головою

ходьба

Сідають на стільчики

- Хлопці, поки ми гуляли, скринька мій зачинився. Силою тут не впоратися,

тепер тільки нова казка допоможе нам відкрити скриньку.. Подивіться, скільки цікавих картинок у мене є. Давайте поставимо їх на мольберт і складемо казку за малюнками. Згадаймо, які три частини присутні в казках:

початок - де розвивається сюжет,

середина - що відбувається з героями казки,

кінець - коли все добре закінчується.

Діти придумують казку, розставляють картинки по порядку.

В. А ось і скриньку наш відкрився, вихователь дістає дітям подарунки нові книжки, роздає дітям.

Рефлексія.

Чим займалися? Що було цікавого? Що вам сподобалося?

Заохочення, оцінка роботи дітей.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.