|
Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення у підготовчій групі
«Подіум»
Мета: вправляти в диференціації одягу по сезону (літня, осіння, зимова, весняна), за призначенням (святкова, робоча, спортивна), за належністю (чоловіча, жіноча, дитяча); продовжувати розвивати вміння правильно складати описовий розповідь про одяг; закріпити назви професій людей, які виготовляють одяг (модельєр, художник по тканинах, закрійник, швачка); розвиток психічних процесів: увага, пам'ять, уява. Розвиток дрібної моторики. Виховувати дбайливе ставлення до одягу.
Попередня робота. Бесіда на тему одяг. Розглядання тканин (джинс, синтетик, ситець, хутро, драп) з якої шиється одяг. Розглядання ілюстрацій. Розгадування загадок, заучування скоромовок. Проведено сюжетно-рольова гра магазин «Одяг», «Ательє».
Орг. момент.
Діти знаходяться в адміністратора.
- Сьогодні ми з вами відправимося в незвичайний і дуже захоплюючий світ, світ в якому створюється модна і дуже красива одяг.
- Ви хочете туди потрапити? Я вас запрошую на заняття.
Хід заняття.
Вихователь запитує дітей, хто такий модельєр і як його ідеї втілюються в реальність.
- Хлопці, ви знаєте, хто такий модельєр?
- Хлопці, а як з'являється модний і гарний одяг, ви знаєте?
- Ви хочете знати?
- Тоді ми вирушаємо у захоплюючу подорож. Хлопці подивіться, де ж ми з вами опинилися?
- Зверніть увагу, хто це?
- А що ж вона робить?
- Звичайно. Швачка шиє гарну, модну одяг за ескізом модельєра. Подивіться, яке у неї безліч різних інструментів, ниток, тканин, фурнітури.
Вихователь пропонує дітям зобразити стукіт машинки,
- Хлопці, а давайте з вами спробуємо зобразити, як стукає машинка, постукали зубками; як ріжуть ножиці (артикуляційна гімнастика «годинник»); зобразимо голочку.
Вихователь звертає увагу на стоїть поруч манекен.
- Молодці, хлопці, а що це таке, як ви думаєте?
- Правильно, стовп і на ньому вже готове плаття. Хлопці, яке воно? Давайте торкнемося і скажемо, яке воно на дотик.
- В кожну пору року ми одягаємо одяг відповідну сезону. Швачка шиє одяг для різних сезонів. Яку? (влітку-річну одяг, восени-осінній одяг, взимку-зимовий одяг, навесні-весняну одяг).
Вихователь запитує у дітей назву одягу, який ми носимо влітку, восени, взимку, навесні.
Вихователь диференціює одяг за належністю (чоловіча, жіноча, дитяча).
- Хлопці, люди цієї професії шиють одяг для дорослих?
(відповіді дітей)
Показ слайд шоу. Діти перетворюють слова в зменшувально-ласкательной формі.
перший слайд на дорослого моделі одягнена спідниця - на дівчатках спідничка;
на другому слайді доросла модель у сукні - дівчинка в платтячку;
на третьому слайді дорослі моделі одягнені в шортах - юні моделі в шортиках;
на четвертому слайді доросла модель одягнена в плащ - юна модель теж одягнена в плащ;
на п'ятому слайді на дорослого моделі одягнені шарф і шапка - на хлопчика шарф і шапочка.
Вихователь звертає увагу на приглушене світло, звучання музики, подіум, дефіле моделей.
- Хлопці, ви чуєте, звучить музика, як ви думаєте, де ми з вами опинилися?
Вихователь пропонує дітям пройти і сісти на стільці.
- Проходьте будь ласка, сідайте. Добрий день, ми раді вас бачити на показі літньої колекції одягу 2012 року. У новому 2012 році актуальними будуть всі кольори і відтінки. Бурхливими оплесками зустрічаємо першу модель Зууру.
Вихователь запитує дітей про моделі, про її призначення, сезонності, кольоровій гамі, текстурі, властивості тканини.
- Хлопці, подивіться на нашу модель в красивому платті. Яке плаття по приналежності? Яка колірна гамма? Якими прикрашена декоративними елементами плаття? Як ви думаєте, для якого сезону підійде це плаття?
- Спасибі, а ми зустрічаємо другу модель. Хлопці, давайте опишемо з вами цей чудовий наряд.
Вихователь домагається повного опису тієї одягу, яка перебуває на моделі.
Вихователь дякує моделей за прекрасне дефіле і осіб (дітей) за активну участь в обговорення моделей.
- Спасибі всім за активну участь у показі літньої колекції.
Вихователь пропонує дітям побути в ролі модельєрів,і створити свій ескіз одягу.
- Ми сьогодні з вами дізналися і побачили багато нового. Побували в цеху, на показі мод. А хочете побувати в ролі модельєрів.
- Але для того, щоб наші ескізи вийшли гарними нашим пальчикам необхідно відпочити. Приготували свої пальчики.
Пальчикова гімнастика.
Оленка - маленка (Бавовна долонями)
Спритна, швидка: (Удар кулачками один про одного 2 рази)
Води наносила, (Загинають пальчики по одному починаючи з великого)
Сарафан дошила,
Носок довязала,
Ягід назбирала,
Доспівала пісню,
Скрізь поспіла. (Бавовна долонями)
Залюбки їй справу. (Удар кулачками один про одного 2 рази)
- Наші пальчики відпочили, голови придумали ескіз одягу, беріть свої стільчики і проходите в майстерню модельєрів. Подивіться на столах лежать безліч різної одягу, кольорові олівець, вибирайте вподобану вам одяг, сідайте за столи і переносите вашу фантазію на аркуш паперу. Можете приступати.
Вихователь підходить до кожної дитини і цікавиться малюнком, який буде на його одязі.
Після завершення роботи, вихователь пропонує скласти ескіз в конверт і надіслати поштою відомому модельєрові В'ячеславу Зайцеву.
- Молодці, у всіх вийшло втілити свої мрії в реальність. Зараз давайте складемо всі ескізи в конверт і відправимо відомому модельєрові В'ячеславу Зайцеву. Він напевно зацікавиться одягом дітей підготовчо групи дитячого саду №103. А ми будемо дуже уважно стежити за останніми новинами моди, і чекати показу нашої колекції одягу.
Наприкінці заняття підводиться підсумок.
- Що ми з вами робили на занятті? Де ми сьогодні побували? Про який одязі ми говорили, для чого вона нам потрібна? Що вам сподобалося?
Вихователь дякує дітей за активність на занятті. Всі були дуже уважними, намагалися правильно відповідати на запитання.
Пропонує повернутися назад в групу.
Читайте також: