Свіжі публікації




Конспект заняття з екології

«Як ти, дерево, живеш? Як ти, дерево Ростеш?»

Мета:

Закріплення знань про будову дерева.

Завдання:

1. Узагальнити знання дітей про тваринний і рослинний світ наших лісів;

2. Закріпити поняття, що дерево живе (росте, дихає, живиться);

3. Закріпити уявлення про будову дерева (крона, стовбур, гілки, коріння); будові стовбура (серцевина, деревина, камбій, луб, кора);

4. Дати поняття, що дерево є домом для багатьох мешканців лісу;

5. Збагачення пасивного словника: серцевина, камбій, луб, деревина, іволга, сойка.

6. Розвивати бережне ставлення до природи.

Попередня робота:

Спостереження за деревами на прогулянці; бесіда «Чим живляться дерева?»; розглядання зрізів дерев, ілюстрацій будови дерева*; ігри: «якби я був деревом»; «дерево-це...».

Посібники та обладнання:

Іграшка - ворон, плакат дерево-дом. Плакат-поляна.

На кожну дитину: кольоровий папір, пензлик, клей.

Хід заняття:

 I частина.

Вихователь:

Діти сидять на килимі півколом.

Вносять посилку з вороном.

Ворон: - Кар, кар, який жах!

Вихователь: - Здрастуй, ворон, що сталося?

Ворон: - Ми з друзями зрозуміти не можемо, чому Весна прийшла, вода потекла, а дерева досі стоять голі.

Вихователь: Зараз ми тобі розповімо, чому на деревах немає листя? Діти, що має статися, щоб дерево прокинулося?

Відповіді дітей: - На деревах ще немає листя тому що сонце ще не дуже гріє, тому що сніг ще не розтанув. Щоб дерево прокинулося земля повинна прогрітися, сонце має гріти.

Ворон: - Все одно не розумію

Вихователь: - Тоді ми тобі зараз покажемо, з чого складається дерево, спробуємо його побудувати, з чого почнемо спочатку, а потім...?

(гра «Будова дерева»)

Відповіді дітей: спочатку серцевина, потім деревина, камбій, луб, кора.

Вихователь: - Ворон, тепер ти зрозумів, чому на дереві немає листя?

Ворон: - Ви ходили колами, махали руками, а листя на дереві все одно немає.

Вихователь: - Хлопці, поясніть ворону, чому ж на деревах немає листя?

Відповіді дітей: - Тому що взимку сповільнюється зростання дерев і соку усередині ствола, а як тільки сонце починає гріти і земля прогрілася, тоді дерево почне корінням пити сік, сік почне підніматися по стовбуру до гілок і почнуть з'являтися нирки, а потім листя.

Вихователь: - Друзі, а як ви думаєте, дерево живе?

Ворон: - Дерево - це мій будинок, а додому живим не може бути.

Вихователь: - Хлопці, прав ворон?

Відповіді дітей: Ні, ворон не прав, дерево живе, воно дихає, живиться.

Ворон: - А я думав - це будинок.

Вихователь: - Ти не помилився, дерево є домом для багатьох лісових мешканців.

Ворон: - Так, у мене багато сусідів.

Вихователь: - Діти, а кому дерево є домом?

Відповіді дітей: Дерево може бути домом звірам, птахам, комахам.

Ворон:- Я приніс вам дарунок, картину, на ній намальовані мої друзі.2

(Діти підходять до картини)

Вихователь: - Скільки тут лісових жителів, діти назвіть хто тут є.

Відповіді дітей: - Тут є білка, дятел, сова, їжачок, кабан, кріт, борсук, кіт, миша, жуки, олень, павук, летюча, миша, сорока.

Вихователь: - Діти, чим відрізняється наш будинок і дерево, чим схожі?

Відповіді дітей: - Відрізняється тим, що на дереві немає меблів, побутової техніки.

-Схожі тим, що у дерева так само як і біля нашого будинку є поверхи, це гілки, дах - це крона, стіни - це стовбур, підвал-це коріння під землею.

Вихователь: - Як ви думаєте, чому всі ці звірі, птахи, комахи обрали будинком саме дерево?

Відповіді дітей: - Тому що біля дерева багато їжі, або близько нього можна влаштувати осель.

Ворон: - Я знаю дуже цікаву гру. Ми з друзями в неї любимо грати. Ви загадаєте якогось жителя дерева і покажете нам його без слів, а тільки рухами і жестами. Бачили б ви як білка показує дятла.

(Гра крокодил)

Вихователь: - Діти, як ви думаєте, для чого дерева потрібні людині?

Відповіді дітей: - Дерева очищують повітря, з дерев роблять меблі, будинку.

Вихователь: - Друзі, давайте станемо в коло і заспіваємо пісню «У лісі народилася ялиночка»....зрубав він нашу ялинку під самий корінець, давайте полежимо і подумаємо, що нам робити, щоб не рубати ялинки на свято? Діти, чи можна спилювати дерева, чому, що буде? А які дерева потрібно спилювати?

Відповіді дітей: - Щоб не рубати ялинки на свято можна поставити штучну ялинку або зробити її з чого-небудь;

- Спилювати дерева не можна, якщо спиляти всі дерева, комахи та тварини загинуть, людям буде нічим дихати;

- Можна спилювати хворі дерева і ті які заважають іншим деревам рости.

Вихователь: - Дерева гинуть не тільки від сокири дроворуба, трапляються і пожежі. Що потрібно робити, щоб відновити ліс?

Відповіді дітей: - Потрібно посадити нові дерева.

 II частина

Вихователь: - Зараз ми з вами створимо свій ліс, у мене як раз є гарна галявина.

3

(діти підходять до столу)

Робота дітей

4

Вихователь: - Який гарний ліс у нас вийшов!

Ворон: - Дуже красивий, нам з друзями дуже б хотілося в такому жити.

Вихователь: - Хлопці, а давайте подаруємо наш ліс ворону і його друзям. Тепер дізнаємося все ворон запам'ятав, діти зараз тобі поставлять питання...

Діти: - Ворон, чому Весна настала, а дерева голі?

Ворон: Тому що сонечко ще не гріє і земля не прогрілася, сік ще не надходить по стовбуру до гілок.

Діти: - А з чого складається стовбур дерева?

Ворон: - З серцевини, деревини, лубу, камбію та кори.

Діти: - А дерево є лише твоїм будинком і чому саме на дереві ти живеш?

Ворон: - Ні, на дереві живе багато моїх лісових друзів, що дерево є моїм укриттям і біля нього багато їжі.

Діти: чи Можна знищувати дерева і що може трапитися якщо ліси не відновлювати?

Ворон: Дерева не можна знищувати інакше можуть загинути всі тварини і люди.

Ворон: - Спасибі вам, хлопці, що ви мені все пояснили, полечу, друзям розповім.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.