Свіжі публікації




Конспект заняття з математики для дітей підготовчої групи)

«Всередині і зовні»

Мета: дати уявлення про внутрішню і зовнішню частини фігури.

Завдання:

1) Познайомити дітей з поняттям «внутрішня»частину фігури.

2) Розвивати вміння співвідносити математичну запис та її предметну модель.

3) Вправляти дітей у вирішенні конструктивної задачі з орієнтиром на контур конструкції.

4) Виховувати почуття ровесничества.

5) Розширення словникового запасу: «межа», «коло».

6) Активізація словника: підбір визначень до слова «шукач скарбів».

Матеріали та обладнання: на кожну дитину: пенал з геометричними фігурами, рамка з геометричними фігурами, олівець червоного і синього кольору, аркуш білого кольору, простий олівець; у вихователя: карта острова, пазли для поділу на компанії (плавальні засоби), контури конструкцій (цукерка, будиночок, ваза, човен) ,геометричні фігури (кола, трикутники) , математичні записи:2+1, 3+2, коло.

Хід заняття:

1. Організаційна гра «Розвідники».

2. - Хлопці, сьогодні до нас у групу доставили цей сувій. Цікаво, що там. Давайте подивимося.(педагог розкриває карту скарбів) .

- Що це? (карта)

- Що на ній позначено? (острови)

- Як ви думаєте, для чого вона потрібна? (з нею треба щось знайти)

- По цій карті можна знайти скарби. А ви б хотіли їх відшукати?

- Що нам потрібно зробити, щоб знайти скарби? (відправитися в плавання)

- В якій послідовності ми будемо діяти? (подорожувати за вказаним напрямом)

- Ми з вами сьогодні шукачі скарбів. Яким він повинен бути?

Гра «Знавці». Діти передають один одному паличку і називають визначення до слова «шукач скарбів»: веселий, кмітливий, спритний, вправний, сміливий, відважний, кмітливий, спритний, розумний, безжурний, активний, спортивний, життєлюбний, творчий, вихована) .

3. - Наш шлях лежить по морської гладі. Вирушимо на пошуки скарбу на судах. Але їх треба спочатку побудувати.

Поділ на компанії(діти збирають картинки із зображенням плавзасобів, попередньо розрізані). Далі придумують назви з картинки і вибирають капітана.

4. - Поки наші компанії представлялися, за бортом з'явився берег першого острови (педагог звертається до мапі) .як ви думаєте, хто тут живе? (відповіді дітей)

- На цьому острові живуть математичні записи. Подивіться, ось одна з них (педагог виставляє запис 2+1) .що означає ця запис? (відповіді дітей)

- Хто складе групу з геометричних фігур, що відповідає цьому запису? (одна дитина біля мольберта становить модель, решта перевіряють)

- По даній запису я склала розповідь. Ви перевірте мене. У вазі стояли 2 ромашки і 1 волошка. Всього квітів було 3. (діти перевіряють)

- А тепер спробуйте в компаніях скласти модель з геометричних фігур, відповідну запису 3+2 і складіть з нею розповідь.

Діти в компаніях працюють, потім кожна по черзі виступають, інші оцінюють.

5.- Візьміть пенали і пройдіть на килимок. Ми з вами потрапили на наступний острів. По - середині нього височіє гора. Якої форми вона? (трикутна) На ній живуть трикутники. А ви знаєте, як вони сюди потрапили? Послухайте їх історію.

«Зібралися трикутники в подорож по морю. Побудували собі ось таку човен (педагог показує контур човна, а діти викладають її з трикутників). Чи довго, чи коротко, пливли вони, і ось показався берег, а на ньому стояв будиночок (діти викладають з трикутників будиночок) . Дружно вони ввійшли туди і на столі виявили красиву велику вазу (діти викладають з трикутників вазу) , в ній лежали смачні, солодкі цукерки (діти викладають з трикутників цукерки) ».

- У всіх вийшло? Давайте подивимося, які цукерки знайшли трикутники (діти по колу проходять і дивляться на роботи своїх однолітків).

6. - Вирушаємо далі (діти сідають за столи) звернемося до карти. На ній стоїть знак питання. Острів заворожений. Його потрібно звільнити від чар. І допоможе вам у цьому загадки - підказка.

«Ні кутка, ні боку,

А рідня - одні млинці».

- Що це? (коло)

На мольберті педагог розміщує зображення кола.

- Цей острів має форму...(кола). Намалюйте його з допомогою рамки з геометричними фігурами (діти працюють на листках паперу) .

- Поставте крапку у внутрішній частині.

- Можна ще ставити точки всередині?

- Поставте 3 точки зовні кола.

- Можна ще поставити крапки зовні?

- Зафарбуйте всередині кола червоним кольором, а зовні - синім (діти працюють на листочках).

- А тепер подивіться, куди я поставила крапку (педагог ставить крапку на лінії). Можна сказати, що я поставила крапку всередині кола або зовні?

- Ця лінія називається межа. Обведіть пальцем кордон кола. Вона називається окружність.

- Згадайте таку фігуру, межа якої схожа за формою на кордон кола (овал).

- На якому острові ми зараз побували? (круглому)

7. - Пора вирушати в дорогу. А ось і наступний острів (педагог звертається до карти). Хто живе на ній? (цифри) Цифри вирішили пограти в хованки, але деякі з них так добре сховалися, що їх досі не можуть знайти. Знайти їх можемо ми в скороговорках.

Гра «Актори».

Діти в компаніях обговорюють, як показати скоромовку і по черзі виступають. Завдання глядачів вгадати цифру, яка заховалася там.

Перша компанія: «Чотири чорненьких чумазеньких чортеня, креслили чорним чорнилом креслення».

Друга компанія: «Три сороки тараторки тараторили на гірці».

Третя компанія: «Шість дитинчат в очереті шарудять».

- Які цифри ми виявили?

8. Діти переходять на килимок.

- А ось і наш острів, на якому заховані скарби. Скарб поруч, але його треба знайти. Він знаходиться всередині великої барвистої коробки (діти шукають скриньку і приносять вихователю) . Педагог відкриває скриньку, а там монети і число 17.

- Вистачить нам всім порівну? Що треба зробити? Розрахуємося по - порядку.

Гра «Японська машинка».

- Скільки нас? (17) А монеток? (теж 17) За скільки монет дістанеться кожному? (по одній)

9. Рефлексія.

- Ми хотіли зробити на початку заняття? (відправиться в подорож)

- Для чого вирушили в подорож?

- Що ми зробили спочатку, що потім?

- Що нам допомогло впоратися з завданнями?

- Що нового ви дізналися?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.