Свіжі публікації




Безпосередня освітня діяльність

по ознайомленню дітей з навколишнім з елементами розвитку мовлення

«В гості в тундру»

Цілі: розширювати знання дітей про рідний край (про жителів тундри, тварин тундри. Спонукати вимовляти наслідувати нові слова: Обь, чум, нарти. Познайомити дітей з рослинністю Півночі (гриби, ягоди). Виховувати дружні почуття до дітей корінних націй, бажання більше дізнатися про особливості їх життя. Формувати інтерес і дбайливе ставлення до природи.

Матеріал:

  • Макет чума, дерева, ялинки, нарти, імпровізована річка;
  • Живий світ - олень, собака, рибки;
  • Рослини - ягоди, гриби.

Попередня робота:

  • Розглядання картин на тему: «Жителі тундри»; «Тварини тундри».
  • Бесіди за картинами.
  • Розучування пісень, потішок, віршів, читання казок. Розучування пальчикової гімнастики.
  • Розучування рухливих ігор.

Хід заняття15

- Вихователь з комі-дівчинкою (наряд комі-дівчатка) запрошує дітей відправитися в тундру.

Вихователь: Діти, зараз ми разом з вами поїдемо в гості в тундру. Я хочу показати вам, як живуть оленярі.

- Вихователь: Діти ви хочете поїхати зі мною в тундру?

- Діти: Хочемо.

- Вихователь: Нас очікує не легка дорога, вирушимо в дорогу на оленях, візьму-ка я з собою кошик в тундрі, напевно, ростуть гриби, ягоди. Під веселу музику «Оленята». (Імітують дії).

- Вихователь: Ось річка, як же вона називається, ви не знаєте, діти?

- Діти: Річка «Обь».

Вихователь: Подивіться, у ній плавають риби. А ви знаєте, як вони називаються?

- Діти: Щука, муксун, осетер. (Допомогти з відповіддю).

- Вихователь: Молодці діти. Вирушаємо далі. Подивіться, що це нам зустрілося на шляху?16

- Діти: Це чум.

-Вихователь: Правильно це житло оленярів. Короткий розповідь вихователя. (Подивіться, в чумі горить вогонь для того, щоб готувати їжу і зігріватися). Скажіть, діти, для чого потрібен вогонь?

- Діти: Готувати, ховатися від холоду і вітру.

- Вихователь: Хлопці, ви не знаєте, хто це лежить на нартах поруч з чумом (розглядаємо оленя). Вставити пальчикову гру або віршик. Правильно, діти, це оленя, він не в стаді, тому що ще дуже маленький і живе тут. Оленятко не може себе прогодувати, захистити. Давайте пригостимо оленяти хлібом.

Вихователь: Подивіться, тут ще й собака лежить поруч. Для чого потрібна собака в тундрі?

- Діти: Охороняти чум. Рухлива гра «Кудлатий пес».

Вихователь: Діти, подивіться яка гарна природа навколо нас. Пройдемося по лісі пошукаємо гриби, ягоди. (Імітують нахили, шукають гриби, ягоди, знаходять збирають у кошик).

Вихователь: Діти, а ви знаєте як називаються ягоди, які ростуть у нас в тундрі?

- Діти: Морошка, брусниця, журавлина, лохина.

Вихователь: Діти, скоро стемніє нам пора вирушати додому. Під музику повертаємося в групу, де гостя пригощає дітей морошкою. (Вірш на вибір).

«Морошка»

Морошка, морошка,

Тоненька ніжка.

Ягода - ліхтарик.

Солодкістю обдарує.

Осінь прийшла,

Ягода поспіла.

Стигла морошка-

Жовта сережка.

«Лохина»

Під листочком на кожній гілці

Сидять маленькі дітки.

Той, хто збере діток

Руки вимажет і рот.


Використовувана література:

1. Ямал. ЕНЦИКЛОПЕДІЯ ЯМАЛО-НЕНЕЦЬКОГО АВТОНОМНОГО ОКРУГУ. У 3 т. Т.2. Салехард: Тюмень: Видавництво Тюменського державного університету, 2004, 340 с.

2. Ямальський меридіан, 2003 р.

3. Ямальський меридіан, 2007 р.

4. З Книги веселок ( http://m-p-detyam.narod.ru/)

Пантелєєва М. Сивий Ямал //Ямальський меридіан.- 2000.-№6.- С.48

5. Салдаева В. Про Ямалі //Смак ягоди ямальській. Випуск другий. ВАТ «Зовнішторгвидав».- Москва. -2000.- С.85

6. Циваш О. Нова планета//Червоний Північ.- 2001.- 13 грудня (№135).- С.20

7. С.Н.Теплюк Заняття на прогулянці з малюками: Посібник для педагогів дошкільних установ. Для роботи з дітьми 2-4 лет.М.:Мозаїка-Синтез,2008.

8. Соломенникова О.А. Екологічне виховання в дитячому садку. Програма та методичні рекомендації для занять з дітьми 2-7 років.-3-е изд., испр. і дод. - М.:Мозаїка-Синтез, 2008.

9. Методичні рекомендації до «Програмі виховання і навчання в дитячому садку»./Під ред. В.В.Гербовой, Т.С.Комаровой.-3-е изд., испр. І дод.-М.: Мозаїка-Синтез», 2008.

10. Колдина Д.М. Малювання з дітьми 3-4 років. Конспекти занять.-М.: Мозаїка-Синтез, 2008.

11. Фотографії (додаток №1) С.Б.Попов.

12. Алексин С. Ямал //Сіверяни.-2005.-№1.-С.24

13. Андрєєв Л. Ямал //Ямальський меридіан.- 2005.- №4.- С. 61

14. Лапцуй Л. Народження Ямалу //Міфологія, фольклор і література Ямалу /Хрестоматия.5-7 класи/Упоряд. Ю.І. Попов, Н.В Цымбалистенко. Тюмень: Видавництво Інституту проблем освоєння Півночі СО РАН, 2002.- С.147

15. Марковська С. про Визнання //Ямал - скарбниця Росії.- 2004.- №6. - С.47

16. Сідунов Ст. Північ і жителям півночі //Червоний Північ.-2004.-22 вересня (№76).-С.18



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.