Свіжі публікації




«Російська берізка»
конспект інтегрованої освітньої діяльності за ДЕНЬ і розвитку мовлення у підготовчій групі

Пояснювальна записка

Тема. «Російська берізка» (інтеграція освітніх областей з розвитку мовлення та образотворчої діяльності)

Інтегрована освітня діяльність для дітей підготовчої групи, складена відповідно до Програми виховання і навчання в дитячому садку «Веселка», автори Т.М. Доронова, Т.И.Гризик та ін.

Представлений конспект - є авторською розробкою, побудований у відповідності з дидактичними і общепедагогическими принципами:

• Принцип безперервності (заняття було побудовано на основі попередніх занять і спільних дій вихователя і дітей)

• Принцип активності (підтримувалася мотивація та інтерес)

• Принцип доступності (відповідність віковим особливостям)

• Принцип психологічної комфортності

Для досягнення програмного змісту були використані такі методи та прийоми

  • Наочний метод (мультимедійна презентація, картинки із зображенням дерев, модель берези)
  • Наочно-практичний метод (творчі вправи з картками, моделювання ситуації - чому ти так думаєш, а моги такі дерева ростуть у нас)
  • Словесний метод (розповідь-супровід для презентації)
  • Прийом емоційної зацікавленості (лист від Лунтика)
  • Ігровий прийом (гра-физминутка)

За змістом заняття є інтегрованим, так як частини заняття об'єднані знаннями з декількох областей. Рішення завдань здійснюється через такі освітні області:

  • соціалізація (гра «Одягни дерево»)
  • комунікація (гра «Підбери ласкаві слова», гра «Скажи, що де?»)
  • здоров'я (физминутка)
  • пізнання (розповідь вихователя, перегляд презентації)

Застосування інноваційних технологій - використання мультимедійної презентації, дозволило зацікавити і привернути увагу дітей. Протягом всієї освітньої діяльності у дітей підтримувалася мотивація. Поетапно відбувається зміна видів діяльності. Діти самі є учасниками ігрових моментів і активними помічниками під час заняття. Це дозволяє зберегти у дітей позитивний емоційний настрій.

На організаційному етапі реалізується мотиваційна завдання - посилити інтерес до заняття через участь дітей у заході (Клуб для допитливих «Хочу все знати, отримання посилки від Лунтика).

Інтегрована освітня діяльність складається з етапів, на кожному з яких даються чіткі інструкції. Вона почалася, з організаційного моменту, де активізувалося увагу дітей і підтримувався протягом всього часу. Діти відвідують Художню галерею, де закріплюють знання про дерева нашого краю. Прикрашають березу словами прикметниками, перетворюючись на чарівників. Дивляться мультимедійну презентацію з незвичайними деревами світу: ковбасне дерево, цукеркове дерево, гігантський бамбук, залізне дерево, молочне дерево, Секвоя, Баньян, дерева-ліс.

Потім діти відвідують ігрову кімнату, де закріплюють прийменники і утворюють ласкаві слова. Діти обговорюють, який подарунок можна подарувати Лунтика і вирішують намалювати російську березу.

Щоб зацікавити дітей був використаний незвичайний спосіб малювання берези - піною для гоління+ зеленої гуашшю, шляхом примакивания зім'ятого целофану.

Всім дітям хотілося порадувати Лунтика, малювати акуратніше. Тому діти працювали з інтересом. Протягом ходу освітньої діяльності простежується реалізація особистісно-орієнтованої моделі. Враховувалася точка зору, почуття, емоції дітей, а також налагоджені партнерські відносини з дітьми.

Після проведення інтегрованої освітньої діяльності разом з дітьми підведений підсумок відвідування клубу для допитливих дітей «Хочу все знати!»

 

 

Мета. Використання нетрадиційних технік малювання в інтегрованої освітньої діяльності.

Завдання.

Розширювати знання дітей про дерева.

  • Вчити дітей правильно передавати будову дерева в малюнку.
  • Вчити дітей нетрадиційним технікам малювання.
  • Розвивати мовлення та словниковий запас дітей.
  • Розвивати фантазію, уяву у дітей.
  • Розвивати комунікативні навички у дітей.
  • Залучати дітей до світу мистецтва.
  • Виховувати любов до природи.

Попередня робота.

  • Бесіда про дерева нашого краю.
  • Розглядання ілюстрацій, енциклопедій та заучування віршів про дерева.
  • Робота з приводами, прикметниками, перетворення іменника в пестливе.
  • Малювання дерева на заняттях з образотворчої діяльності та до самостійної художньої діяльності.

Обладнання. Мультимедійна презентація «Незвичайні дерева світу», ілюстрації дерев, картки зі словами прикметниками на аплікації з листя, картинка із зображенням дерева для роботи з приводами, чорний картон, крейда, палички, фарба гуаш, піна для гоління, баночки під воду, целофан, серветки.

Атрибути. Об'ємний модуль «Береза», іграшка-Степашка, ТЗН, посилка-картонна коробка, сюрпризи для дітей.

 

Хід освітньої діяльності

Організаційний момент

Діти входять в групу і стають у півколо. Їх зустрічає вихователь з казковим героєм Степашкою.

Вихователь

- Здрастуйте хлопці!

(Діти вітаються)

- У нас сьогодні гість. Ви впізнали, хто це?

Відповіді дітей (Степашка)

- Степашка запрошує вас в клуб допитливих дітей «Хочу все знати!». Відвідавши клуб «Хочу все знати» ви не тільки дізнаєтеся багато цікавого, але і самі відповісте на питання Степашки.

- Ви знаєте, де знаходиться Степашкин будинок?

Відповіді дітей (Степашкин будинок знаходиться в лісі)

- Молодці! Хлопці, пропонуємо вам відвідати Художню галерею» клубу «Хочу все знати!».

Вихователь пропонує дітям пройти до ілюстрацій із зображенням дерев.

-Що зображено на картинах?

Відповіді дітей (на картинах зображені дерева)

- Так. Ви правильно зазначили, що в галереї розміщені картини із зображенням різних дерев.

- Які види дерев ви знаєте?

Відповіді дітей (дерева можуть бути листяні і хвойні)

- Які листяні дерева ви знаєте?

Відповіді дітей (береза, дуб, липа, клен, яблуню, тополя, осика)

- Які хвойні дерева ви знаєте?

Відповіді дітей (ялина, ялиця, сосна, ялівець, модрина, кедр)

- Молодці, хлопці! Степашка разом з вами згадав види дерев.

- У Степашки є улюблене дерево, яким захоплюються багато поети та письменники. А яке, ви здогадаєтесь самі, коли прослухаєте музику.

Звучить музика на російську народну пісню «Во поле береза стояла».

- Про якому дереві співається в цій пісні?

Відповіді дітей (в цій пісні співається про березу)

 

Гра «Одягни дерево»

Звучить спокійна музика

Вихователь

- Хлопці, ви коли-небудь мріяли стати чарівниками?

Відповіді дітей (та)

- Навіщо? Для чого?

Відповіді дітей

- Степашка може виконати ваше бажання.

Закрийте очі і уявіть, що зараз «Весна». Тепло, добре, кругом росте трава і берізки. Але ось досада..... Зла чаклунка зачарувала берізки, і листя не можуть з'явитися на дереві.

- Шкода вам берізки?

Відповіді дітей (так)

- Расколдуем їх! А для цього дайте відповідь на питання.

- Назвіть слова-прикметники до слова «Береза».

Відповіді дітей (береза белоствольная, красива, ошатна, висока, ставна, струнка, пишна, тонка, гладка, гнучка... кучерява розлога, листяна).

Діти наряджають берізку листям.

- В яку пору року на деревах з'являються листочки?

Відповіді дітей (листя на дереві з'являються навесні)

- Молодці, хлопці! Ми переконалися, що ви справжні чарівники. Ви повернули «Весну» берізок.

 

Презентація «Незвичайні дерева»

Вихователь

- У Степашки є один Лунтік. Він надіслав вам незвичайний подарунок.

Дитина дістає диск з посилки.

- Давайте пройдемо в кінозал і подивимося що цікаве на цьому диску надіслав нам Лунтік.

Діти з Степашкою сідають на стільчики, дивляться мультимедійну презентацію про дерева.

- Про що цей сюжет?

Відповіді дітей (сюжет про дерева)

-У нас ростуть такі дерева?

Відповіді дітей (у нас такі дерева не ростуть)

- З якими незвичайними деревами ви сьогодні познайомилися?

Відповіді дітей (я побачив ковбасне дерево, цукеркове дерево, гігантський бамбук, залізне дерево, молочне дерево, Секвоя, Баньян, дерева-ліс).

 

Физминутка

Вихователь

- А зараз станемо в коло і уявимо себе деревами.

Діти встають кругом і виконують рухи відповідно до тексту.

Виросли дерева в полі.
Добре рости на волі
! (Потягування - руки в сторони)
Кожне старається,
До неба, до сонця тягнеться
. (Потягування руки вгору)
Ось подув веселий вітер,
Захиталися тут же гілки
, (Діти махають руками)
Навіть товсті стовбури
Нахилилися до землі.
(Нахили вперед)
Вправо-вліво, вперед-вперед -
Так дерева вітер гне.
(Нахили вправо-вліво, вперед-назад)
Він їх крутить, він їх крутить.
Та коли ж відпочинок буде?
(Обертання тулубом)
Вітер стих. Зійшла місяць.

Настала тиша. (Діти сідають за столи)

 

Гра «Назви ласкаво слово»

Діти запрошуються в ігрову кімнату.

Вихователь:

- Хлопці, ви любите, коли вас називають ласкавими іменами?

Відповіді дітей (Та)

- Я буду називати дерева або частини дерева, а ви повинні вимовити їх ласкаво.

Діти по черзі називають дерева і частини дерева лагідно.

Ялина - ялинка, сосна - сосна, береза - березка, голка - голочка, гілка - гілочка, шишка - гулька та ін.

- Молодці, хлопці! Добре впоралися із завданням.

 

Гра «Скажи, де?»

Діти називають прийменники по картині.

- Що ви бачите перед дубом? (перед дубом гриби)

- Що праворуч від дерева? (праворуч від дерева лежать жолуді)

- Що зліва від дерева? (зліва від дерева росте ромашка)

- Де знаходиться сонце? (сонце над деревом)

- Хто повзе по корі? (по корі повзе жук)

- Вище сова чи білка? (вище білка ніж сова)

- Над ромашкою хто? (над ромашкою метелик)

- Що праворуч від великого гриба? (праворуч від великого гриба маленький гриб)

- Де знаходиться дупло? (дупло в центрі стовбура)

- Що під землею? (під землею коріння)

- Де лежать жолуді? (жолуді лежать на траві)

- Молодці, хлопці! Ми з Степашкою бачимо, що ви добре знаєте прийменники .

 

Ізостудія «Фантазія »

Вихователь

- Степашка розповів, що у Лунтіка є мрія - побачити російську березу. --- Давайте зробимо йому подарунок, дитячі малюнки, і відправимо йому їх поштою. Зворотна адреса у нас є.

Діти сідають за столи, які стоять по колу.

Вихователь

- Перш ніж почати малювати, давайте повторимо все, що ми знаємо про будову дерева.

- Назвіть частини дерева?

Відповіді дітей (у дерева коріння, стовбур, гілки, крона, листя)

- чим береза відрізняється від інших дерев?

Відповіді дітей (у берези білий стовбур у вигляді хвилястої стрічки з чорними плямами, звужує до верху, гілки гнуться до низу.)

- З чого треба починати малювати дерево?

Відповіді дітей (дерево потрібно малювати зі стовбура, з верхньої частини стовбура)

- Правильно, гілки ростуть від стовбура, а не окремо від нього.

 

Показ малювання стовбура дерева крейдою на дошці.

Звучить музика ансамблю Сябри «Ви галасуйте берези».

Перед дітьми на столах крейда і чорний папір.

Вихователь пропонує намалювати крону нетрадиційним способом: піною для гоління і зеленої гуашшю.

Показ малювання крони нетрадиційним способом на дошці.

 

Робота за столами

1. Діти малюють стовбур берези крейдою на чорному картоні, зверху вниз.

2.Простым олівцем малюють чорні плями.

3. В тарілочці змішують піну для гоління з зеленої гуашшю.

4. Діти беруть целофан мнуть, занурює в отриману суміш і шляхом примакивания, малюються листя.

5. На готових малюнках діти простим олівцем пишуть своє ім'я.

Вихователь

- Наше заняття підійшло до кінця.

- Хлопці, Степашка дякує вам за цікаву зустріч, правильні і цікаві відповіді на питання!

- Зараз ми відправимо посилку його другові. Я думаю, наші незвичайні берізки йому дуже сподобаються.

Діти складають малюнки в посилку і знаходять сюрприз від Лунтика (наклейки і жолуді).

 

Підсумок освітньої діяльності

Вихователь:

- Вам сподобався урок, хлопці?

- Що нового ви дізналися про дерева?

- Які незвичайні дерева ви запам'ятали?

- Який подарунок ми сьогодні приготували Лунтика?

- Чим малювали дерева? .



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.