Свіжі публікації




Конспект НОД з розвитку мовлення у другій молодшій групі на тему «Літо»

(Група працює за технологією «Мовне занурення» в рамках Федерального проекту «Фінно-угорські мови в дошкільних установах Росії»)

 

Мета:

За допомогою спеціальної ситуації залучити дітей до розмови; активізувати і збагатити словник по темі, розширити і закріпити знання дітей про пори року;

Виховувати дбайливе ставлення до природи. Розвивати мовлення дітей, домагатися чіткої вимови слів.

Інтеграція освітніх галузей:

«Музика», « Пізнання - рахунок до десяти», «Комунікація», « Читання художньої літератури», «Соціалізація».

Цілі НСД:

1. Освітній аспект:

Освітня область «Музика».

- Сприяти розвитку музичного уяви.

Освітня область «Пізнання».

- Правильно рахувати до десяти.

Освітня діяльність «Комунікація»

- Сприяти розвитку всіх компонентів усного мовлення дітей вільного спілкування з дорослими і дітьми.

Освітня область «Читання художньої літератури»

- Викликати інтерес дітей до художньої літератури.

Освітня область «Соціалізація»

- Формувати соціальні навички.

Сприяти розвитку вміння дотримуватися в ході гри елементарні правила.

Дійові особи:

«Літо» - вихователь Надія Анатоліївна.

«Метелик» - вихователь Олена Миколаївна.

Демонстраційний і роздатковий матеріал:

- Чотири картинки лугових квітів.

- Квіти «Ромашки» за кількістю дітей.

- Мильні бульбашки.

- Кошик з штучними квітами.

 

Хід заняття.

Звучить мелодія пісні «Муннам гуляйтам», діти входять в музичний зал з вихователем Оленою Миколаївною і співають пісню. Діти стають півколом. Заходить в зал переодягнена в «літо» Надія Анатоліївна.

- Здрастуйте, дорогі гості!

- Здрастуйте, діти!

- Я - «літо», до вас прийшла в гості! Погріти Вас і порадувати. Дітки, як ви всі гарно одягнені. А як ви всі виросли!

- «Літо» і діти виконують пісню «Вежöд».

- «Літо» звертає увагу на квітку «Дзвіночок»

- Дарина і Аріна розповідають вірш про дзвіночок.

Сергій Куликов

Понтільгун

Дзвіночок - понтільгун

Тiльгö - ворсö лунысь-лун,

Копрасьö та нюмъялö,

Мелі кывъяс шуалö.

- «Літо» звертає увагу на квітку «Ромашка».

Квітка «Ромашка» незвичайної краси!

- Діти, а якого кольору ромашка?

- Діти: «Білого».

- «Літо» роздає квіти «Ромашки». Виконують танець під пісню «Ромашки».

- Діти сідають на квіткову галявину.

- На квіткову галявину прилітає метелик.

- Здрастуйте, хлопці! Метелик сідає поруч з дітьми на квіткову галявину.

- Діти, у мене найулюбленіший квітка «кульбаба».

- «Літо» і діти читають вірш про «кульбаба»

Катерина Сєрова

Йöла турун

Мыйла , йöла турун, Гöн кодь кокни, небыд,

Уна платьö вуран: Пöльышта кö - лэбан.

Першою вижöс новлан,

Сэсся еджыд овлан:

- «Метелик» пропонує дітям пограти в мильні бульбашки.

- Діти, я буду пускати мильні бульбашки, а ви їх ловите і рахуйте вголос.

- Діти: ловлять і вважають до десяти на комі мовою.

- Діти: öтик, кык, куим, нель, віт, квайт, сізім, кöкъямыс, öкмыс, дас.

- В цей час «Літо» розкладає з кошика на галявину квіти.

- Діти, подивіться яка у нас гарна галявина!

- «Літо» звертає увагу на квітку « Волошка».

- «Літо» Ой! Який гарний квітка «Волошка.»

- «Літо» пропонує дітям зібрати під музику квіти в кошик.

- Діти виконують танець під пісню «Волошка».

- Діти, «Метелик» і «Літо», прощаються з гостями.

- До побачення! Аддзысьлытöдз!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.