Свіжі публікації




Конспект інтегрованого заняття
«Чарівний кубик»

для 2-ої молодшої групи

Цілі:

- познайомити з числом 5,

- продовжувати закріплювати називати числівники по порядку, вказуючи на предмети,

- продовжувати вчити відносити останній числівник до всієї перерахованої групи,

- розвивати дрібну і загальну моторику,

- розвивати сенсорні здібності,

- продовжувати закріплювати назва кольору (білий, чорний, рудий, сірий, коричневий),

- розвивати співочі вміння і ритмічність рухів,

- розвивати і активізувати мовлення дітей і відповідати на найпростіші запитання вихователя,

- розвивати логічне мислення та конструктивні навички,

- виховувати у дітей культуру поведінки, виховувати точність і акуратність.

Обладнання:

Кубик (іграшка) із зображенням картинок на його сторонах;

Палички Кьюзинера;

Схеми із зображенням рейок поїзда (за кількістю дітей);

Картинки з зображенням кошенят (5 штук: білий, чорний, рудий, сірий, коричневий);

Диск Железнековой «Їде їде на коні»;

Квадрат Воскобовича (двокольоровий) за кількістю дітей;

Об'ємний силует квітки;

Прищіпки;

Картина із зображенням будиночка.

 

Хід заняття:

Вихователь читає вірш:

Увага! Увага!

Кличу я всіх хлопців

Сьогодні на занятті трохи пограти!

Вихователь: подивіться, який у мене кубик він не простий, а чарівний, він хоче з вами пограти, а ось які завдання він нам приготував ми зараз з вами дізнаємося, сказавши чарівні слова.

Щоб з кубиком грати

Треба нам його кидати

Кубик, кубик поспіши

Що нам робити покажи

(Вихователь підкидає кубик і виконує завдання. На кубику картинка з зображеннями.)

Вихователь: Хлопці, подивіться, що нам кубик показує?

Відповідь: паровозик зі звірятами.

1. Вихователь читає вірш

(Можна читати з дітьми, якщо заздалегідь вивчити.)

Паровоз, паровоз

Новенький блискучий

Він звірят щастить ніби справжній,

Щоб залізний паровоз, не скотився під укіс

На столі всім дружно, рейки зібрати потрібно.

Вихователь пропонує дітям з паличок Кьюзинера за схемою викласти залізницю.

Вихователь: а що ж ще приготував для нас кубик?

Щоб з кубиком грати

Треба нам його кидати

Кубик, кубик поспіши

Що нам робити покажи

Вихователь: Хлопці подивіться, а хто ж це?

Відповідь: кошенята!

2. Вихователь читає вірш (Можна разом з дітьми.)

Народилися у нас кошенята 1, 2, 3, 4, 5.

Приходьте до нас хлопці подивитися і порахувати.

Вихователь звертає увагу на картину з зображенням кошенят.

Вихователь: Хлопці, а скажіть, якого кольору кошенята?

Скільки кошенят намальовано? Давайте разом порахуємо!

Вихователь: Діти, я пропоную вам пограти в дуже цікаву гру «Який кошеня сховався».

Вихователь: Молодці! Всі впоралися із завданням! А я пропоную вам продовжити нашу веселу гру!

Щоб з кубиком грати

Треба нам його кидати

Кубик, кубик поспіши

Що нам робити покажи.

Вихователь: Ой, хлопці, подивіться, а у нас тут котик на коні. Пограємо в веселу гру «Їде їде на коні кіт у штанцях на ремені».

3. Рухлива гра «Їде їде на коні кіт у штанцях на ремені»

(Під грамзапис діти виконують рухи.)

Вихователь: продовжуємо! Скажімо разом наші чарівні слова!

Щоб з кубиком грати

Треба нам його кидати

Кубик, кубик поспіши

Що нам робити покажи

Вихователь: Хлопці, а кого нам показав кубик?

Відповідь: це бобер!

Вихователь читає вірш:

- Він до дерева мисливець

всі стругав би і рубав

це наш бобер він тесля

будинок прекрасний спорудив.

Вихователь: Хлопці, подивіться який будиночок побудував бобер! (Д ети розглядають картинку із зображенням будиночка.)

Вихователь: хлопці, я вам теж пропоную побудувати свій будиночок, з допомогою ось такого квадрата!

Вихователь пропонує двокольоровий квадрат Воскобовича по словесній інструкції діти складають будиночок.

Вихователь: які чудові будиночки у вас вийшли! А хочете дізнатися, що ж ще приготував нам наш чарівний кубик?

- Щоб з кубиком грати

Треба нам його кидати

Кубик кубик поспіши

Що нам робити покажи

Вихователь: Хлопці, та це ж лисичка!

Ох лисичка - хитра сестричка

Любить співати і танцювати

І квіточки збирати.

Вихователь: хлопці, а що ж любить збирати наша лисичка?

Відповідь: квіти!

4. Вихователь: Хлопці, подивіться лисичка зібрала квіти, але щось вони якісь незвичні? Що не вистачає на квіточках?

Відповідь: пелюсток!

Вихователь: Хлопці давайте з вами для лисички зберемо букет квітів!

Стеблинки квітів я пропоную прикрасити красивими і яскравими пелюстками, з допомогою яскравих, різнокольорових прищіпок.

Вихователь: Які чудові квіти у вас вийшли! Давайте їх покладемо в кошик і продовжимо нашу гру!

Щоб з кубиком грати

Треба нам його кидати

Кубик кубик поспіши

Що нам робити покажи.

Вихователь: А хто зможе вгадати, що зображено на картинці?

Відповідь: наш дитячий садок!

Вихователь: Правильно!

- У нашому садочку друзі просто чудово.

Ми як дружна сім'я з нашим вихователем.

Загалом, здорово живемо, активно розвиваємося!

Вихователь: Ось і привів наш чарівний кубик нас назад в нашу групу!

Хлопці сподобалася вам, як ми з вами грали?

А що вам сподобалося?

Хлопці чарівний кубик щось шепоче мені! Він для вас приготував цікаві іграшки. Це подарунок від кубика! Він вдячний вам за вашу веселу гру з ним!

Роздаються подарунки дітям.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.