|
Конспект безпосередньо освітньої діяльності для 2 молодшої групи
«Качка Мандаринка»
Освітня область «Пізнання»
Мета: формування цілісної картини світу. Познайомити дітей з качкою Мандаринкою. Розширювати і активізувати словниковий запас дітей. Виховувати дбайливе ставлення до світу природи. Розвивати творчі здібності, дрібну моторику рук. Розвивати рухову активность.Способствовать збагачення рухового досвіду: участі в рухливих іграх.
Інтеграція областей: пізнання, фізична культура, художня творчість.
Обладнання: фланелеграф, демонстраційний матеріал, пластилін, стеки, дощечки для пластиліну.
План проведення:
1. Організаційний момент: у гості до дітей приходить дідок - Лісовичок.
Вихователь: Хлопці, подивіться, до нас у гості прийшов дідок - Лісовичок (уточнити хто це такий).
Лісовичок: Здрастуйте, хлопці.
Діти: (вітаються)
2. Основна частина.
Лісовичок: Хлопці, я прийшов до вас, щоб розповісти вам про качку, але не просту яку ви знаєте (показує картинку, потім ставить на фланелеграф), а качку Мандаринку (показує картинку, потім ставить на фланелеграф). Подивіться, яка вона красива, які яскраві у неї пір'ячко.
Вихователь: Так, хлопці, подивіться яка гарна качечка Мандаринка, давайте, ми з вами порівняємо: однакові качки чи різні? У простий качки є голова і у Мандаринки є голова, у простий качки є тулуб і у Мандаринки є тулуб, у простий качки є крила і у Мандаринки є, у простий качки є лапи і хвіст, і в Мандаринки є (показує ілюстрації). Давайте повторимо: голова, тулуб, крила, лапи і хвіст (молодці). Ось бачите у них однакові частини тіла, але окрас різний: проста качка сіра, Мандаринка - різнобарвна.
Лісовичок: Хлопці, згадайте, будь ласка, як розмовляє проста качка (відповіді дітей (кря-кря-кря)) - правильно, а качка Мандаринка розмовляє по-іншому - пі-пі-пі-пі, повторюйте за мною.
Вихователь: Хлопці, наші качки - птахи, вони вміють плавати і літати. Ви знаєте, як літають птахи? Я пропоную вам це показати.
Фізкультхвилинка:
Руки вгору піднімаємо,
А потім їх відпускаємо.
А потім їх розгорнемо
І до себе скоріше притиснемо.
А потім швидше, швидше
Плескай, ляскай веселіше.
Діти повторюють рухи за вихователем.
Лісовичок: Проста качка живе вдома у сараї, а качка Мандаринка живе в лісі на дереві в дуплі (показати малюнок). Їсть проста качка те, що дає їй людина - зерно, а качка Мандаринка їсть різні насіння, жолуді і комах, в тому числі жуків, слимаків, а також дрібну рибу.
Вихователь: Хлопці, я пропоную вам зліпити частування для нашої нової знайомої - жолуді, вона їх дуже любить.
Діти сідають за столи і починають працювати методом скочування. Звучить музика «Звуки лісу».
Вихователь: Ну ось, Лісовичок, подивися, скільки частувань зробили хлопці для качки Мандаринки. Нам дуже сподобався твій розповідь про качці Мандаринці, ми дізналися багато нового, велике тобі спасибі.
Лісовичок: Я дуже радий, що вам сподобався мій розповідь, радий був з вами познайомитися, але мені пора повертатися додому, в свій ліс. До побачення, хлопці.
Вихователь: До побачення.
3. Заключна частина.
Повторити, закріпити новий матеріал за допомогою навідних питань.
Читайте також: