Свіжі публікації




Конспект заняття з художньої літератури для дітей старшої дошкільної групи
«Подорож по російським народним казкам»

Мета: Систематизувати знання російських народних казок, закріпити назви цих казок, виховувати любов до російського фольклору.

Обладнання: мультимедійна установка, килимок, клубочок, конверти із завданнями, макет яблуні з яблуками, корзина, «чарівна паличка», пазли, лялька «бі-ба-бо» (Василиса Прекрасна).

Попередня робота: Читання російських народних казок, оформлення виставки в книжковому куточку, загадування й розгадування загадок, придуманих разом з дітьми.

 

Хід заняття.

Вихователь: Хлопці, ви любите казки? (Так)

Ми з вами знаємо дуже багато казок і сьогодні помандруємо по російським народним казкам. Скажіть, що значить «російські народні казки? Чому вони так називаються? (Відповіді дітей).

- Ви знаєте, хлопці, я сьогодні прийшла рано вранці в дитячий сад, а у нас в групі, на столі стоїть казковий скриньку. Давайте подивимося з вами разом, що ж там усередині? (Із скриньки дістаю конверт).

- Хлопці, а тут лист. Зараз ми його прочитаємо. «Пише нам Царівна Василиса Прекрасна. Заточив її в замку Кощій Безсмертний і не відпускає».

- Допоможемо Царівну? (Так).

- Для цього нам потрібно потрапити в казку і виконати всі завдання, які зустрінуться на нашому шляху. А для того, щоб потрапити в казку, потрібно бути сильним, мужнім. Впораєтеся? (Так).

- Як ви думаєте, на чому ми можемо потрапити в казку? (Відповіді дітей).

- Хлопці, я, здається, придумала. У мене є чарівний килим. На ньому ми і вирушимо в свою казкову подорож. (Дістаю килим, розстеляю його).

- Хлопці, але просто так килим не полетить. Нам з вами треба сказати чарівні слова. Як ви думаєте, які чарівні слова можна сказати? (Відповіді дітей).

- Давайте встанемо на килим і дружно скажемо: «Раз, два, три, килим, лети!» (Мультимедіа).

- А зараз давайте закриємо очі і уявимо, як ми летимо з вами високо-високо, над лісами, над горами, над містами, селами. А ось вже видно казкова країна... Ми з вами приземляємось, відкриваємо очі.

- Ось ми і в казці. (Сходимо з килима.)

- Дивіться, стежка. (Викладена дерев'яними паличками.) А на стежці клубочок. Клубочок, покажи нам путь-доріжку! (Кочу клубочок).

- Ой, хлопці, де це ми опинились? (На столі стоїть посуд, стоять стільці - казка «Три ведмеді».)

- Яка це казка?

Діти: Три ведмедя.

Вихователь: Молодці, відгадали. Дивіться, а тут конверт, а в конверті завдання! Нам потрібно вгадати, як називається казка, і який момент з казки зображено. (Показ слайдів).

Казки:

«Смоляний бичок»,

«Теремок»,

«Лисичка з скалочкой»,

«Курочка Ряба»,

«Ріпка»,

«Колобок».

(Діти відгадують казки).

Вихователь: Молодці, впоралися із завданням. Можна йти далі. (Йдемо, куди веде стежка.)

- Дивіться, хлопці, яблунька. А яблучка на ній стиглі. З якої казки ця яблунька, як ви думаєте? (Гуси-Лебеді.)

-Молодці. (Зриваю яблучко.) Хлопці, а на яблучках загадки для нас. (Загадування загадок.)

Казки просять:

- А зараз,

Ви, друзі,

Дізнайтеся нас.

- Спробуємо їх відгадати? (Так.)

***

Не лежалось на віконці,

Покотився по доріжці...(«Колобок».)

***
А дорога - далека,

А кошик - не легка,

Сісти б на пеньок,

З'їсти б пиріжок... («Маша і ведмідь».)

***

Немає ні річки, ні ставка -

Де води напитися?

Дуже смачна вода

У ямці від копитця! («Сестриця Альонушка і братець Іванушка».)

***

Красна дівиця сумна:

Їй не подобається весна,

Її на сонце тяжко!

Сльози ллє, бідолаха!.. («Снігуронька».)

***

Забрала мене лисиця

Аж за темні ліси.

Чути тонкий голосок,

Хто ж це? («Півник - Золотий Гребінець».)

***

По стежці, бадьоро крокуючи,

Воду самі тягнуть відра! («По щучому велінню».)

***

Бив так гатив

По тарілці носом -

Нічого не проковтнув

І залишився з носом... («Лисиця і журавель».)

- Молодці, хлопці! І з цим завданням впоралися. (Йдемо далі по стежці).

- Ой, хлопці, ми прийшли ще одну казку. (Стоять відра, в одній з них щука.)

- Як ви думаєте, яка ця казка? («По щучому велінню».)

- Правильно. Омелькові потрібно води наносити, а він кудись подівся. Допоможемо? (Проводиться гра: За командою вихователя потрібно перенести у відрі по одному пластмасовому м'ячу з одного кошика в інший.)

Вихователь: Молодці! Омелькові ми допомогли. Подивимося, куди нас далі стежка приведе. (Йдемо далі.)

- Хлопці, ось ми і прийшли. Дивіться, кошик. І стежка наша закінчується. Це означає, що зараз для вас буде останнім, найважче випробування. (Дістаю з кошика «чарівну паличку». Проводиться гра: Вихователь показує «чарівною паличкою» на іграшку, а діти називають казки, в яких зустрічаються ці герої.)

- Які ви молодці. Але це ще не все. В кошику лежать конверти. (Дістаю конверти з пазлами.)

- В замку Кощія Безсмертного перебились всі дзеркала. Нам потрібно їх зібрати. Інакше Кощій Безсмертний не відпустить Василину Прекрасну. (Діти збирають пазли:1 набір на двох.)

- Молодці, впоралися із завданням. Значить Василиса Прекрасна десь поруч. (За ширмою лунає голос. Вихователь одягає на руку ляльку «бі-ба-бо» - Василину Прекрасну.)

Звучить аудіозапис:

«Здрастуйте, хлопці! Які ви молодці. Спасибі вам велике за те, що ви мене врятували, не побоялися Кощія Безсмертного. Ви впоралися з усіма завданнями. Ви такі розумні, сміливі і сильні, що він навіть боїться з вами змагатися. Кощій відпустив мене, завдяки вам».

(Якщо залишається час, разом з Василиною граємо в російську народну гру з хусточками: «Раз, два, три, пару знайди!» - Діти по команді знаходять собі пару за кольором хустинок.)

Вихователь: Хлопці, ми з вами Василині допомогли. Вона піде у своє царство. А нам з вами пора повертатися назад в групу. Давайте знову стояти на наш килим-літак. (Закриваємо очі, говоримо чарівні слова, включаємо музику, уявляємо, як летимо назад. Приземляємося.)

- Ось ми і прилетіли. Хлопці, ви так добре потрудилися, втомилися, напевно. Зараз можете відпочити.

 

У конспекті використовувалися загадки-обманки - http://coollib.net/b/9624/read



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.