Свіжі публікації




Безпосередня освітня діяльність «Ми співаємо»

для дітей 4-5 років

Анотація

НОД спрямована на розвиток звуковисотного слуху дітей 4-5 років. У різних видах музичної діяльності дітей залучається до визначення висоти звуку, інтонаційно точному відтворенню вокальної мелодії. Застосовуються методи опитування, бесіди, практичні методи і прийоми: спів по ланцюжку, спів хором, по підгрупах, сольно, під акомпанемент фортепіано і під фонозапись, з мікрофоном і без нього та ін

Ступінь поширеності

НОД «Ми співаємо» для дітей старшої групи було показано на методичному об'єднанні музичних керівників міста Новотроїцька в лютому 2011 року.

 Освітня область «Музика»

Мета:

Розвиток звуковисотного слуху дітей середньої групи в різних видах музичної діяльності з домінуванням співу.

Освітні завдання:
1. Формувати навички виразного співу, вміння співати злагоджено, брати дихання між короткими музичними фразами

2. Спонукати співати мелодію інтонаційно чисто відповідно з висотою звуку

3. Продовжити роботу над прийомами співу: хором, соло, по підгрупах з використанням мікрофону і без нього; під магнітофон і фортепіано

Розвиваючі завдання:
1. Розвивати навички інтонаційно чистого співу з підтримкою вокальної лінії інструментом і голосом музичного керівника.

2.Развивать увагу до одночасного вступу і закінчення пісень, поспівок, розспіву.

Виховні завдання:
1. Виховувати почуття колективізму.

2. Виховувати культуру спільної співочої діяльності дітей.

Форми і методи: дослідницька діяльність, проблемні завдання, ігрова технологія, робота по:

- постановці голосу, співу диханні;

- співу при виконанні рухів;

- розрізнення звуків по висоті при слуханні музики і співі;

- фронтальна робота, групова робота;

- індивідуальна робота

Обладнання:

образотворчі ілюстрації: мама кішка і кошеня; дує вітер; дівчинка з конячкою; іграшки: мишка та кіт; ведмідь з кожушком; магнітофон і CD диски, мікрофон; ноти пісень і музичних п'єс.

Музичний матеріал:
1. «Льотчики, аеродром», муз. М. Раухвергера.
2. «Кіт і миша», муз. Ф. Рыбицкого

3. «Дитячий садок», муз. А.с Філіпенко, сл. Т.Волгиной

4. «Мені вже 4 роки», муз. Ю. Слонова, сл. Ст. Малкова

5. «Саночки», муз. А.Филиппенко, сл. Т. Волгиной.

6. «Діти і ведмідь», муз. і сл. Верховинця В..

7. «Перший сніг»

 

Хід заняття:

1. Вхід дітей під музику «Льотчики, аеродром» М. Раухвергера. Діти виконують раніше розучені рухи за змістом і висоті звуку: під звуки маршу - марширують як льотчики, при паузі «перетворюються в літаки з відведеними назад руками-крилами».

2. Музичне вітання.

«Здрастуйте хлопці» - поступенно від до першої октави до соль першої октави. Відповідь дітей: Здравст (соль першої октави) - вуй (мі першої октави) - ті (до першої октави) по звуках Т3-5 в До мажорі.

3.Слухання.

П'єса «Кіт і миша» музика Ф. Рыбицкого. На стіл ставляться іграшки: кіт та мишка. Дітям потрібно визначити, коли звучить музика кожного персонажа, і чим все закінчується? (музика мишки звучить високо, а кота нижче. Мишка втікає від кота).

Дітей прошу під музику показати іграшками події в цій пісні і розповісти про них.

4. Виспівування. Застосовуються зображальні ілюстрації-картинки із зображенням вітру, їзди на конячці, мами кішки і кошенят. Діти дмухають як вітер, цокають і як дзвенять бубонці, нявкають як мама кішка середнім звуком та високим звуком як кошенята!

5. Спів

А.Песня «Дитячий садок» музика А. Філіпенка, слова Т. Волгиной (співають групою, намагаються співати звуки точно як я граю на фортепіано і співаю)

Б. Пісня «Мені вже 4 роки» музика Ю. Слонова, слова Ст. Малкова. Соло Семен Ст., діти співають другий куплет і завершальне слово «Все!». Намагаються співати правильно по висоті і одночасно по руці.

6. Музична гра «Діти і ведмідь» музика і слова Ст. Верховинця. Діти вчаться поєднувати дихання з правильною висотою звуку в співі.

7. Спів у поєднанні з грою на дитячих музичних інструментах - дзвіночках: пісня «Саночки» музика А. Філіпенка, слова Т. Волгиной. Діти показують рух саней з гірок - як рух мелодії в приспіві на дзвін дзвіночків.

8. Музично-ритмічна діяльність з співом. «Перший сніг» - діти співають і танцюють, а в приспіві на слова білий сніг, білий сніг показують рухами рук рух звуків зверху вниз як падіння сніжинок.

9. Підведення підсумків заняття разом з дітьми. Що ми робили, як вчилися співати точно по висоті звуки у всіх видах музичної діяльності з переважанням співу.

10. «Виліт» дітей з заняття на «літаках» під музику в групу.

 

Література:

1. Каплунова І.М., Новоскольцева І.А. «Свято кожен день» для середньої групи: СПБ, «Пітер», 2009 і 2CD.

2. Книжка з ілюстраціями.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.