Свіжі публікації




Конспект заняття «Розумна пташка»

 

Мета:

  • Формувати позитивне ставлення до творінь навколишнього світу як до друзів людини. Вчити відносин турботи про тварин, птахів, комах, як наших друзів менших.

Завдання:

  • Формувати пізнавальні здібності дітей про птахів.
  • Формувати зв'язне мовлення.
  • Збагачувати словниковий запас дітей поняттями духовно - моральної культури (працелюбність, турбота, милосердя).
  • Розвиток естетичного сприйняття, спостережливості, уваги.
  • Удосконалювати образотворчі навички, здатність до творчої діяльності.
  • Розвивати задатки, таланти дітей як Божественний дар, що вимагає вдосконалення в кожному певну міру.
  • Виховувати дбайливе ставлення до тваринного світу.

 

Хід заняття

Вихователь: Діти! Я вам загадаю загадки, а ви спробуйте відгадати.

У сірій шубці перової

І в морози він герой,

Скаче на льоту пустує,

Не орел, а все ж птах.

Діти: Воробей.

Вихователь: Хлопці, скажіть будь ласка на які дві групи поділяються птахи?

Діти: Перелітні і зимуючі.

Вихователь: Воробей птах яка?

Діти: Зимующая.

Вихователь: Правильно. Сьогодні я розповім вам багато цікавого про цю маленьку пташку. По-своєму дуже красива ця пташка. Чорні плями, коричневі смужки, черевце білувате - візерунок дуже симпатичний. Горобець-птах дуже самостійна: в образу себе не дасть і голодним не залишиться.

Вихователь: Хлопці, чим харчується горобець в холодний період?

Діти: зернами, хлібними крихтами, насінням тим, що він може знайти перебуваючи поруч з людиною.

Якщо горобець знайде де-небудь щось їстівне, то відразу і інших воробйов кличе. Вночі збиваються дрібні пташки в щільну зграйку і гріють один одного: ті, хто всередині зігрілися, назовні переміщуються, а ті, хто зовні встиг уже змерзнути глибше протискаються. Захищає горобця від морозу та пухова шубка. Коли горобцю холодно, він розпускає пір'я, стаючи схожим на хутряній кульку. Не одразу крізь пухнасту захист мороз добереться.

Вихователь: Хлопці! З того, що я вам розповіла, що можна сказати про горобця? Який він?

Діти: Добрий, щедрий, доброзичливий, турботливий.

Вихователь: Як ви думаєте, чому можна навчитися у горобця?

Діти: Доброту, турботу, дружелюбності, милосердя.

Вихователь: Хлопці! А яке милосердя може проявити людина по відношенню до горобчику?

Діти: Погодувати, насипати зерен, дати їжу.

Вихователь: Молодці! Це дійсно так.

Птахи дуже схожі на людей, за своїм вчинкам і поведінці.

Бувають птахи дбайливі і працьовиті. В'ють гнізда, ростять своїх пташенят (ластівка, шпак та ін). А бувають інші. Ви знаєте, хлопці, є така птиця яка ніколи не в'є свого гнезда.А яйця своїх пташенят відносить в чужі гнізда. Це-зозуля. Ось така вона по природі.

Физминутка «Горобець»

Горобець, горобець!

Не ганяй голубів

Ганяй галочок

З-під паличок

Ти не клюй пісок,

Не тупі носок!

Стане в нагоді носок

Клювати колосок

Діти виконують рухи зображуючи горобця.

Вихователь: Хлопці! Послухайте будь ласка розповідь, який я вам прочитаю.

Розумна пташка

Під дахом було гніздечко воробйов. Там сиділо кілька пташенят. Один з них вивалився на землю і сильно розбився. Спочатку він лежав без руху. Мати його літала над ним і жалібно чирикала. Раптом горобчик прокинувся і писнув. Пташка підлетіла нижче. Вона помітила, що її пташеня завалився під товсте бревешко; він не вмів літати і не міг вибратися. Горобчик відшукала соломинку і принесла її у своєму дзьобі. Вона опустила кінець її в яму до свого пташеня і щось йому чирикнула. Малютка зрозумів свою матір: він схопився за інший кінець соломинки і підстрибнув. Мати потягла його, і вони полетіли разом і скоро досягли гнізда. Ось скільки розуму в маленькій голівці пташки!

Вихователь: Хлопці! Яка була пташка-мати по відношенню до своїх пташенят?

Діти: Турботлива, уважна, розумна.

Вихователь: Як вела себе пташка-мати, коли пташеня випало з гнізда?

Діти: Літала над ним і жалібно чирикала.

Вихователь: А коли мама хвилюється за свою дитину, які почуття вона відчуває?

Тривогу, переживання, бажання допомогти.

Вихователь: Пташка тривожилась за свого пташеняти. Так і батьки турбуються, переживають за своїх дітей Пропонуючи їм завжди свою турботу і руку допомоги. Хто навчив творіння піклуватися про своїх дітей? (Бог. Він створив все живе з любов'ю і наказав піклуватися один про одного.)

Ось і ми повинні дбати про друзів наших менших. Птахи приносять користь людині. А яку користь приносять птахи?

Діти: Співають, приносять радість.

Вихователь: А ще, хлопці, птиці дотримуються баланс в природі. Тобто поїдають зайвих комах.

Проводиться рухлива гра «Птахи».

На підлозі лежить обруч - небо». Всі гравці беруть собі назви різних птахів (горобець, синиця, ворона, сова тощо) і шикуються в декількох кроках від обруча в ряд. Один з дітей зображає лисичку, він ходить між обручем і птахами і співає:

Сорока - білобока,

Крути, верти боки,

Зелений хвіст,

Довгий ніс,

Прилітай на покіс -

Там розсипали овес!

Учасник гри, який назвався раніше сорокою, махає руками, наче хоче злетіти, і перебігає в обруч, а лисиця його ловить.

В кінці гри птиці, спіймані лисицею, і птиці, втекли в обруч, беруть за кінці палицю або джгут і тягнуть, кожна сторона до себе. Чия сторона перетягне, та виграє.

Творча діяльність.

Після гри діти сідають за столи, приступають до малювання горобця.

Підсумок заняття.

Людина повинна ставитися до людей, птахам, тваринам з любов'ю, допомагати кожному, що потрапив у біду так, як би він допоміг своїм близьким - братові, сестрі, батькам. Таку людину називають милосердним.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.