Свіжі публікації




Конспект заняття
«В гостях у Дідуся-Лесовичка»

Програмне зміст:

Цілі:

1. Збагачувати і систематизувати словниковий запас.

2. Розвивати зв'язне мовлення і формувати лексико-граматичні категорії.

3. Вчити дітей ліпити предмети складаються з двох частин.

4. Розвивати увагу, мислення, пам'ять.

Завдання:

1. Узгодження прикметників з іменниками в роді, числі, відмінку.

2. Вживання іменників з предметами (на, під, близько).

3. Вживання іменників у формі однини і множини, позначають тварин та їх дитинчат.

4. Розкочування пластиліну прямими і гругообразными рухами, сплющення долонями.

Обладнання: ведмідь, лисиця, білка, малюнок клена, намальований будиночок-сторожка, пеньок, пластиліновий гриб, штучна ялинка, пластилін, дошки для ліплення, серветочки.

Лексичний матеріал:

Слова предмети: білка, ведмідь, лисиця, сторожка, гриб, ялинка, клен, пеньок.

Слова ознаки: величезний, клишоногий, незграбний, бурий, руда, пухнаста, маленька.

Слова дії: їсть, росте, замітає, стрибає.

Демонстраційний матеріал:

Іграшки: ведмідь, лисиця, білка;

малюнок клена;

намальований будиночок - сторожка;

зроблений пеньок;

пластиліновий гриб опеньок;

штучна ялинка.

 

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Хлопці, до нас в гості сьогодні поспішає цікавий гість. Давайте його радо зустрінемо. (за дверима лунає стукіт).

2. Бесіда по темі.

Здрастуйте, хлопці! Я старий лісник, але всі звуть мене дідок-лісовичок.

Діти, повторіть, будь-ласка, як мене звуть?

Діти, а яка зараз пора року?

Які ознаки осені ви знаєте?

Якого кольору небо восени?

Що відбувається з листочками?

Восени якого кольору трава?

Що роблять птахи восени?

Який восени вітер?

Як люди восени одягаються?

Діти, а ви хочете побувати у мене в гостях у лісі?

Тоді я запрошую вас до себе, але ліс знаходиться далеко від дитячого садка і ми туди поїдемо на машинах.

3. Физминутка «Світлофорчик».

4. - Ось ми з вами і дісталися до лісу.

Діти сідають на лавки. Звучить спокійна музика «Звуки лісу».

- Як гарно в осінньому лісі. Ось тут я і живу. Ось мій будинок, він називається - сторожка. Повторіть.

- Я по лісі блукаю, за порядком я дивлюся. Не зламав хто гілку дерева? Не образив хто звіра лісового? А ви гілки у дерев не ламаєте?

- Правильно. Адже дерева, рослини, тварини, птахи - все це наша природа. Природу треба любити і берегти. Хлопці, подивіться, що це перед нами?

- Лісовик показує рукою на малюнок клена.

- Як називається це дерево?

- Як ви дізналися, що це клен, адже багато різних дерев буває?

- А це як називається дерево?

- А біля ялинки є листочки?

- Хлопці, а восени голочки біля ялинки якого кольору?

- Правильно, біля ялинки голки в будь-який час року завжди зеленого кольору. А голки опадають з ялинки?

- Які ви молодці! Багато про деревах знаєте.

- Хлопці, а які звірі живуть у лісі? Яких ви знаєте? Дивіться! Нас тут уже зустрічають жителі лісу.

- Подивіться! Хто це сидить під ялинкою.

- Як виглядає ведмідь? - величезний, бурий, клишоногий, незграбний (діти зображують ходу ведмедя). Які звуки видає ведмідь.

(УРР-УРР)

- А це хто?

- Де сидить лисиця?

- Як виглядає лисичка? - лисичка руда, пухнаста, з величезним хвостом. Покажіть як ходить лисичка. Ось так вона мете хвостом сліди, що б ніхто не здогадався, що вона вистежує здобич. Які звуки видає лисиця?

(ТЯВ-ТЯВ)

- Хто це?

- Де сидить білка?

- Як виглядає білочка? - вона маленька, пухнаста, з довгим пухнастим хвостом. Вона гризе горішки і стрибає з гілки на гілку.

- Хлопці, а ви вмієте відгадувати загадки?

- Варто Антошка на одній ніжці?

- Ви знаєте хлопці, влітку ліс багатий ягодами, а восени грибами. Правда, з приходом холодів, пізньої осені, як зараз, грибів виростає мало, але тим не менш вони зустрічаються. Дивіться, що це? Пеньок. А що на пеньку росте?

- Що є у гриба?

Лісовик бере іграшкову білку з ялинки, ніби розмовляє з нею.

- Хлопці, білочка мені поскаржилася. Не встигла вона на зиму грибів запасти для своїх білченят. Горішків набрала, а грибів не встигла. Давайте допоможемо білочці з грибами.

5. - Діти, підкажіть мені як можна зліпити гриб. (Уточнити прийоми).

Діти разом з вихователем ліплять гриби.

6. Підсумок заняття.

Всі виліплені гриби розставляють на одній досці і відносять білочку. Прощання з мешканцями лісу.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.