Свіжі публікації




Конспект безпосередньо-освітньої діяльності
«Велика лійка»

друга група раннього віку

Інтегроване заняття. Реалізація Ф.Г.Т.

Ознайомлення з навколишнім світом.

Освітня область «Пізнання».

Вид інтеграції: використання засобів однієї освітньої галузі «Пізнання», для вирішення завдань інших областей: «Соціалізація», «Комунікація», «Фізична культура», «Музика», «Сенсорний розвиток».

Цілі:

Навчальні або формують

Привчати дітей брати участь у колективному заході, чути і розуміти пропозиції вихователя.

Вчити слухати розповідь вихователя.

Познайомити з назвою «поливальна машина».

Називати частини іграшкової машини.

Спостерігати з дітьми за роботою двірника.

Вимовляти звуконаслідування і полегшені слова.

Розвиваючі.

Розвивати увагу, загальну моторику, тактильні відчуття.

Розвивати бажання емоційно відгукуватися на красу навколишньої природи.

Виховують.

Виховувати повагу до праці людей.

Виховувати любов до природи.

Матеріали та обладнання:

Іграшки: машинки, лійки, лопатки, волоті. Лялька Катя.

Музичний супровід: пісенька «Машина, машина, йде гуде.

Підготовча робота: Гра з машинками в групі.

Читання вірша Е. Мошковська «Я - Машина», Ст. Степанов «Шофер».

Загадування загадки: «Підкажи слівце».

Поливали кімнатні квіти.

Розглядання ілюстрацій із зображенням машини, яка поливає.

Малювання водички з носика лійки. Ліпили калюжі з тіста.

 

Хід заняття

Організаційний момент.

Збираючись на прогулянку, діти беруть з собою ляльку Катю.

На вулиці вихователь звертаю увагу дітей на красу навколишньої природи: звертає увагу на красу осіннього дня « здрастуй сонце золоте, здрастуй небо блакитне!» - діти повторюють за вихователем.

Вихователь: « Діти, а лялька Катя ніколи не бачила нашого двірника, ходімо і познайомимо її з ним, і ми покажемо ляльці, яка робота у нашого двірника, який у нас великий ділянку! Вирушаємо подорожувати. Ми дізнаємося багато нового!».

Основна частина

«Подорожувати так цікаво! Ми навіть можемо знайти скарби, починає бесіду вихователь. І так ми вирушаємо в дорогу, а дітки йдуть зі мною:

«І Оля зі мною,

І Ваня зі мною

І Настуся І

Вова з нами...

Ми пішли - пішли, то швидше, то тихіше.

Дивіться, діти, який гарний кущик бузку. Ви бачите його? Скажіть куща бузку: «Ми тебе знаємо». «А ще скажіть куща, що ми відправилися подорожувати (діти повторюють ). Помахайте йому рукою. Ось так! І скажіть до побачення, кущ бузку. До побачення!».

Ми пішли, пішли, пішли і берізку побачили. Треба з нею привітатися і наша Катя теж привітається: «Здрастуй! Берізка, привіт красуня! Чуєш з тобою Катя вітається і дітки Оля вітається, і Ваня вітається, і Настуня...» (індивідуальні відповіді).

«Діти! - Говорить вихователь, а адже багато нападало листочків: червоних, жовтих, це сміття на доріжках, Катя теж бачить, що багато листочків впало з дерева, це вітер їх зірвав . Як ви думаєте який час року: Листочки жовті, червоні, вітер зриває їх з дерев? Правильно! Це осінь! Хто ж тут все прибирає, щоб було чисто на доріжках, по яких ми ходимо?

Скажіть діти, хто у нас підмете на вулиці доріжки? Хто прибирає листя? Правильно! Це двірник. А ось і наш двірник, давайте познайомимося, і Катю познайомимо. (Діти називають свої імена.)

«Дяді Міші: так звуть нашого двірника, колись, він повинен встигнути підмести доріжки. Вихователь звертає увагу на роботу двірника, який змітає листя з доріжок. У двірника сьогодні багато роботи, з дерев листочки впали, пропоную взяти віники і допомогти двірнику: двірник працює великою мітлою, а діти маленькими віником». Двірник хвалить дітей і починає поливати клумбу. Діти поряд

Діти спостерігають, як ллється вода з лійки, на квіти в клумбах. Діти беруть маленькі лієчки і допомагають поливати квіти разом з лялькою Катею.

Вихователь каже, що у двірника дяді Міші велика лійка, а у дітей-маленькі.

Вихователь запитує: «квіти, які вмиваються, хто знає, як називаються?», якщо діти не можуть, пояснює, що це нагідки (календула), ромашки, вони п'ють воду, піднімають голівки до сонечка і посміхаються всім.

Знаючи, в який час проїжджає поливальна машина, вихователь звертає увагу дітей на проїжджаючу поливальну машину, яка рухається вся в бризках, повільно. Вихователь звертає увагу на те, що машина рухається повільно, поливаючи вулицю, щоб вмити її і полити багато квітів і дерев: це машина «велика лійка». Вихователь Запитує «У кого найбільша лійка? - правильно, молодці у поливальної машини, а найменша - у дітей! Молодці!

Катя наша щось засумувала: всі працюємо - як двірники, що ми робили: Так, прибирали листя, поливали клумбу, так! Бачили поливальну машину - велику лійку, а давайте разом з Катею, щоб не було їй сумно ми пограємо.

Потім ми граємо в рухливу гру.

Хід гри:

На землі, на асфальті є фарбою нанесені, кола. Вихователь пояснює, що через струмочок можна перейти тільки по «камінцях» - інакше промочим ніжки.

вимовляє слова і показує дії:

По вузенькій доріжці

Крокують наші ніжки!

Всі діти крокують за вихователем, наближаються до «камінчиків». Вихователь показує, як треба переступати через перешкоду, з кола в коло. По камінцях, по вузенькій доріжці.

Діти, підемо далеко, в самий дальній кут ділянки. Кажуть, там захований скарб. Добре було б його відшукати.

Діти уважно оглядають майданчик, на яку привів вихователь.

Знаходять пакет з машинками, розглядають, показують деталі машини, грають, збирають листя.

Підсумок заняття.

Повернувшись до групи, вихователь розповідає своєму помічникові про подорож, або нагадує про нього дітям, а малюки допомагають йому.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.