|
Конспект творчого заняття для дітей старшого дошкільного віку
«Промінь світла - промінчик добра, промінчик світла - промінчик добра»
Мета: Досягти взаєморозуміння, згуртованості між вихованцями.
Завдання:
1. Розвиток зв'язного мовлення вихованців, через питально-відповідну форму роботи на занятті.
2. Корекція дрібної моторики кистей рук на основі роботи з фарбами.
3. Виховання почуття дружби і добра, працелюбності у шкільному колективі, через організацію позакласного заходу.
Обладнання: «Серденько», ілюстрації до казки «Теремок», «Сонечко», ватман і фарби.
Хід заняття
1. Організаційний момент. Діти готують свої робочі місця до заняття.
2. Психологічний настрій. Діти влаштовуються на великому дивані.
Гра «Сердечко по колу»
Вихователь: Добрий день, любі мої. Сьогодні я вас запросили, щоб разом пограти, помріяти і просто цікаво провести час. Але чим саме ми сьогодні з вами будемо займатися, я розповім пізніше.
Для початку я хотіла б дізнатися всі один одного знають, як звати?
Приємно, адже коли кожної людини називають по імені. У мене в руках серце. У серці людини укладені любов, тепло і дружба. Я пропоную його вам. Мене звуть Людмила Миколаївна. Будемо передавати це сердечко по колу, і називати свої імена. Чудово. Сердечко повернулося до мене. Тепер кожен з вас згадав, як кого звуть.
3. Закріплення пройденого матеріалу.
Вихователь: Подивіться в руках у мене ілюстрації хто з вас здогадався до якої казки вони відносяться?
Діти: Теремок.
Вихователь: А чи всі знають цю казку? Діти по черзі розповідають цю казку?
Перехід до теми заняття
Вихователь: - Хлопці. А як ви думаєте як жили звірі в теремку? (Дружно, працьовито і т.д.)
І звичайно їм допомогла ззаду диванчика напис (ДРУЖБА) діти хором відповідають.
4. Повідомлення теми
Вихователь: Ось і ми сьогодні з вами поговоримо про дружбу і працьовитість.
Питання дітям: - У кого з вас є друг? А який він? А хто може бути ще одним? (собака, батьки, педагоги).
А хто з вас хлопці дуже любить працювати? А як ви любите працювати? Хто вам у цьому допомагає? А чи можна працювати в дитячому садку?
Вихователь: Молодці тепер я точно знаю, що ви всі дружні, працьовиті.
Хлопці, а яка зараз пора року надворі? А навесні можна працювати? Які роботи можна виконувати навесні?
Вихователь: Ой, хлопці давайте скоріше на віконце подивимося, хто це до нас завітав у гості? (намальоване сонечко на віконці)
- А яке сонечко? веселе, тепле, променисте.
Я пропоную всім встати і зобразити сонечко, а сонечко за це з вами пограє.
Сонечко буде вам задавати питання, а ви і завдання, а ви дружно відповідайте і виконуйте.
На дворі пору року? (Весна)
Сонцю променистому ради ви? (так)
Ручки свої немов промінчики ви підніміть,
Вправо, вліво нахиліть
Землю дружно обогреем,
Соковиту травичку посіємо.
Вихователь: Які всі молодці! Хлопці, а хочете щоб, у нашому дитячому садку, вдома, на вулиці завжди сяяло тепле променисте сонечко і ніколи не йшло від вас.
5. Творчість дітей
Ну, тоді я пропоную Вам трішки попрацювати, і тим самим подружитися з сонечком.
Вихователь: рассаживайтесь зручніше, на килимі, ось сонечко в знак дружби протягнуло вам свої промінчики (це у сонечка ручки). А ми з вами сонечка теж протягнемо свої долоньки (ручки). Вихователь обводить долоньки дітей, потім говорить дітям: - Ось подивіться, яке яскраве і добре у нас сонечко, давайте наші ручки теж зробимо яскравими і добрими, і тоді дружба з сонечком буде доброю і справжньою. Ось водичка, а от фарби? Але немає чого? (пензликів)
Вихователь: але ви не турбуйтеся ваші пальчики не прості, вони чарівні і можуть замінити будь-які пензлика.
Після творчості дітей картина вивішується на дошку.
6. Підведення підсумків заняття. Ведеться закріплювальна питально-відповідна, узагальнююча бесіда: про працю, про доброту, про дружбу.
(Сюрпризный момент.)
Читайте також: