Свіжі публікації




Конспект заняття з ФЕМП
(середній дошкільний вік)

Цілі: познайомити дітей з прямокутником, порівнюючи його, квадратом. Вчити розрізняти та називати прямокутник, виділяти особливі ознаки фігур: наявність або відсутність кутів, рухливість. Удосконалювати вміння визначати напрямок від себе, рухатися в заданому напрямку. Розвивати увагу, спостережливість. Виховувати бажання приймати активну участь, вміння підкорятися правилам гри.

 

Хід заняття:

1 Частина.

«Під підлогою таїться,

Кішки боїться.

Хто це?» (Мишка).

Молодці, хлопці, відгадали загадку. І сьогодні до вас у гості прийшов мишеня. Привітайтеся з ним. Хлопці, мишеня ще маленький і нічого не знає. Тому мишеня вирішив звернутися до нас за допомогою.

- Подивіться, що він приніс?

Вихователь показує прямокутник.

- Хто знає, як називається ця фігура?

Вихователь вислуховує відповіді дітей і при необхідності підказує правильний відповідь.

- А як називається ця фігура?

Вихователь показує квадрат.

На дошці квадрат і прямокутник.

- Чим відрізняється прямокутник від квадрата?

Після відповіді дітей, вихователь уточнює, чим відрізняються ці фігури: у квадрата всі сторони рівні (однакові). А у прямокутника дорівнюють верхня і нижня сторони, ліва і права (бічні) сторони.

- Покажіть мишеняті квадрат.

- Як ви думаєте, квадрат може котитися як коло, м'ячик?

(Відповіді дітей.)

- Давайте з вами це перевіримо.

(Діти пробують прокатати квадрат.)

- Що йому заважає котитися?

- Які сторони квадрата?

Треба, щоб діти не просто відповідали, що у квадрата сторони рівні (однакові), але й могли на прохання вихователя перевірити це.

- Покажіть мишеняті прямокутник. Яку фігуру ви показали?

Потренуйте дітей у вимові цього слова.

- Що ви можете розповісти мишеняті про прямокутник?

Кілька дітей за бажанням розповідають мишеняті про те, чим відрізняється прямокутник від квадрата і кола.

- А тепер, хлопці, давайте встанемо і покажемо мишеняті як ми граємо.

Фізкультхвилинка.

Всі мишенята мили лапки - ось так, ось так (потирає долоні),

Мили вушка (потирають вушка), мили черевця - ось так, ось так (погладжують животики),

А потім вони грали - ось так, ось так ( стрибки),

А потім вони втомилися, солодко-солодко засинали - ось так, ось так.

 

2 Частина.

А мишка принесла нам ще щось. А що, ви зараз спробуйте відгадати.

Стукнешь об стінку -

А я отскочу.

Кинеш на землю -

А я подскочу.

Я з долоні в долоні лечу -

Струнко лежати не хочу. (М'яч).

Хлопці, давайте «пограємо» з м'ячем разом.

- Це м'яч (показує коло).

- А це поле аркуш картону).

- Покладіть м'яч на середину поля.

- Де лежить м'яч?

- М'яч літає по полю. Водите пальчиком м'яч по всьому «поля» (листу).

- Де зупинився м'яч? (внизу, вгорі і т. д.)

У процесі гри «з м'ячем» уточнюєте місцезнаходження м'яча. Слідкуйте за тим, щоб діти по-різному відповідали і давали повні відповіді. Можна додатково запитати, у кого в правому верхньому куті м'яч, підніміть руки. У кого у лівому нижньому куті і т. д.

 

3 Частина.

А зараз ми пограємо в гру, яка називається «Знайди свій будиночок».

У дітей з однієї геометричної фігури різного кольору (червоний, жовтий, зелений). На підлозі в розкид лежать 3 обруча. У першому обручі лежить червона геометрична фігура, у другому - жовта геометрична фігура, у третьому - зелена.

Правила гри: діти бігають по кімнаті. За сигналом вони повинні підбігти до обруча з фігурами того ж кольору, що і їх фігура. Підходячи до дітей, вихователь просить назвати, які фігури і якого кольору біля обруча і чому вони підбігли до того чи іншого обруча.

- Хлопці, мишеняті дуже сподобалося у нас в гостях. Він дізнався багато нового і цікавого. Але йому вже пора додому. Давайте скажемо мишеняті «До побачення».



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.