|
Конспект відкритого заняття для дітей 2 молодшої групи
«Гра - подорож у країну Смішариків»
Мета: Виявити математичні уявлення дітей.
Завдання:
- Закріпити знання дітей про геометричні фігури, їх кольорах; вміння знаходити ознаки подібності та відмінності і на їх основі об'єднувати предмети з подібними ознаками і виділяти з групи предмети, що відрізняються за будь - якою ознакою.
- Формувати вміння виявляти закономірність у розташуванні фігур і продовжувати її.
- Закріпити навички ходіння змійкою між предметами, стрибки у довжину.
Обладнання:
- «Блоки Дьєнеша»;
- іграшки - смішарики (Кар-Карич, Лосяш, Нюша, Пін);
- картинка з зображенням паровоза з геометричних фігур;
- картки з геометричними фігурами для гри «Знайди зайве» і «Склади намисто» за кількістю дітей;
- машина на гудзиках;
- музичний супровід (заставка до мультфільму про Смішариках, «Розминка» Желєзнова, фонограма пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо...»);
- стрічки різної ширини;
кеглі.
Звучить музична заставка до мультфільму про Смішариках.
Організаційний момент. Хлопці, сьогодні ми з вами відправимося у подорож в загадкову країну. Ви не здогадалися в яку? (Відповіді дітей.) Правильно, в країну Смішариків.
З'являється Кар - Карич:
- Здрастуйте, хлопці! У Піну серйозна проблема: він винайшов чудо - машину, але не може змусити її рухатися. Допоможемо Піну разом? (Відповіді дітей.)
- На чому люди можуть пересуватися? (На машинах, літаках, поїздах.) Ми з вами вирушимо на поїзді. Для початку ми повинні його зібрати з блоків. Давайте домовимося використовувати тільки товсті блоки. Кожна дитина бере блок і називає колір, форму і розмір.
- Молодці, хлопці. Можна вирушати в подорож. Для того, щоб наш паровоз почав рухатися, ми повинні згадати пісеньку «Ось який паровоз...» (Рухаються «паровозиком».)
- Тут живе один з друзів - Смішариків - Лосяш.
- Здрастуй, Лосяш. Він зовсім заплутався і ніяк не може зрозуміти, яка фігура зайва на кожній картці. Гра «Знайди зайве». Лосяш дякує.
- Цікаво, а чи знає він, де живе Пін? Я послухаю. Лосяш сказав, що до Піну можна дістатися лише перестрибуючи через широкі струмочки. До побачення, Лосяш.
- Тут живе Нюша.
- Здрастуй, Нюша! Вона плаче, ніяк не може скласти намисто. Давайте їй допоможемо. З яких фігур будуть намисто у кожного з вас?
Гра «Склади намисто»
- Нюша дуже рада, що ми їй допомогли і пропонує трошки потанцювати.
«Розминка» (Железновы)
- Цікаво, а чи знає Нюша, де живе Пін і як пройти до нього. Нюша сказала, що Пін живе у високому будиночку, найближчий шлях - пройти змійкою по короткій доріжці. Яка з цих доріжок коротка? (Відповіді дітей.)
- Десь тут будиночок Піна. Подивіться, а тут 2 будиночки. Який же з них високий?
Здрастуй, Пін! Дивіться, він дійсно змайстрував машину, але щось в ній не так. (Колеса квадратні, а повинні бути круглі. Відповіді дітей.)
Пін дякує хлопців, роздає в подарунок медальйони з зображенням Смішариків і його чудо - машина допомагає дітям дістатися назад у дитячий садок.
Музика «Ми їдемо, їдемо, їдемо...»
Підсумок заняття
- Давайте пригадаємо, де ми сьогодні були? (У країні Смішариків.)
- Скільки героїв ми сьогодні зустріли? (Чотири.)
- Кого зустріли першого? (Кар - Карыча.)
- Кого зустріли другого? (Лосяша.)
- Кого зустріли третього? (Нюшу.)
- До кого дісталися пізніше за всіх? (До Піна.)
Читайте також: