Свіжі публікації




Безпосередньо-освітня діяльність «Пізнання» у середній групі з інтеграцією областей «Комунікації», «Художня творчість»
Тема: «Юні рятувальники лісу»

Мета: Вчити дітей самостійно шукати вихід зі складної ситуації, спираючись на досвід і логіку суджень. Закріплювати навички роботи з пластиліном, майструвати грибок, використовуючи природний матеріал.

Формувати знання про норми і правила поведінки в природі. Розвивати допитливість, спостережливість. Виховувати дбайливе ставлення до природи та її мешканців. Створити радісний настрій, атмосферу психологічного комфорту.

Матеріал: Костюм лесовичка, макети дерев (береза, ялинка) трава, листя, іграшкові лісові звірі (їжак, ведмідь, картинки тварин, гніздо), аудіозапис звуки лісу, пластилін, дощечки, шкаралупа волоського горіха.

 

Хід заняття:

Зал оформлений як ліс. Стоїть ялинка, берізки, в одного зламана гілка, гніздо під деревом. Можна розмістити під деревами іграшки звірів. Всюди розкидано сміття - пластикові пляшки, пакети, папірці т.д. Вихователь в костюмі Лесовичка з листом у руках, сидить на пеньку і плаче. Діти входять в зал, де Лісовичок їх зустрічає.

Лісовичок: Хлопці, вітаю - Ви мене впізнали, хто я? Прийшов до вас я від лісових жителів:

Звірі до вас мене послали,

Ліс наш увесь стоїть у сумі

Річки текти всі перестали,

Птахи пісні не співають,

І сумний він на вигляд.

Допомога лісі нашому потрібна,

Ви допоможете, друзі?

Лісовичок: Що ж нам робити, хлопці? Треба швидше ліс з біди виручати! (відповіді та пропозиції дітей).

Лісовичок - Хлопці, як же нам до лісу дістатися? Може бути потягом? Давайте я буду паровоз, а ви мої вагончики, чіпляйтеся швидше один за одного. (Під пісеньку «Паровоз» діти їдуть в ліс.)

Лісовичок: Ось ми і приїхали до лісу. Подивіться, який він сумний. Птахи не співають, струмочок не дзюрчить, листочки на деревах не шелестить. Що сталося з нашим лісом хлопці? (Відповіді дітей.)

Лісовичок: Звичайно хлопці дуже багато сміття, давайте наведемо порядок (діти збирають сміття в мішок, щоб потім віднести в сміттєвий бак). Хлопці, як ви думаєте, можна кидати та залишати сміття в лісі? Чому? Куди потрібно викидати сміття? (Відповіді дітей.)

Лісовичок: Хлопці у мене є спеціальний знак - він попереджає про те, що в лісі не можна смітити. (Діти встановлюють знак.)

Лісовичок: Подивіться, що з деревцем сталося? (Зламана гілка на пеньку сидить їжачок - просить допомогти деревця.) Діти підв'язують гілочку.

Лісовичок: Хлопці, яким деревця ми зараз допомогли? Як ви дізналися, що це береза? (Відповіді дітей.) Діти встановлюють новий знак. Попереджає про те, що не можна ламати дерева. Їжачок дякує дітей. Пропонує зіграти в гру.

Д/г «Хто чий дитина»

Лісовичок: (Разом з їжачком демонструють картинки різних тварин лисеня, вовченята, т.д. діти називають батьків. І їжачок-лісовичок хвалять дітей.) Далі діти знаходять гніздо з птахами біля ялинки (допомагають птиці - гніздо встановлюють на гілочці). Задаються аналогічні питання. Встановлюється знак «Не розоряй гнізда».

Діти знаходять під ялинкою ведмедя.

Лісовичок: мій клишоногий дружок дякує вам, що ви допомогли лісі. Запрошує вас пограти в гру.

Физминутка «У ведмедя у бору»

Гра проводитися під музику, гучний сміх дітей.

Лісовичок: Що-то ліс знову засумував. Як ви думаєте, чому? (Ліс не любить шуму).

Лісовичок: ОЙ - ОЙ бідова моя голівонька, знову забув, що ліс галасу не любить. Хлопці давайте попросимо у ліси прощення. Діти просять ліс пробачити їх за шум. (Встановлюють новий знак.) Ліс прощає дітей. Звучить музика лісу (тихо). Діти читають:

Ми хочемо, щоб птахи співали.

Щоб навколо ліси шуміли,

Щоб були блакитними небеса,

Щоб метелики пустували,

І була на ягідки роса,

Ми хочемо, щоб сонце гріло,

І берізка зеленіла,

Щоб білочка стрибала,

Щоб веселка виблискувала,

Щоб влітку лив веселий дощ.

Лісовичок: Пропоную вам діти, зробити подарунок лісі. (йдуть до столів роблять грибочки). Хто зробив, дарує грибок їжачкові. (Кладуть йому в кошик.)

Лісовичок: Хлопці, вам сподобалося ліс рятувати? Як ми лісі допомогли? А тепер вам пора в дитячий сад. Сідайте на поїзд поїхали.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.