Свіжі публікації




Конспект заняття по соціалізації
«Де ховається здоров'я?»

(підготовча група)

Мета:

Формувати уявлення про здоров'я, як однієї з головних цінностей життя.

Завдання:

1. Виховувати ціннісне ставлення дітей до здоров'я, інтерес до здорового способу життя.

2. Розвивати мотивацію до збереження свого здоров'я та здоров'я оточуючих людей.

3. Збагачувати і поглиблювати уявлення дітей про те, як підтримати, зміцнити і зберегти здоров'я.

4. Створити радісний настрій.

Обладнання: гра «Здорові вуха, зуби...», муляжі овочів, фруктів і «некорисних» продуктів (ковбаса, чіпси, газ. вода, цукерки тощо), 2 корзини, для фруктового шашличка: набір шпажок, серветки, одноразові тарілки, нарізані фрукти.

 

Хід заняття:

Вихователь:

Здрастуйте, діти! Давайте поздороваемся з нашими гостями.

Коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я. І ми сьогодні зібралися з вами для того, щоб поговорити про здоров'я. Здоров'я - найдорожче, що є у людини. Що ж таке здоров'я? (Відповіді дітей).

Так як це найдорожче і найцінніше, то його потрібно берегти, піклуватися про нього з ранніх років. Кожна людина може сам зміцнити своє здоров'я. Кажуть: «я здоров'я бережу, сам собі допоможу». Як ми можемо собі допомогти зберегти своє здоров'я? (Відповіді дітей.)

Лунає стукіт у двері. З'являється Баба-Яга.

Баба-Яга: Здрастуйте, хлопці! В гості до вас можна? Ось йшла повз, дай, думаю, зайду. Добре у вас тут гарно. Може бути ви зможете мені допомогти? Скоро свято - Новий рік, а в мене біда трапилася. Захворіла я, ні їсти, ні пити не можу. Нічого мене не радує. А я хоч і стара, а що робити не знаю. А ви всі такі здоровенькие, щічки румяненькие, напевно секрет якийсь знаєте?

Вихователь: Так, хлопці, дуже сумну історію розповіла Баба-Яга. Як ви вважаєте, чи зможемо допомогти? (Відповіді дітей.)

Вихователь: Давайте Баба-Яги нагадаємо ще раз приказку: я здоров'я бережу, сам собі допоможу.

Баба-Яга: Ось мої очі стали часто втомлюватися, погано бачу. Що робити, підкажіть?

Вихователь: Ти, Баба-Яга, напевно, в хатинці читаєш в темряві, морквину не їси?

Баба-Яга: Ні, звичайно! Морквини і не знаю... А казки читати люблю!

Вихователь: Давайте, хлопці, скажімо, що треба робити, щоб очі наші не хворіли, добре бачили. Як потрібно правильно читати книги? (Відповіді дітей). Правильно, під час читання потрібно очках давати відпочити.

Наприклад, з допомогою гімнастики для очей. Зараз ми тобі, Баба-Яга, покажемо з хлопцями.

Гімнастика для очей «Лисиця»:

Ходить руда лисиця, Міцно заплющити і

Мружить хитрі очі, відкрити очі.

Дивиться хитра лисиця, витягнути вперед праву руку,

Шукає, де б поживитися. на якій всі пальці, крім вказівного,

стиснуті в кулак. Вести рукою вправо-вліво і

стежити за рухом вказівного пальця

очима, не повертаючи голови.

Пішла лиска на базар, підняти руки і опустити, простежуючи

Подивилася на товар. поглядом.

Собі купила сайку, описати рукою коло за годинниковою стрілкою і

Лисятам - балалайку. проти неї.

Баба-Яга: Спасибі, обов'язково буду робити таку гімнастику. А ось ще в мене вуха та зуби частенько болять. Що з ними робити, підкажете, навчіть?

Вихователь: Бідна Баба-Яга, ми тобі зараз розповімо. Є у нас чарівна гра, яка вчить як правильно доглядати, піклуватися про них.

На столах картки гри «Здорові вуха, зуби...». Діти розбиваються на пари, заповнюють картки, пояснюють свій вибір.

Баба-Яга: Які ви розумні, буду, буду я все виконувати, обіцяю!

Вихователь: А ще, Баба-Яга, кожен день корисно робити зарядку або невелику розминку. Це теж зміцнює здоров'я. Давайте встанемо на вільні гуртки і покажемо нашу розминку.

Під музику проводиться розминка.

Крок на місці, два вперед,

А потім навпаки.

Руки вгору підняли вище,

Опустили - дихаємо носом.

Руки в боки, ноги нарізно,

Так давно вже повелося.

Три нахилу зроби вниз,

На четвертий піднімися!

Раз - праворуч, два ліворуч,

Зміцнюємо наше тіло.

Приседанья щодня

Проганяють сон і лінь.

Присідай нижче - виростеш вище!

У висновку розминки

Ми поскаче зараз.

Раз, два, три, чотири, п'ять -

Будемо весело скакати!

Баба-Яга: Ну, молодці! Ой, втомилася, втомилася, зараз би трошки відпочити.

Вихователь: Сядь, Баба-Яга, відпочинь. А ви, хлопці, втомилися? (Відповіді дітей)

Тоді я пропоную вам пограти.

Гра «Корисно - некорисно».

Діти відбирають корисні і шкідливі продукти в різні кошики.

Вихователь: У корисних продуктах міститься багато вітамінів, які зміцнюють наше здоров'я. А ці (показує іншу кошик) тільки шкодять нашому організму.

Баба-Яга: Спасибі, хлопці! Як багато корисного я сьогодні дізналася від вас!

Піду, розповім усім у лісі, як важливо берегти своє здоров'я.

Вихователь: Почекай, Баба-Яга, зараз ми з хлопцями приготуємо фруктовий шашличок. Ти спробуєш, та ще й візьмеш у дорогу.

У ньому теж дуже багато корисних вітамінів.

Ходімо, хлопці, помиємо руки і почнемо готувати.

Діти у фартухах підходять до столів, на яких нарізані фрукти і шпажки.

Вихователь: Нанизуємо на шпажки наші улюблені фрукти. Назвіть їх.

(Відповіді дітей.)

Баба-Яга і вихователь допомагають і хвалять дітей.

Вихователь: Подивіться які гарні фруктові шашлички вийшли у нас.

Баба-Яга: Спасибі, діточки, за частування. Смачно як! Ну, мені пора.

Вихователь: Почекай, Баба-Яга. Ти всі наші поради запам'ятала?

Баба-Яга: Звичайно запам'ятала!

Баба-Яга разом з дітьми згадують правила здорового способу життя.

До побачення! Наступного разу я прийду до вас з подарунками.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.