Свіжі публікації




Конспект заняття
«Ляльки сваряться, миряться»

Цілі:

- створити умови для формування позитивних форм спілкування між дітьми;

- створити умови для розвитку мислення в конфліктних ситуаціях;

- створити умови для закріплення вмінь малювати коло;

- створити умови для розвитку творчих здібностей.

Обладнання та матеріали:

Ширма; 2 ляльки; 3 м'ячі і 3 корзини (6 дітей), 6 аркушів паперу, пензликів і наборів фарби; 6 картонних кишеньок; цукерки.

 

Хід заняття:

1. Вступний етап

Діти і вихователь сидять на стільчиках. Раптом вони чують плач.

Вихователь: Діти, хто там плаче?

Діти пропонують свої варіанти.

Вихователь запрошує дітей подивитися, хто плаче.

Підходить до ширми і бачать, що сидять дві ляльки і плачуть.

Вихователь: Дівчата, чому ви плачете?

Ляльки хором, перебиваючи один одного.

1 лялька: Вона мене стукнула, а я хотіла взяти її зайчика.

2 лялька: Вона хотіла відібрати у мене іграшку.

Вихователь: Діти, подивіться на ляльок. Хіба можна так поводитися?

Діти відповідають.

Вихователь пропонує навчити дівчаток грати разом і не сваритися.

2. Основний етап

Діти сідають на стільчики.

Вихователь дістає картинку, де один хлопчик з м'ячиком в руках, а другий сидить і плаче.

Вихователь: Дивіться, що зображено на картинці.

Діти відповідають.

Вихователь: Як бути хлопчикам, якщо вони обидва хочуть грати м'ячем? Що їм робити?

Діти пропонують варіанти, вихователь називає правильні рішення, якщо їх не називають діти:

1. Хлопцям можна грати м'ячем разом. Це навіть цікавіше, ніж грати одному.

Рухлива гра з м'ячем «Попади в кошик»

Одна дитина тримає кошик, а інший намагається в неї потрапити м'ячем. Розбити дітей на пари і видати кожній м'яч і кошик.

2. А ще хлопчик, у якого немає м'яча, може знайти інший м'яч і теж грати.

Художньо-естетичний розвиток - Малювання «Намалюй м'яч»

Вихователь: Давайте намалюємо багато м'ячів, щоб кожна дитина змогла грати.

Діти підходять до столу з папером і фарбами. Вихователь показує. Як можна намалювати м'яч, а потім діти малюють самостійно.

Вихователь: Ось які гарні м'ячі у нас вийшли. Давайте подаруємо їх хлопцям.

Вихователь прикріплює м'ячі до картинки.

Діти знову сідають на стільчики.

Вихователь дістає другу картинку: У дівчинки в кишені багато цукерок, а хлопчик дивиться на неї і плаче.

Вихователь: Діти, як ви думаєте, що сталося?

Діти відповідають.

Вихователь: А що треба зробити хлопцям, щоб і у того й іншого були цукерки, щоб вони раділи?

Діти пропонують варіанти, вихователь називає правильне рішення, якщо його не називають діти:

Дівчинці потрібно поділитися, сказати: «Пригощайся, будь ласка!»

А хлопчик у відповідь: «Спасибі»

Гра «Вчимося ділитися»

Вихователь роздає дітям кишеньки з картону. Діти відкриваю їх і кажуть, що у них в кишенях. У однієї дитини багато цукерок, але на одну менше, ніж хлопців. У іншого - одна цукерка, а у решти - порожні кишені.

Вихователь: У кого багато цукерок?

Виходить дитина, у якого багато цукерок.

Вихователь: Поділися з хлопцями цукерками та не забудь сказати чарівні слова - пригощайтесь, будь ласка.

Дитина підходить до дітей і роздає цукерки.

Вихователь звертається до дитини: У тебе тепер є цукерки в кишеньці.

Дитина: Немає

Вихователь: А в кого тепер стало дві цукерки.

Виходить дитина, у якого до частування в кишені лежала одна цукерка.

Вихователь: Дивись, у тебе дві цукерки, а у твого товариша жодної. Що зробити, щоб у всіх було по цукерці?

Дитина пригощає товариша цукеркою.

Вихователь: Ось молодці! Завжди живіть дружно і діліться один з одним.

3. Заключний етап

Вихователь звертається до ляльок: Ви навчилися грати разом?

Ляльки: Так, ми більше так не будемо.

Вихователь: Як ви будете грати?

1 лялька: Ми будемо грати разом.

2 лялька: Я буду мамою, а вона татом.

Вихователь: Молодці, тоді ми вас почастуємо цукерками. Діти, хто хоче поділитися.

Бажаючі пригощають ляльок.

Вихователь дістає пакет з цукерками: Це вам, хлопці, за те, що ви такі добрі. Попрощайтеся з ляльками.

Діти прощаються.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.