|
Конспект НСД в першій молодшій групі
«Допоможемо тваринками»
Мета: формування пізнавальних інтересів дітей, через зрозуміле їм утримання з допомогою іграшок.
Завдання:
- Продовжувати вчити дітей групувати предмети за розміром (великий, маленький);
- Розвивати у дітей дрібну моторику рук;
- Виховувати у дітей почуття співпереживання до навколишнього, бажання допомогти.
Матеріали та обладнання: іграшки звірів (ведмідь, заєць, білка), гриби: великі і маленькі, горішки, листи зеленого кольору (за формою капустяного листа).
Хід заняття.
Дзвенить дзвінок.
Це хто до нас прийшов? (співає пташка)
Дивіться, прилетіла пташка і принесла нам лист.
У листі написано:
«Дорогі діти! Пишуть вам звірі з лісу. Нам дуже потрібна ваша допомога».
Хлопці давайте допоможемо тваринкам і підемо в ліс.
Ми з вами підемо по доріжці (ходьба по вузькій доріжці, грає музика).
Зараз у нас зима, сніг, хтось спить у заметі (ведмідь ричить).
Хто це? Звичайно мишко.
Подивіться тут не один ведмідь, а які ведмедика (великий і маленький).
У ведмедиків трапилася біда. Вони готували на зиму гриби, а вони розсипалися і переплуталися. Ведмедики просять їм допомогти, розкласти великі гриби у велике відро для великого ведмедика, а маленькі гриби в маленьке відро для маленького ведмедика.
Ведмедики кажуть вам дякую, давайте підемо далі.
Хто ж сховався під ялинкою? (це зайчик)
Зайчика треба нагодувати. Він любить капусту. Але він не може з'їсти такі великі листя, давайте розірвемо для зайчика на дрібні шматочки.
А тепер зайчик хоче з вами пограти (физминутка).
Гра: «Зайчик сіренький сидить».
Вирушаємо далі по лісі.
Хлопці, подивіться хто це? (білка).
Білка живе на дереві і в дуплі зберігає на зиму горішки.
У неї все горішки розсипалися, допоможемо їй зібрати?
(розкладаємо горіхів: фундук і волоські - великі і маленькі в прорізи в пластикових пляшках).
Білочка дякує вас. Тепер і настав час повертатися з лісу в дитячий сад. Знову йдемо по доріжці.
Хлопці поки ми допомагали звірятками, вони за вашу допомогу прислали гостинці з лісу (шоколадні горішки).
До побачення.
Читайте також: