|
|
Конспект безпосередньо - освітньої діяльності з розвитку мовлення в першій молодшій групі на тему
«У весняному лісі»
Мета:
1) навчити відповідати на питання де? який? розвиток граматичної мови за допомогою слів "на верху", "під деревом", вчити використовувати прості словосполучення; закріплювати вимова звуку [ш]; формувати уявлення про зміни в погоді в залежності від пори року;
2) розвиток уваги і спостережливості;
3) виховувати бережливе ставлення до природи.
Матеріали та обладнання: дерева з картону для показу лісу, малюнок ,сидить на дереві білки і зайчика, аудіозапис зі звуком вітру.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами прогуляємося в весняний ліс. Хочете? Давайте сядемо в " поїзд" і поїдемо.
Вихователь "паровоз", а діти "вагончики". Вихователь співає пісеньку, а діти повторюють.
Ми їдемо вперед: "Тип-тап-тап, тип-тап-тап!"
Білий пар залишився позаду: "Пух-пах-пах, пух-пах-пах!"
Вагончики біжать - співають: "Ох-ох-ох, ах-ох-ох!"
Свисток свестит: "Ту-ту-ту, ту-ту-ту!"
Ось до лісу доїжджаємо: "Дын-дын-дын, дын-дын-дын!"
Паровозик відпочиває: "Уф-уф-уф, уф-уф-уф!"
Вихователь: Ось хлопці ми і приїхали. Куди ми приїхали? (В ліс.) (Активізація дітей.) Що в лісі росте? (Дерева ростуть.) (Активізація дітей,показуючи малюнок лісу.) Хлопці, а дерева в лісі високі? (Високі.) Давайте піднімемо всі ручки вгору і покажемо високі дерева. Ось так. Молодці, добре. Хлопці, подивіться на дерева, що на них є? ( Листочки.) А якого кольору листочки? (Зеленого.) Так, правильно, зеленого. Скажіть будь ласка, а взимку на деревах були листочки? (Ні.) Взимку дерева відпочиваю, а навесні прокидаються. Навесні на деревах з'являються листочки.
Давайте разом послухаємо. Ось дме вітер, листя на деревах ворушаться і наче співають нам "ш-ш-ш". Що роблять листочки? (Співають.) Як співають? Давайте разом заспіваємо як листочки: "ш-ш-ш". (Діти повторюють.) Хлопці, а ви знаєте хто живе у лісі? (Заєць, білка, вовк, ведмідь та ін) Так, правильно. І тварини радіють приходу весни. Вони ходять по лісі. Хлопці, а тепер я вам буду загадувати загадки, а ви спробуйте їх відгадати.
Вушка довгі, сам він м'який і пухнастий. Всього боїться, в лісі тулиться. (Заєць.) Правильно вгадали. Зайчик де у нас сидить? (Під деревом.) А як ви думаєте, чому він туди сховався? (Від вовка боїться...) Хлопці, подивіться на зайчика. Зайчик шубку поміняв. Яка шубка у зайчика була взимку? (Біла.) Так, а тепер у нього сіра шубка. Давайте пограємо з зайчиком.
Зайчик сіренький сидить,
(Сидимо,як зайчики.)
І вухами ворушить,
Ось так, ось так!
(Ворушити вушками-долоньками.)
Зайчику холодно сидіти,
Треба лапочки погріти,
Хлоп-хлоп,хлоп-хлоп.
(Ляскаємо в долоні.)
Зайчику холодно стояти,
Треба зайчика поскакати,
Скік-скок,скік-скок.
(Стрибаємо як зайчики.)
Хлопці, подивіться тут ще щось є. (Увага на білку, сидить на дереві.) Це - білка. А де її будиночок? (На дереві.) Давайте, покажіть де будиночок у білки? (Діти піднімають руки вгору.) Так, хлопці правильно, білка живе на дереві. Білка дуже гарна. У неї є великий м'який хвіст. Аміна який у білки хвіст? (Великий, м'який, красивий.) Хвіст у білки довгий (Активізація.) Молодці хлопці! Подивіться, білка теж радіє приходу весни. Давайте і ми з вами порадіємо разом з білкою, пострибаємо з нею разом. (Вихователь зігнувши руки і притиснувши їх до грудей , показує як треба стрибати в довжину.)
Хлопці, зайчиків і білочок треба любити і берегти їх. А вам сподобалося у весняному ліску? (Активізація.) Так,добре в лісі ранньою весною. Тільки нам пора повертатися в наш дитячий сад. Давайте сядемо в наш "поїзд" і рушимо в дорогу. Діти разом з вихователем сідають за "вагончиків" і повторюють словосполучення за вихователем.
Читайте також:
