|  | 
Конспект безпосередній освітньої діяльності
«Склад числа 5»
Група: середня.
Освітня область: пізнання.
Вид НСД: ФЕМП.
Тип НСД: Вивчення нового матеріалу.
Тема: Склад числа 5.
Мета: Формування уявлень про склад числа 5.
Завдання:
1. Освітні:
- Вчити дітей утворення числа 5 на основі двох сукупностей;
- Вчити дітей називати число, позначати його цифрою;
- Вчити співвідносити число 5 з числом і цифрою;
- Вправляти дітей в рахунку на слух, на рахунку в русі до 5.
2. Розвиваючі:
- Розвивати загальну та дрібну моторику, розумових операцій (аналіз і синтез), властивостей уваги, слухового і зорового сприйняття.
3. Виховні:
- Виховувати позитивні якості особистості: цілеспрямованість, взаємодопомога, дисциплінованість;
- Прищеплювати навички адекватної поведінки в ігровій ситуації.
Принципи навчання і виховання:
Принципи навчання:
принцип систематичності і послідовності;
принцип наочності;
принцип доступності та посильності.
Принципи виховання:
Створення позитивного емоційного підйому;
Виховання через взаємодію.
Методи навчання і виховання:
Методи навчання:
- Словесні - бесіда;
- Наочні - демонстрація, ілюстрація;
- Практичні - вправи.
Методи виховання:
- 1.Методы формування соціального досвіду дітей:
- Вправа;
- Педагогічна вимога.
2. Методи осмислення дітьми свого соціального досвіду, мотивація діяльності і поведінки:
- Бесіда.
3. Методи стимулювання та корекції дій і відносин дітей у виховному процесі:
- Створення ситуації успіху;
- Заохочення і осуд;
- Створення ігрової ситуації.
4. Методи самовизначення особистості дитини:
- Завдання самому собі.
Форми організації: Робота з підгрупою.
Дидактичні засоби: пілотки для дітей, карта з адресами, картка з доріжками, зображення тварин (лисиця, вовк, заєць, ведмідь, кішка), набір цифр від 1 до 5, іграшки тварин (лисиця, вовк, заєць, ведмідь, білка), предметні картки.
Зв'язок НОД з іншими освітніми галузями: соціалізація, комунікація, безпека, праця.
План НСД:
1. Організаційний момент;
2. Мотиваційно-цільовий етап;
3. Основна частина:
3.1. Вивчення нового матеріалу;
3.2. Первинне закріплення.
4. Підведення підсумків безпосередньо освітньої діяльності.
Хід безпосередньо освітньої діяльності.
| Етапи заняття | Діяльність вихователя | Діяльність дітей | 
| 1. Організаційний момент;Завдання: організувати дітей і націлити на майбутню діяльність. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 2. Мотиваційно-цільовий етап;Завдання: сприяти формуванню мотиву майбутньої діяльності, дати дітям цільову установку. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 3. Основна частина: 3.1. Актуалізація наявних знань дітей;Завдання: закріпити і актуалізувати знання дітей про числі 4. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 3.2. Вивчення нового материалаЗадача: формування уявлень про склад числа 5 на основі двох сукупностей. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 3.3. Первинне закрепление.Задача: закріплення отриманих знань, орієнтування в просторі, розвиток слухового сприйняття. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 4. Підведення підсумків.Завдання: підвести підсумок НОД, дати оцінку діяльності дітей. | - Хлопці, давайте отгадаем загадку: Проживають у важкій книжці Хитромудрі братики. Десять їх, але брати ці Порахують все на світі. - Як ви думаєте, що це? 
 - Ой, хлопці, подивіться, тут якийсь конверт. Хтось кинув до нас в віконце, Подивіться лист. Може, це промінчик сонця, Що лоскоче мені обличчя? Може це воробьишко, Пролітаючи кинув? Може, хто лист, Як мишку, на віконце заманив? - Ви знаєте, звідки цей лист? - І я не знаю, а давайте почитаємо, що тут написано. «Дорогі діти, групи «Зебрята». Пишуть вам лісові жителі, в лісі пожежу, багато диму. Лісові мешканці потребують вашої допомоги. Допоможіть нам. Будь ласка!!!!!!!». - Хлопці, ну що, ми жителям лісу допоможемо? - Тоді не можна зволікати, необхідно вирушити в дорогу. 
 - Отже, одягаємо форму. Ми будемо рятувальниками. - Хлопці, для того, щоб відправиться рятувати лісових мешканців, потрібно з'ясувати адресу. В цьому нам допоможе таблиця, розгляньте її. - Геометричні фігури - це магазини, а цифри - номери будинків. - Давайте з вами визначимо, який магазин знаходиться за адресою: вулиця Трикутник будинок 1. - Правильно, а яка адреса у овочевого магазину? - А за якою адресою ми можемо купити посуд? 
 - А який магазин знаходиться за адресою вул. Ромб, будинок 4? - Хлопці, а скільки всього магазинів? - Правильно. - Подивіться, виходить, що у кожного магазину та будинку є своя адреса, а у ліси є адреса? - Таким чином, ми прийшли до висновку, що у ліси немає адреси, тоді давайте з вами виберемо доріжку, якою ми підемо в ліс. Для цього пройдемо на килим. - Хлопці, подивіться перед нами дві доріжки, скажіть, будь ласка, яким кольором вони? - Абсолютно вірно, а ще що ви можете про них сказати, які вони? - Правильно, скажіть якою стежкою ми доберемося до лісу швидше? - Молодці, швидше в дорогу!!!!! Давайте встанемо один за одним і будемо марширувати, як справжні рятувальники. 
 - Подивіться хлопці, на нашому шляху зустрілася перешкода, що б нам з вами її подолати, необхідно виконати кілька завдань. - Сідайте за столи. На столах ви ведете аркуші, на яких зображено контури тварин. Назвіть тих тварин, яких ви дізналися. - Молодці, а яка тварина зайва? - Хто може сказати, чому кішка? 
 - Як можна назвати інших тварин? - Правильно, це дикі тварини. Порахуйте скільки їх? - А скільки домашніх тварин? - Одне, вірно. - А скільки всього тварин? - Молодці, а як ви отримали число 5? - Правильно, а якою цифрою позначається число 5? - Покажіть цю цифру. - Молодці, ви успішно впоралися з цим завданням. - Тепер ми можемо далі вирушить на порятунок лісових тварин. - Отже, зараз нам необхідно зробити чотири кроки вперед. - А тепер покажіть мені праву руку і зробіть один крок вправо. - Згадайте, скільки ми зробили кроків вперед? - Вірно, а скільки кроків вправо? - А скільки всього? - Правильно!!!!! - Ось нарешті ми прийшли в ліс. Дивіться - тварини. Їх треба врятувати. Беріть по одному і проходите за столи. - Назвіть тварин, яких врятували. 
 - Скільки тварин ми врятували? - Отже, хлопці, ви молодці. - Давайте згадаємо, ким ми з вами були? - Кого ми з вами рятували? - Скільки тварин ми врятували? - А з якою цифрою познайомилися? - Звичайно, ми з вами сьогодні грали в рятувальників, і врятували п'ять звірів, а також познайомилися з цифрою п'ять. - Хлопці, а як ви думаєте, чому в лісі була пожежа? - Ви все правильно говорите, а я ще знаю: Не можна грати з сірниками Від них пожежа буває. Слухняний, розумний малишок Завжди про це знає. - Пам'ятайте про це завжди, і у вас все буде добре. На цьому наша пригода закінчилася. Допоможіть мені, будь ласка, поставити столи на місце. | Діти стоять півколом на килимі. 
 
 
 
 
 - Це цифри. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 - Ні. 
 
 
 
 
 - Так. 
 
 
 Одягають форму. 
 
 Розглядають таблицю. 
 Магазин квітів. 
 - Вул. Квадрат, будинок 2. - Вул. Прямокутник, будинок 3. - Магазин меблів. 
 - Чотири. 
 
 - Ні, немає. 
 
 Проходять на килим. 
 
 - Жовта. - Червона. - Одна коротка, інша довга. - По короткій червоній. 
 Йдуть з короткою стежкою, маршируя. 
 
 
 
 
 Лисиця, вовк, заєць, ведмідь, кішка. - Кішка. - Вона домашнє тварина. - Дикі тварини. 
 - Чотири - Один. 
 - П'ять. 4 плюс 1 вийде 5. Діти показують цифру п'ять. 
 
 
 
 
 
 Виконують завдання. 
 
 - Чотири. - Один. - П'ять. 
 
 Рятують тварин. Проходять за столи. - Лисиця, заєць, ведмідь, вовк, білка. - П'ять. 
 - Рятувальниками. - Лісових тварин. - П'ять. - П'ять. 
 
 
 Відповіді дітей. | 
Список літератури:
1. Програма «Від народження до школи» під редакцією Н. Е. Веракса.
2. Конспекти занять з дітьми 4-5 років «Математика в дитячому садку» під редакцією В.П. Новікова.
Читайте також:
