|
|
Малюємо, творимо, фантазуємо
Малювання, ліплення, аплікація, конструювання - один з найбільших задоволень для дитини. Вони приносять дітям багато радості. Малюючи, дитина відображає не тільки те, що бачить навколо, але і проявляє власну фантазію. Не можна забувати, що позитивні емоції становлять основу психічного здоров'я та благополуччя дітей. А оскільки образотворча діяльність є джерелом гарного настрою, я всіляко підтримую і розвиваю інтерес у дитини до творчості.
Конспект заняття з малювання у старшій групі
Тема: «В гостях у Капа і Крапельки»
Мета: Розвивати у дітей фантазію, кмітливість, мислення. Вчити малювати тварин, використовуючи казковий прийом у вигляді Капа і Крапельки. Розвивати естетичний смак у дітей, вміння малювати красиво. Акуратно зафарбовувати малюнки акварельними фарбами.
Матеріал: Тоновані аркуші паперу, фарби акварельні, кисті, макети Капа і Крапельки.
Хід заняття.
Розповідаю дітям історію.
В одному лісі жили-були Кап і Крапелька. Кап був великий і товстий (показую малюнок), а Крапелька маленька, смішна (показую малюнок). Після дощу вони весело стрибали з листя на квіти, з гілок на травичку. Їх фігурки були прозорі і блискучі. У сонячний день лісові звірятка: зайчики, білочки, лисички - виглядали в них, як у дзеркало. Кап і Крапелька дуже любили малювати і всіх малювали схожими на себе. Їм хотілося, щоб звірятка були такі ж, як вони.
- Хлопці, я спробувала, хочете і вас навчу (відповіді дітей).
Тоді давайте малювати разом. Спробуємо намалювати мишку. Тулуб у мишки товстеньке, його намалюємо з великої крапельки, а голівка маленька його малюємо з маленької крапельки, вушка ще менше, малюємо дві маленькі крапельки. Залишилися деталі (хвіст і ніжки) домальовували так.

А тепер малюємо таким же способом білочку. Тулуб велика крапелька, голова, хвіст, вушка лапи крапельки поменше. Деталі домальовували.

- Хлопці, цих звіряток розфарбуйте і спробуйте малювати самостійно лісових жителів, схожих на Капа і Крапельку. Можете додати точки, плями, хвилясті лінії.
- Сміливіше за справу! Успіху вам!
В кінці заняття розглядаємо роботи і від особи Капа і Крапельки дякуємо хлопцям за проявлену фантазію.

Тема: «Друк листочком»
Завдання: Розширювати уявлення дітей про можливі способи художнього зображення; познайомити методом друку листям. Закріпити знання дітей про теплій колірній гамі. Формувати навички створення нескладної колірної композиції.
Матеріал: Гуаш, широкі кисті, кольоровий папір, клейонка для чорнової роботи, різноманітні за формами листя.
Хід заняття.
Хлопці, настав жовтень. Місяць неочікуваних, дивовижних змін. Щедро по - царськи нарядивши сади і парки початку свого шляху, він з легкістю зриває розкішне золоте оздоблення перед своїм відходом, не бажаючи ділитися багатством з похмурим непривітним листопадом. Непомітно, з легкими поривами останніх теплих вітрів, залишають листочки дерева, на яких навесні вони з'явилися на світ, влітку грілися на сонечку, грали з веселим вітром, вмивалися дощем.
В ясні сонячні дні падаючі листя схожі на метеликів, ширяють над землею. Холодними вітряними вечорами вони кружляють у поривчастому танці, піддавшись осінньої негоди. В такі хвилини їх шкода - листя здаються бездомними, беззахисними. Та й дерева без колишньої пишної крони виглядають покинуто і самотньо. Зовсім скоро ми взагалі забудемо про рябої осінньому листі, заворожені і зачаровані казковими перетвореннями довгої російської зими. Хочеться запам'ятати, зберегти подовше, це маленьке осіннє диво. Тільки от біда - опалий листок швидко засихає, втрачаючи свою форму, знічується. А якщо його покласти на якийсь час у книгу і засушити - форма листа залишиться колишньою, але фарби зблякнуть. Як же бути? Діти пропонують свої варіанти: намалювати листя, сфотографувати їх на пам'ять. Але подивіться малюнки листя, фотографії. На фотографії точно передані форма, колір листя. Ваші малюнки зроблені на попередніх заняттях) теж хороші, вони чудово передають, не тільки форму, колір аркуша, але і також і настрій художника. Проте в цих малюнках багато деталей упускаються - адже дуже складно повторити ажурну мережу тонких прожилок, передати вишукану форму різьблених країв аркуша. Як же зберегти пам'ять про листочку у всіх його подробицях? Випадок підказав мені цікавий спосіб. В один з осінніх непогожих днів маленький кленовий листок прибило поривами вітру до щойно пофарбованої масляного фарбою на стіні будинку. Обережно, отклеив листок, я побоялася відпустити його на волю - летить «бруднуля» міг забруднити одяг випадкових перехожих, залишити масляні плями на стінах сусідніх будинків.
Я дістала їх свого рюкзака зошитовий листок і обережно промокнула їм пофарбовану бік кленового листа. Те, що я побачила на папері, було точною копією мого невдалого мандрівника малюнок прожилок, що складна форма його країв відбилася на білому аркуші, як у дзеркалі.
Якщо розфарбувати зібрані вами на прогулянці листя, притиснути їх забарвленою стороною до паперу і акуратно підняти за черешок - можна отримати точну копію цих неповторних форм.
Давайте, хлопці, визначимо на дотик внутрішню і зовнішню сторони аркуша.
Діти помічають: там, де лист має гладку поверхню, прожилки не помітні. З внутрішньої сторони виступає малюнок нагадує дерево з тонкими витонченими гілочками, або пташине перо, або павутинку, або вигадливі морозні візерунки. Саме цю об'ємну бік аркуша і слід розфарбувати, щоб закріпити на папері хитромудру сіточку прожилок.
А тепер давайте пограємо з фарбами. Уявіть, що ви помічники Осені. Візьміть листочки і покрийте їх з внутрішньої сторони шаром гуаші, а потім акуратно переверніть листочки розфарбованої стороною на папір і акуратно притисніть його кінчиками пальців, розгладьте по малюнку прожилок, підніміть листок-печатку за черешок. Так прикладаючи листочки в різних напрямках можна зробити візерунок, тварину, птаха.
- Хлопці, я пропоную вам подумати, і самим спробувати що-небудь зробити.
В кінці заняття розглядаємо малюнки дітей, спробуємо уявити, що у кого вийшло і танцюємо з осінніми листочками під мелодію «Падають, падають листя».


Читайте також:
