|
|
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності
«Спекотні. Зимові. Твої»
Мета: узагальнення уявлень дітей про Олімпійських іграх.
Завдання:
Освітні:
- Закріпити уявлення дітей про Олімпійських іграх, як мирному змаганні;
- Закріпити знання дітей про олімпійські символи та талісмани, види зимового спорту, історії виникнення олімпійських ігор;
- Продовжувати знайомити з олімпійськими чемпіонами Росії;
- Збагачення словника: символи, талісмани, олімпійці, чемпіони, фігурист, біатлоніст, ковзаняр і т. д;
Розвиваючі:
- Розвивати пізнавальний інтерес до історії своєї країни, олімпійського руху;
- Розвивати інтерес до занять фізичною культурою і спорту через моральний та естетичний досвід Олімпійських ігор.
Виховні:
- Виховувати у дітей цілеспрямованість, організованість, почуття гордості за спортсменів Росії.
Інтеграція освітніх галузей:
- Пізнання
- Кругозір
- Соціалізація
- Комунікація
- Музика
- Фізична культура
- Читання художньої літератури
Обладнання:
- стаканчики «успіху» з шоколадними медалями
- надувний м'яч з олімпійською символікою
- макет драбинки «подорожі»
- картинки з зображенням талісманів і символів Олімпіади
- портрети А. С. Пушкіна, Е. Чарушина, П'єра де Кубертена
- модель олімпійського факела
- «чудесний мішечок»
- п'ять різнокольорових кілець
- диск із записом гімну Олімпіади 2014 року
Хід безпосередньо-освітньої діяльності.
1. Організаційна частина.
Діти встають поруч з вихователем.
Вихователь:
Полум'я палає,
П'ять кілець сяють.
Свято для народу
Раз у чотири роки.
Свято той спортивний:
Древній, яскравий, чудовий.
З десятків різних країн
Зібралися спортсмени до нас.
Вам назву згадати треба
Цей «зліт» - ........... (олімпіада).
- Що ж таке Олімпіада?
- В якій країні зародилися олімпійські ігри?
- Хто запалював вогонь Олімпіади?
(Відповіді - міркування дітей.)
Вихователь: Зараз в місті Сочі олімпійські битви йдуть на всіх льодових аренах, снігових лижних трасах. Спортсмени всіх континентів борються за звання олімпійського чемпіона. Це не так просто! Часом спортсмену доводиться долати дуже багато: погане самопочуття, поганий настрій і багато іншого. Тому для них дуже важлива підтримка рідних, друзів та вболівальників.
А ми з вами є вболівальниками?
Діти: Так.
Вихователь:
- Значить ми теж можемо підтримати наших російських спортсменів.
- Як ми це можемо зробити?
(Відповіді-міркування дітей.)
Я пропоную закрити вам очі і подумки побажати удачі і перемог всім спортсменам нашої країни.
(Вправа - релаксація «Побажай удачі».)
Усі ваші добрі слова - побажання вже досягли міста Сочі і кому-то в ці хвилини допомагають.
А своїми знаннями ми можемо підтримати нашу олімпійську збірну?
Діти: Так.
2. Продуктивна частина.
Діти сідають на стільці.
Вихователь: Кожен спортсмен багато тренується для того, щоб піднятися на вищу сходинку п'єдесталу.
А ви хотіли б опинитися на найвищій сходинці?
Діти: Так.
Вихователь: Сьогодні вам надається така можливість. Олімпіаду називають святом спортивної дружби, тому ми разом дружно будемо крокувати по драбинці «подорожі» підніматися вище і вище, несучи факел наших олімпійських знань.
Вогонь не просто донести,
Сходинок багато на шляху,
Друзі, все сміливіше вперед-
Олімпіада в Сочі чекає!
Коли до верху ми дійдемо -
Нагороду там собі знайдемо!
(Вихователь звертає увагу дітей на макет драбинки «подорожі».)
- На що схожі кольори сходинок?
Діти: На олімпійські кільця.
Вихователь: Вірно. Ми з вами стоїмо на першій сходинці.
(Поміщає на макет факел.)
- Чому їх рівно п'ять?
- Що позначають їх кольору?
(Гра «Чудесний мішечок», діти дістають по - черзі кільця, дають відповіді-пояснення.)
- Які олімпійські символи ви ще знаєте?
(Відповіді дітей.)
Вихователь звертає увагу дітей на одну з поличок в міні - музеї «Олімпіада 2014», на якій знаходяться олімпійські символи та один талісман.
- Що тут зайве?
(Гра «Що зайве?»)
Діти: Зайвий білий ведмедик, тому що це не символ, а талісман.
Вихователь: Які ще талісмани зимової Олімпіади 2014 року ви знаєте?
Діти: Зайчик, Леопард.
Вихователь:
- Що ж таке символи?
- Що ж таке талісмани?
(Відповіді дітей.)
Піднімаємося на другу сходинку.
(Вихователь переміщуємо факел.)
- Хто відродив олімпійські ігри?
- Знайдіть портрет цієї людини серед інших портретів відомих людей.
(Діти виділяють портрети П'єра де Кубертера, називають.)
- Що зробив П'єр де Кубертен для відродження олімпійських ігор?
(Відповіді дітей.)
Вихователь: Нас запрошує третя сходинка.
(Вихователь переміщує факел.)
- В якому російському місті проходить Олімпіада?
- На березі якогось моря розташоване місто Сочі?
(Відповіді дітей.)
(Гра «Море хвилюється»)
Море хвилюється раз,
Море хвилюється два,
Море хвилюється три,
Олімпійська спортивна
Фігура замри.....
(Діти зображують зимовий вид спорту, його називають.)
Вихователь: Кожним з цих видів спорту займаються і жінки і чоловіки.
(Гра з м'ячем «Назви спортсмена»)
Вихователь: Піднімаємося на четверту сходинку.
Багато зимових олімпійських видів спорту ми згадали. У ці олімпійські дні в деяких з них вже відомі наші російські переможці.
Як можна ще назвати переможців, які вибороли у змаганнях золоту медаль?
Діти: Чемпіони.
Вихователь: Будь олімпійських чемпіонів нашої країни ми знаємо?
(Відповіді дітей.)
Вихователь: Ми піднялися на найвищу сходинку драбинки «подорожі», з нашим факелом знань».
(Вихователь переміщує факел.)
Сьогодні своїми знаннями ми підтримали наших спортсменів. І, напевно, в цю хвилину в місті Сочі хтось з наших олімпійців отримав свою нагороду.
Які нагороди отримують спортсмени на змаганнях?
Діти: Медалі.
Вихователь: Які медалі бувають?
(Відповіді - міркування дітей.)
3. Заключна частина.
Сьогодні і ви отримуєте свої нагороди за ваші знання - це ваші стаканчики « успіху». Кожен може порахувати «олімпійський».
(Діти вважають медалі , розташовуються на імпровізованому п'єдесталі в залежності від кількості медалей.)
Вихователь: Закінчилося наше «олімпійський» подорож, але Зимові олімпійські ігри ще тривають.
Давайте підтримаємо спортсменів усіх країн девізом зимової Олімпіади 2014.
«Спекотні. Зимові. Твої».
Звучить гімн Олімпіади 2014 р.
Читайте також:
