Свіжі публікації




Конспект заняття з образотворчої діяльності
«Зимове дерево»

у старшій логопедичній групі

 

Мета: продовжувати формувати образотворчі навички; навчити новим прийомам малювання.

Завдання:

  • навчити дітей новому приймання роботи - стусаном; закріпити навички роботи кінцем кисті; закріпити вміння малювати дерево;
  • закріплювати вміння працювати колективно; розвивати естетичне сприйняття, акуратність;
  • розвивати дрібну моторику, вчить діяти по інструкції, продовжувати вчити дітей супроводжувати свої дії промовою.

Словникова робота: розвивати словник по темі зима, вживати в мовленні прикметники з префіксами (засніжене дерево, припорошене снігом тощо).

Матеріал: фарби, пензлі, ватні палички.

 

Хід заняття.

Вихователь:

- Діти, відгадайте загадку:

Запорошила доріжки,

Прикрасила віконця,

Радість дітям подарувала

І на санках прокотила.

(Зима).

Назвіть ознаки зими? /відповіді дітей/.

Сьогодні я хочу запросити вас в зимовий ліс. Закрийте очі, уявіть: кожна стежина занесена глибоким м'яким снігом, всі дерева - припорошены. Відкрийте очі.

Темний ліс, що шапкою принакрылся чудний

І заснув під нею, міцно, непробудно.

Стали дні коротші, сонце світить мало,

Ось прийшли морозцы і зима настала!

- Хлопці, подивіться, яке зимове дерево я намалювала! Ви хочете намалювати таке? /діти сідають за столи/.

- Хочу вам нагадати, як малювати дерево: стовбур дерева тонкий і довгий, гілки розташовані праворуч і ліворуч, вони нахилені. Гілки промальовуємо тонким кінцем пензля.

Подивіться, як я буду малювати сніг: для цього я візьму «чарівну снігову паличку». Візьму трохи білої фарби і стусанами, навколо кожної гілки намалюю сніг! /пояснення супроводжую показом/.

- Ви напевно звернули увагу, що під моїм деревом сидить лисичка, і ви посадіть своє дерево гостя! /приклеюємо картинку під дерево/.

- Сергію, що ти будеш малювати спочатку?

- Надя, яку фарбу ти візьмеш для малювання дерева?

- Хлопці, приступайте до роботи!

Вказівки:

  • тримати пензлик близько «залізної спіднички»;
  • фарбу віджимайте об край скляночки;
  • сніг під деревом можна намалювати більш густим.

Питання в кінці заняття:

  • Саша, які гілочки ти намалював?
  • Марина, який у тебе вийшов стовбур?
  • Аліна, хто біля тебе сидить під деревом?

З робіт дітей робиться виставка малюнків.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.