Свіжі публікації




Конспект відкритого заняття з патріотичного виховання дітей старшого віку (6-7 років)
«Місто, в якому я живу»

 

Мета: Формування патріотичних почуттів на основі бесіди про рідне місто, його історію.

Програмні завдання:

- Закріпити знання про рідне місто, про історію його виникнення.

- Розширювати словниковий запас.

- Розвивати мовлення, пам'ять.

Обладнання та матеріали: фотографії, ілюстрації міста в далекі минулі та теперішні часи, фільм «Місто, в якому я живу», мультимедійне обладнання.

 

Хід заняття

Вихователь:

На карті світу не знайдеш

Той будинок, в якому ти живеш

І навіть вулиці рідний

Ми не знайдемо на карті тієї

Але ми завжди на ній знайдемо

Свою країну - наш спільний дім.

- Як називається країна, в якій ми живемо?

- Як звемося ми з вами? (росіяни, росіяни)

- Столиця нашої Батьківщини? (Москва)

У кожної людини є своя велика Батьківщина: у французів - Франція, у англійців - Англія, у білорусів - Білорусія і т.д.

Недарма кажуть:

Рідна сторона - мати рідна, а чужа - мачуха.

Людина без Батьківщини, що соловей без пісні.

На чужій сторонушке, радий своїй воронушке.

- Але, є ще одна Батьківщина, її ще називають мала Батьківщина, що ж це таке?

1 дитина:

Мала Батьківщина - острівець землі

Під вікном смородина, вишні розквітли

Яблуня кучерява, а під нею лава

Ласкава мала Батьківщина моя!

 

2 дитина

Що ми Батьківщиною кличемо?

Будинок, де ми з тобою живемо

І берізки, уздовж яких,

Поруч з мамою ми йдемо.

 

Що ми Батьківщиною кличемо?

Поле з тонким колоском,

Наші свята і пісні

Теплий вечір за вікном

Вихователь:

І у нас з вами є мала Батьківщина?

А називається вона...Михайлівка!

Давайте трохи згадаємо історію нашого міста....

Давним-давно на місці нинішнього міста було... (Відповіді дітей)

(На її місці була пустка, називалася вона Кобилянський юрт.)

(Цю саму пустку цар Петро III подарував у вічне спадкове володіння полковнику Війська Донського Михайлу Сидоровичу Себрякову.)

Словник: вічне спадкове володіння

Вихователь: Чому місто названо Михайлівка, а станція названа-Себряково?

(Місто назване по імені полковника, а станція - за прізвищем.)

В наших місцях протікає річка Ведмедиця, послухайте вірш.

Дитина 3:

В'ється, наче стрічка

В імлі голубій,

Може бути спокійною,

Може бути хвилею

Темної і глибокої,

Що не видно дна

Дрібної і прозорою

Може бути вона.

А в спеку купає

Нас у своїй хвилі

Все це про нашу

Ведмедицю - річці.

Вихователь: Почемуона має таку назву, хто пам'ятає, розкажіть.

Притча про ріку Ведмедиці (розповідає дитина).

Давним-давно жила ведмедиця і було у неї два ведмедика. Стояло сухе спекотне літо, ведмежата хотіли пити. Ведмедиця почала рити землю, рила до тих пір, поки з землі не здався маленький струмочок. Потім цей струмок потік далі по степу, з'єднався з іншими струмочками, так утворилася річка. Назвали її на честь, тієї самої, ведмедиці. З тих пір наша річка називається Ведмедиця.

Вихователь: Давайте вирушимо в невелику подорож

З минулого і теперішнього нашого міста.

Щось розповім вам я, а що-то ви підкажете.

А допоможуть нам в цьому ілюстрації.

(Діти йдуть уздовж ілюстрацій, слухають вихователя.)

Так виглядав наш місто давним-давно.

А ось вже і сучасний наше місто.

Що-то вам знайоме? Розкажіть (діти говорять).

Уважно подивіться на ілюстрації минулого і сьогодення міста, не помічаєте в деяких з них подібності?

Що це? Раніше - зараз.

Д/гра «Що спочатку, що потім»

Мета гри: знайти однакові об'єкти міста в минулому і сьогоденні.

Вихователь: Минав час, наше місто ріс і розвивався.

З'явилися промислові підприємства.

Запитання до дітей:

- Назвіть основні промислові підприємства міста.

- Де беруть сировину?

- Які ще є заводи?

- Яку продукцію вони випускають?

(Можна підійти до столу, розповісти про завод і її продукції.)

- Як ще називаю наше місто? (Місто-будівельник!)

- Чому?

Ось і підійшла до кінця наша екскурсія минулого і теперішнього нашого міста.

Дитина:

Місто наш великим не назвеш

Тільки ми про це не шкодуємо

Він для нас і маленький гарний

Він для нас такий ще миліша.

 

Дитина:

Люблю я місто своє і ясним днем,

І в холод, і в спеку, і негоду.

Люблю в ньому кожен куточок і будинок

Люблю неповторну погоду.

 

Дитина:

Люблю своє місто з дитинства всією душею

Не вимагаючи взаємної любові

За що? Зате, що місто моє

І для мене він в житті самий дивний.

Вихователь:

Отже, місто, в якому ми з вами живемо - це наша маленька Батьківщина.

Ми з вами - михайловці!

Давайте ж, друзі, любити своє місто

Цінувати, берегти і прикрашати його

Писати вірші про нього й пісні складати!

А зараз я вам пропоную відеоряд цікавих місць нашого міста.

Йде фільм.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.