Свіжі публікації




Конспект безпосередній освітньої діяльності дітей в середній групі (ЗПР) на тему:
«Всі роботи хороші, вибирай на смак!»

Інтеграція освітніх галузей «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Праця», «Безпека», «Здоров'я», «Художня творчість».

Цілі:

Навчальні

  • Розширювати уявлення дітей про працю людей різних професій;
  • Вчити дітей відраховувати задану кількість предметів і порівнювати сукупності цих предметів;
  • Продовжувати вчити виконувати кількісний рахунок в межах 5, відповідати на запитання: «скільки?»; співвідносити кількість предметів з кількістю гуртків.
  • Закріпити знання про лісових звірів;
  • Вправляти дітей в умінні закінчувати речення, використовуючи слова і словосполучення, що співвідносяться з певною професією людини;
  • Використовувати активний словник: продавець, водій, кухар; пасивний словник: лісник, кондитер;
  • Закріпити вміння ліпити на листку паперу (пластилинография).

Розвиваючі

Розвивати пам'ять, мову, логічне мислення, уміння рахувати і відповідати на запитання вихователя.

Виховні

Виховувати посидючість, вміння працювати в колективі. Виховувати повагу до праці людей, їх діяльності і її результатів.

Обладнання: На кожну професію особлива картина; також на кожну професію одяг; ілюстрації із зображенням лісових звірів, іграшки для магазину. Роздатковий матеріал: лічильний матеріал, пластилін

Попередня робота:

1. Бесіда: «Які бувають професії» розглядання ілюстрацій з теми «Продавець», «Кухар», «Водій».

2. Бесіда про працю дорослих.

3. Читання худ. твори Некрасова «Незнайко» та перегляд мультфільму.

4. Розглядання ілюстрацій про працю дорослих.

5. Спостереження за працею водія, кухаря, продавця.

6. Розучування віршів про професії людей.

7. Відгадування загадок про професії.

8. Знайомство з дикими тваринами.

 

Хід заняття:

Входить Незнайко.

Вихователь: діти, подивіться, хто до нас прийшов у гості.

Діти: Незнайко.

Вихователь: Послухайте, що у нього трапилося:

Незнайко: Художник з мене не вийшов, для музиканта слуху не вистачає, до поета не дотягнув, з римою туговато... Що ж мені робити? Час іде - роки біжать, а я не знаю, чим мені займатися?

Вихователь: Не засмучуйся, Незнайко. Адже в житті так багато різних професій, потрібно тільки дуже захотіти і постаратися, і тоді у тебе все вийде. Хлопці, Незнайко не знає, ким йому стати. Давайте допоможемо йому, познайомимо з різними професіями, може він і визначиться з вибором. Відправимося в подорож.

Вихователь: Почнемо своє знайомство з працівників магазину. Хто працює в магазині?

Діти: продавці

Вихователь: Коли ми приходимо в магазин, що потрібно зробити в першу чергу?

Діти: привітатися.

Вихователь: Ну, що ось у мене сумочка, гаманець можна йти у магазин. Хлопці, назвіть предмети, які стоять на прилавку

Діти: літак, машина, пірамідка, матрьошка, м'яч, цеглинка, трактор, вовк, дзига.

Вихователь: що роблять із цими предметами?

Діти: грають

Вихователь: Як можна назвати ці предмети одним словом?

Діти: іграшки

Вихователь: Отже, ми з вами перебуваємо в якому магазині?

Діти: в магазині іграшок

Вихователь: Порахуйте, скільки всього іграшок на прилавку.

Діти: всього 5 іграшок

Вихователь: Єгор, яку іграшку ти хочеш купити?

Єгор: машинку.

Вихователь: Скільки потрібно заплатити рублів за машинку?

Єгор: 3 рубля

Вихователь: Чому?

Єгор: тому що на картці 3 кружечка (перед кожною іграшкою лежить картка, що позначає вартість іграшки). Дитина рахує 3 кружечка (виконують функцію грошей).

У ролі покупців виступають кілька дітей.

Незнайко. - Продавцем бути добре, а кухарем краще.

Я б у кухаря пішов, хай мене навчать.

Вихователь: Хлопці, що роблять кухаря?

Діти: готують їжу

Незнайко: А в моєму Квітковому місті теж є кухар, звуть його Пончик. Він дуже любить солодощі. Давайте разом з ним спечемо великий торт?

Діти: так.

Вихователь: Як ми назвемо кухаря, який любить готувати солодощі? Це кондитер і я запрошую вас пройти за стіл. Перед тим як почати готувати потрібно розім'яти пальчики

 

Пальчикова гімнастика

Багато є професій знатних, (з'єднувати пальці правої руки з великим)

Та корисних і приємних. (з'єднувати пальці лівої руки з великим)

Кухар, лікар, маляр, вчитель (послідовно з'єднувати пальці обох рук з великим)

Продавець, шахтар, будівельник. Відразу всіх не називаю, (стискати - розтискати кулаки)

Пропоную Вам продовжити. (витягнути руки вперед долонями вгору)

Стисніть пальці, відпустили, (стискати - розтискати пальці одночасно на двох руках)

А потім з'єднали (з'єднати всі пальці обох рук)

Будиночок з дахом отримали. (пальці обох рук під кутом один до одного, широко розставлені, стикаються тільки кінчики однойменних пальців)

І знову повторили. (долоні в сторони)

Кухар приготує для нас котлети, (імітувати руками приготування пиріжків)

Спече Торт і м'ясні рулети. (зробити коло руками; з'єднати однойменні пальці; розвести руки в сторони)

Немов чарівник на кухні творить, (з'єднати всі пальці обох рук з великим)

Буде чудовий у всіх апетит. (стиснути кулачки, великі пальці підняти вгору)

Вихователь: Для того, щоб почати готувати треба спочатку розім'яти тісто, щоб воно було м'яким

 

Продуктивна діяльність: пластилинография

Вихователь: Тепер зробимо свічки і торт готовий.

Незнайко: кухарем бути добре, а шофером краще.

Я б у водії пішов, хай мене навчать.

Вихователь: Хлопці, що робить водій?

Діти: водить машину, автобус

Незнайко: В моєму Квітковому місті є водії - Шпунтик і Гвинтик. Я пропоную вам бути зараз шоферами.

 

Физминутка: рухлива гра «Шофери»

Мета: вчити бігати врозтіч, не наштовхуючись один на одного; привчати їх діяти за сигналом вихователя; закріплювати основні кольори.

Вихователь: Хлопці, подивіться, куди ми з вами приїхали.

Діти: В ліс.

Вихователь: А хто живе у лісі?

Діти: дикі звірі

Вихователь: Але в нашому лісі всі звірі поховалися, давайте їх знайдемо? Ви отгадаете всі загадки, і звірі з'являться.

 

Загадки:

Любить їсти він малину

І в барлозі спати всю зиму.

Страшно може він ревіти,

А звуть його... (ведмідь)

 

Здогадайтеся, хто ж це?

В руду шубку одягнена.

І не риба, і не птах.

Це - хитра... (лисиця)

 

Він в дрімучому лісі ріс,

Сірою шерстю весь обріс.

В зайцях смачних знає толк

Злий голодний сірий... (вовк)

 

У нього голочки,

Як у лісі на ялинці.

Звіра краще не тривож!

Він колючий. Це... (їжак)

 

Лапки у нього і вуха

Немов зроблені з плюшу.

Знає дівчинка і хлопчик -

Любить їсти моркву... (зайчик)

 

Незнайко: Які хлопці молодці! Всіх тварин знаєте.

Вихователь: А хто піклується про всіх цих звірів?

Діти: Лісник

Вихователь: Що робить лісник

Діти: Стежить за порядком у лісі, піклується про звірів.

Незнайко хвалить, дякує дітей і прощається з ними.

Вихователь:

Професій багато на землі

І кожна важлива.

Вирішуй, мій друг, ким бути тобі,

Адже життя у нас одне!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.