Свіжі публікації




Конспект безпосередньо освітньої діяльності
«Готуємо тістечко»

Мета:

Вчити дітей скачувати грудочку тесту між долонями круговими рухами, потім сплющивать його; збивати піну; відкривати і закривати баночки, підбирати до них кришки; прикрашати «тістечка», діючи трьома пальчиками; прибирати за собою робоче місце; перекладати лопаткою «тістечка».

Розширювати сенсорний досвід дітей, при дії з предметами.

Продовжувати закріплювати знання дітей основних кольорів (червоний, жовтий, синій, зелений).

Розвивати мовлення і рух, дрібну моторику, уяву, мислення.

Виховувати спритність, естетичне почуття, бажання брати участь у житті сім'ї.
Що потрібно приготувати: тісто, дощечки для ліплення, фартушки за кількістю дітей, миску для збивання, шампунь, віночок, кілька баночок з легко відкриваються і закриваються кришками, ложечки для змащування, крупа (гречана, перлова, рисова), дитячі кулінарні лопаточки, губки (2-3 шт), 4 ляльки, дитячий чайний сервіз, серветки.

 

Хід заняття

Вихователь повідомляє дітям, що сьогодні вони будуть готувати святковий обід для ляльок.

Вихователь. Давайте підійдемо до печі і запитаємо, що сьогодні будемо пекти?

Пальчикова гра «Пиріг».

Ми запитаємо нашу піч

Що сьогодні нам спекти?
Пічку ми запитали, тісто замісили,
Качалкою тісто розкатали

Розкатали не втомилися...

Начинили сиром і назвали пирогом.
Ну-ка, ну-ка пічка

Дай творожнику містечко.

Вихователь: А зараз хлопці підійдемо до столу, одягнемо фартушки і почнемо з тіста готувати «тістечка». Запитую у дітей, з чого ми будемо готувати «тістечка»?

Діти (з тіста). На дощечках лежать грудочки тіста. Вихователь пропонує дітям взяти їх у руки і пом'яти грудочку тесту спочатку в одній долоньці, потім в інший. Вихователь запитує у дітей, для чого потрібно пом'яти тісто? Відповіді дітей (для того, щоб тісто стало м'яким). Якщо діти не можуть відповісти, вихователь підказує сама. Потім вихователь пропонує дітям скатати з тіста кульку круговими рухами між долоньками. Коли кульки будуть готові, потрібно зліпити їх них «тістечка», притиснувши долоні між собою. Вихователь каже, що «тістечка» ще не готові, їх потрібно прикрасити. Зараз приступимо до взбиванню крему. (В мисці на столі стоїть вода з шампунем). Показую дітям мисочку і віночок. Кажу, що в мисочці знаходиться крем, але він ще не готовий для прикраси «тістечок», крем потрібно збити за допомогою цього віночка. Запитую дітей, що знаходиться в мисці, і чим ми будемо збивати крем? Хорові й індивідуальні відповіді (крем, віночком). Показую дітям і кажу: «В ліву руку візьмемо мисочку, а в праву віночок і починаємо збивати ось так», здійснюючи рухи за годинниковою стрілкою. Потім пропоную дітям допомогти мені збити крем. Звертаю увагу дітей на результат, допомагаючи деяким спочатку, злегка направляючи їх руку.
Кажу дітям: «Якщо добре збити крем, в ньому з'явиться багато маленьких бульбашок, і тоді він стане ще смачніше. Діти по черзі збивають крем. Закінчивши збивати, пропоную дітям прибрати за собою, акуратно втираючи калюжки (промокнути губкою). Потім показую, як треба змастити «тістечка» (злегка вмочивши ложечку в «крем»). Потім діти повторюють цю вправу, прибравши за собою ложечки на піднос.

Вихователь. Звертаю увагу дітей на красиві баночки різного кольору і форми. Потім ставлю запитання дітям: «Якого кольору ця баночка? (показ.) і т.д.». Діти відповідають, називаючи кольори кожної баночки. Беру одну і кажу, що в ній знаходиться прикраса для тістечок (крупа, гречка, рис). Потрібно акуратно відкрити баночку (показ.) Взяти трьома пальчиками спочатку одну крупинку, потім іншу і т.д. по одній прикрасити «тістечка». «Ось які гарні тістечка у нас вийшли». Пропоную дітям закрити баночки, правильно підібравши кришки до них, і прибрати на піднос. А зараз віднесемо тістечка в грубку. Поки вони печуться, розімнемося.

Розминка

«Головами покиваем, носиками помотаем, зубками ми постукаємо і трохи помовчимо. Плічками ми покрутимо і про ручки не забудемо. Пальчиками потрясем і трохи відпочинемо. Ми ногами і побалакаємо трохи по присідаємо. Ніжку ніжкою підіб'ємо і все почнемо спочатку».

Вихователь підходить з дітьми до печі, витягує «тістечка» на підносі і (пропонує їх розкласти) каже: «Ой, які пишні, рум'яні тістечка». Підносить до столу, де сидять ляльки, і пропонує дітям розкласти «тістечка», а тарілочки лялькам кулінарними лопатками (дитячими).

«Нехай наші лялечки пригощаються тістечками. Поки вони п'ють чай, ми спробуємо їх розвеселити, виконавши хороводную гру «Каблучок» - каже вихователь.

Ми по колу йдемо,

Дружно хоровод ведемо.

А веселий каблучок

Цок по підлозі, цок та цок.

Стрибай, стрибай веселіше

Стрибай, ніжки не шкодуй

А веселий каблучок

Цок по підлозі, цок та цок.

Гляньте пальчики у нас

Теж всі пустилися в танок

А веселий каблучок

Цок по підлозі, цок та цок.

Гляньте пальчики у нас

Теж всі пустилися в танок

І знову йде, йде наш веселий хоровод.

Вихователь: «Хлопці, ляльки дякують нам за смачні тістечка, за веселу гру».
Діти прощаються з гостями.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.