Свіжі публікації




Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім
«Сюрпризи матінки Зими»
(середня група)

Мета:

1. Збагатити дітей знаннями про навколишній світ, сприяючи морального розвитку дитини шляхом формування в нього уявлення про добро і дружбу.

2. Сприяти розвитку навичок спілкування з дорослими.

3. Виховувати любов до природи і бажання піклуватися про птахів в холодну пору року.

Матеріал: іграшки - колобок, птиці (за кількістю дітей), зайчик; сніжинки, зернятка для птахів, кілька ялинок (для імітації лісу), сніговик з пап'є - маше, маска лисиці, відеофільм «Зимуючі птахи», музика «Політ сніжинок», «Цвірінькання птахів».

Організаційний момент:

Вихователь: Хлопці, давайте подивимося один на одного, посміхнемося і скажемо «здрастуйте» . Нам добре бути разом, поруч (відкриваються двері, вкочується колобок).

Вихователь: Ой, хлопці подивіться! Хто це до нас прикотився?

Колобок: Рятуйте! Допоможіть! За мною женеться лисиця!

Вихователь: Діти, давайте допоможемо колобку! Як ми можемо допомогти? (Діти пропонують, як врятувати.)

Діти: Сховаємо!

Вихователь: Правильно! Колобок, ти заходь до нас в коло, а ми підійдемо ближче, зробимо маленький коло і лисиця тебе не побачить (коло звужується, колобок в центрі).

Лисиця входить в групу і питає хлопців, чи не бачили діти колобка, вона хотіла його з'їсти.

Вихователь пропонує помиритися лисичці з колобком, а хлопці зроблять частування - чай з малиновим варенням. Хто хоче пригостити лисичку і колобка чаєм з малиновим варенням - бере ягідку і йде в центр «Творчості»; а інші діти запрошуються на прогулянку в парк.

 

Хід заняття.

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, щоб зручніше було ходити по снігу, що нам знадобиться? Як швидше дістатися до парку? На чому? (на лижах, санках, ковзанах). Давайте з вами візьмемо лижі, одягнемо їх і вирушимо в дорогу.

Вся земля в снігу.

Я на лижах біжу,

Ти біжиш за мною.

Добре в лісі взимку!

Під музику діти імітувати ходьбу на лижах. Обходять велике коло і приходять в парк.

Вихователь: Ой, хлопці, хто це там за ялинкою ховається? (зайчик). Ти куди від нас ховаєшся? Хочеш, щоб ми з тобою пограли? Пограємо хлопці?

Физминутка:

Раз, два, три, чотири, п'ять

Почав заїнька скакати,

Стрибати заїнька здатний,

Він підстрибнув 10 разів.

Лапки вгору, лапки вниз,

На носочки підтягнись,

Ніжки ставимо на бочок,

На носочках скок - скок - скок.

А потім навприсядки

Щоб не замерзали п'яти.

Вихователь: Ну, от ми з вами зігрілися, ходімо далі. Хлопці, подивіться на доріжці змерзлі пташки, їм холодно, вони можуть загинути. Як ми можемо їм допомогти?

Діти: Притиснути до себе, загорнути в шубку, погладити, подихати.

Вихователь: Давайте візьмемо за пташеня в долоньку, притиснемо до себе і подихаємо на неї.

(Дихальна гімнастика.)

Плаче сірий горобець.

Вийди сонечко скоріше,

Вийди сонечко скоріше,

Малих пташок обігрій!

Подивіться, наші пташки зігрілися, але вони голодні. Чим їх можна нагодувати?

(Включаємо відеофільм «Зимуючі птахи».)

Діти: Зерном, хлібом, салом, насінням.

Вихователь пропонує взяти годівницю, насипати туди корм і посадити туди птахів.

(Музика «Цвірінькання птахів».)

Вихователь: Послухайте, як птахи вам кажуть «спасибі».

Вихователь: Хлопці, чуєте, як подув вітерець і сніг пішов. Дивіться, сніжинки літають.

(Музика «Політ сніжинок».) Сніжинки падають зверху.

Вихователь разом з дітьми читає вірш, супроводжуючи рухом:

Все, все в снігу колом:

Сніг на шапках,

Сніг на губках,

Сніг на брівках,

Сніг на шубках.

Сніг засипав лоб і ніс.

Хто так зробив? Дід мороз!

Вихователь: Як багато снігу насипала зимушка - зима! Куди впав сніг? На дерева, кущі; на землю (вихователь показує рукою).

Вихователь: А ще на кого впав сніжок, подивіться?

Діти підходять ближче до ялинки і бачать сніговичка.

Діти: На сніговичка.

Вихователь: Давайте пограємо з сніговичком в сніжки.

(Діти під музику ліплять сніжки грають один з одним.)

Вихователь: Ой, награлися ми з вами в сніжки! Сподобалося?

Вихователь: Хлопці, подивіться, а сніговичок засумував. Йому сумно, він не хоче з нами розлучатися. Що ж робити? Як йому допомогти?

Діти: Взяти його з собою в групу, поставити біля дитячого садка, під дерево, під віконце.

Вихователь: Давайте поставимо його на санки й відвеземо в дитячий сад. А ви надягайте лижі і поїдемо всі разом.

Вихователь: Ось ми і прийшли в дитячий садок, але що буде, якщо ми візьмемо сніговичка в групу?

Діти: Він розтане.

Вихователь: Давайте перевіримо (сідають на стільчикі). Я покладу вам на долоню трохи снігу, і ви міцно стиснете його і ми побачимо, що вийде.

Вихователь роздає сніг на долоньку і діти стискають.

Які сніжинки ніжні,

Які вони недоторку.

Я їх не хотіла образити,

Я тільки їх затиснула в долоньку,

Я тільки зігріла трошки.

Тоді чому вони плакали?

З долоньки котилися сльози

І капав, капав, капав.

Вихователь: Подивіться тепер, у що перетворився сніг? (У воду.)

Що ж може статися зі сніговиком, якщо ми візьмемо його в групу? (Розтане.)

Вихователь: Давайте ми поставимо його на ділянці. Будемо ходити гуляти - вітатися і грати ним, а йти - прощатися.

Ну а щоб йому не було нудно, давайте зробимо для нього багато сніговиків у подарунок.

Релаксація.

Діти складуть з розрізних частин сніговиків. Дарують сніговикові в подарунок.

Підсумок: Пропонує дітям згадати, де вони гуляли, з ким познайомилися. Що нового дізналися про зиму?

(Відповіді дітей.)



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.