|
Конспект сюжетного заняття з фізичної культури в середній групі
Мета: розвивати фізичні, моральні якості дітей.
Програмне зміст:
1) закріпити вміння легко ходити і бігати, погоджуючи рух рук і ніг;
2) удосконалювати вміння правильно приземлятися в стрибках на двох ногах з просуванням уперед;
3) закріпити навички подлезания під дугою;
4) вчити правильно приймати вихідне положення при метанні;
5) усвідомлено ставитися до виконання правил гри;
6) виховувати спритність, уміння виконувати дії за словесним сигналом.
Обладнання: фізкультурний зал оформлений під зимовий ліс, картинка із зображенням сороки, костюми для Лісовика і вовка, чарівна паличка, емблеми із зображенням лисиці і зайчика на кожну дитину, будиночок-теремок, сніжинки для кожної дитини, 4 ялиночки, 4 обруча для стрибків, дві дуги, мішечки-сніжки для метання.
Хід заняття
Діти входять в зал, будуються в шеренгу.
Вихователь: діти, відгадайте загадку - «Запорошила доріжки, прикрасила віконця, радість дітям подарувала на санках прокотила. (Зима.)
Ми з вами прийшли в зимовий ліс.
Подивіться, а що за птах до нас прилетіла? (на стіні прикріплене зображення сороки.) Діти впізнають та називають її. Лунає голос птаха: «Я поки сюди летіла, на всі боки дивилася. І пройти в лісі чи зможе хто-то, адже зима всі дороги замела!»
Вихователь: так, діти, шлях важкий, тільки звірі швидко бігають і стрибають по лісі. А як же бути нам з вами? Що робити?
З'являється Лісовичок (дитина в костюмі) звертається зі словами до дітей:
«Здрастуйте, любі друзі! Живу в лісі я.
Жити в лісі звик, а зовусь я - Лісовик!
Сніг у лісі кружляє, пурхає, всі доріжки замітає.
Важкий шлях у лісі, друзі, але допомогти беруся вам я.
Зараз паличкою взмахну, всіх зверяток перетворю.
Ви по лісі всі йдіть у всі боки дивіться.
Від друзів не відставайте і допомагайте один одному
(Лісовичок прикріплює на футболки емблеми зайчиків і лисичок.)
Вихователь звертає увагу дітей на будиночок в лісі і каже:
«У лісі за ялинкою, на засніженому горбочку стоїть красивий теремок, теремок ми побачили і до нього всі попрямували».
Повернулися друг за іншому, йдемо по колу звичайною ходьбою, дружно, весело крокуємо ноги вище піднімаємо (ходьба, високо піднімаючи коліна); ми походимо на носках, ми йдемо на п'ятах. Все перевірили поставу, а зараз ми побігли поки ноги не втомилися, ось звивиста доріжка, побігли змійкою. А ось і ліс поруч, йдемо кроком.
На галявинку, на лужок тихо падає сніжок, ви сніжинки все візьміть і один за одним всі йдіть (діти проходять повз ялинок і беруть сніжинки, які лежать біля них), будуються парами лисичка з зайчиком.
Загальнорозвивальні вправи в парах з сніжинками
А зараз повернулися друг до друга
1) «Підніміть вгору сніжинки, подивіться-но на них, а тепер їх опустіть»
Вихідне положення - основна стійка.
Виконання - підняти руки через сторони вгору, подивитися на сніжинки, опустити руки вниз (6 разів).
2) «А тепер дружно звірятам
Робити так нахили потрібно».
Початкове положення - ноги на ширині плечей, руки в сторони.
Виконання - нахил вправо, випрямитися, нахил вліво. повернутися у вихідне положення (по 3 рази в кожну сторону).
3) «На коліна ми присіли, на сніжинки подивилися, вправо, вліво повернулися і всі повернулися на місце».
Вихідне положення - стоячи на колінах, сніжинки перед грудьми.
Виконання - поворот тулуба вправо, руки витягнути вперед, подивитися на сніжинки, повернутися у вихідне положення, те ж в іншу сторону (по 3 рази в кожну сторону).
4) «А зараз ми тихо сіли, не боїмося ми зими! Нахилилися, потягнулися, подивилися на сніжинки, ах, сяють немов крижинки!»
Вихідне положення - сидячи спиною один до одного, ноги розставлені, сніжинки в руках перед грудьми.
В - нахилитися вперед, дістати руками зі сніжинками шкарпетки ніг, випрямитися (6 разів).
5) «Раптом сніжинки всі впали, ми танцювати навколо них стали».
Вихідне положення - основна стійка, сніжинки лежать на підлозі біля ніг
Виконання - стрибки близько сніжинок чергувати з ходьбою на місці (по 10 разів).
6) Повторити 1 вправа.
Діти кладуть сніжинки під ялинку, і будуються в шеренгу.
Основні рухи
Вихователь: всі зайчики люблять стрибати, а лисички спритно бігати, подивіться попереду там канавки на шляху; ми вже вчилися стрибати, а сьогодні ще поупражняемся. Подивіться ще раз, як треба стрибати. (Показ дитини.)
Стрибки з обруча в обруч на двох ногах (2 рази)
Ось зламані дерева, тут треба акуратно проповзти. Нас перешкода не злякає. Крізь нього вперед пройдемо, нехай наші звірята знають, не пройдемо так проползем
Підлізання під дугу правим і лівим боком (2 рази)
«Сірий вовк у лісі гуляє і звіряток ображає. Ми сніжки зараз візьмемо і у вовка потрапимо»
Метання мішечків у вертикальну ціль правою та лівою рукою
Лунає стукіт, з будиночка виходить вовк: «Ви сніжками закидали, але я ображуся навряд чи. Пограю з вами я, тікайте від мене».
Рухлива гра: «Звірята і вовк»
Вихователь: «Сірий вовк у лісі гуляє і звіряток чекає, ви тваринки не позіхайте і від вовка тікайте. 1-2-3 біжи (діти перебігають з однієї сторони на іншу, вовк їх ловить).
Вихователь: - не вовк наздогнав нікого, втекли всі тваринки від нього
Вовк: ох, і ви спритні, як швидко бігаєте.
Прибігає Лісовичок і каже:
«Бачив, бачив вас, друзі! Похвалити я прийшов вас.
Вправно впоралися з заданьем, витримали випробування.
Зараз паличкою взмахну, знову у хлоп'ят перетворю (знімає емблеми,
діти кажуть Лесовичку «спасибі»).
Вихователь: встали ялинки всі в ряд і кличуть до себе хлопців (ходьба змійкою між ялинок).
«Постарайтеся так пройти, щоб з доріжки не зійти».
Пропоную дітям взяти лижі і поїхати в дитячий сад: (імітація їзди на лижах).
«Здрастуй, садочок наш рідний, ми приїхали додому»
(Вихователь підводить підсумок заняття.)
Читайте також: