Свіжі публікації




Конспект НСД для дітей старшої групи
«Допоможемо Федорі»

Домінуюча освітня галузь «Здоров'я».

Мета: Зберігати і зміцнювати здоров'я дітей з використанням здоров'язберігаючих технологій.

Завдання:

Освітні

- Формувати знання дітей про корисні продукти, вітамінів, необхідних організму.

- вправляти у ходьбі, бігу,

- вдосконалювати вміння дітей вільно виконувати вправи спрямовані на профілактику плоскостопості.

Розвиваючі

- розвивати уважність і пізнавальний інтерес до здорового способу життя;

- удосконалювати рухові навички і фізичні якості, зміцнювати окремі групи м'язів;

- розвивати координацію рухів;

- розвивати вміння ритмічно виконувати рухи відповідно з музикою.

Виховні

- виховувати морально - вольові якості: витривалість, упевненість у собі, почуття допомоги.

Костюми: спортивна форма.

Обладнання: гімнастична лава, ребриста дошка, пеньочки, дерева, дуги, мішечки з різним наповнювачем (каштани, горох, пшениця, пісок, кісточки абрикосів, вишень, насіння кавунів); муляжі овочів, фруктів, трави, корзина; медична маска; будиночок і одяг для Федори; ноутбук, презентація «загадки», відеолист від Федори, від мікробів; диск «звуки природи», аудіозапис «Веснянки» для ритмічної гімнастики.

Попередня робота: читання «Федорина горі» Чуковського, розучування віршів, бесіда про те, що корисно для здоров'я, а що шкідливо, розгадування і заучування загадок.

Плановані результати: розуміють необхідність ЗСЖ, допомагають зрозуміти це іншим.

 

Хід заходу.

Організаційний момент.

Діти заходять до зали, вітаються.

Вихователь:

- Ви сказали, здрастуйте. А що ви цим сказали? (Ми побажали здоров'я!)

- А що таке здоров'я? (Здоров'я - це сила, здоров'я - це краса, спритність, гарний настрій ...).

- Давайте посміхнемося гостям, щоб у всіх був гарний настрій

Відеолист від Федори:

Може, хтось мене побачить,

Може, хтось мене почує.

Зі мною трапилася велика біда

Під холодний дощик потрапила вчора.

І ось тепер така картина:

У горлі моєму оселилася ангіна

І кашель, і нежить мене здолали

Як же вони мені набридли.

Я прошу, мене врятуйте

І швидше допоможіть.

Вихователь:

- Хлопці, як ви думаєте, а ми зможемо Федора чим-небудь допомогти? Чим ми зможемо допомогти? (допомогти по господарству, сходити в аптеку, магазин, напоїти чаєм ...).

- Ви сказали: сходити в магазин. А чи знаєте ви корисні продукти. Будемо грати в гру «Корисне - некорисне». Якщо корисне, то ви простягаєте руки вперед, а якщо некорисне, то їх ховаєте.

Гра «Корисне - некорисне».

(Підходять до магазину)

Вихователь:

- Чому ми прийшли в магазин «Овочі-фрукти»? У Федори ангіна, застуда, температура, які вітаміни потрібні їй найбільше?

- Який вітамін самий корисний при простудних захворюваннях?

- Давайте виберемо продукти, де найбільше вітаміну С. (Складаємо в кошик.)

- Ви говорили, що треба пити чай, дивіться, що тут є. (Шипшина, трави.)

- Ці овочі і фрукти - дуже важливі продукти.

Вихователь:

- Хлопці, ми йдемо до Федора, а вона чхає, кашляє. Чи можна від неї заразитися? Щоб не заразити, що повинен надіти хвора людина? Давайте візьмемо маску з нашої аптечки для Федори і вирушимо.

На екрані з'являється мікроб:

- Допомогти хочете - нісенітниця

Я хитрюга - ха-ха-ха,

Я микробушка гарний

До чого ж я пригожий

Нас зараз тут буде багато

І заразитеся все потроху.

І якщо у вас голова заболить,

Мене це дуже розвеселить.

Ідіть, ідіть, ідіть,

кашель, ангіну і нежить знайдіть.

Вихователь:

- Який неприємний мікроб. Як же нам з ним впоратися?

(На екрані з'являються загадки.) Дивіться, напевно це підказки.

Д/і «Відгадай загадку».

Вислизає, як живе,

Але не випущу його.

Білою піною піниться,

Руки мити не лінується.

(Мило.)

Волосистою головкою

В рот вона залазить спритно

І вважає зуби нам

Вранці і вечорами.

(Зубна щітка.)

Ось який кумедний випадок:

Оселилася у ванній хмара.

Дощик ллється зі стелі

Мені на спину і боки.

До чого ж приємно це!

Дощик теплий, підігрітий,

На полу не видно калюж.

Всі хлопці люблять ...

(Душ.)

Ліг в кишеню і чатує,

Реву, плаксу, і нечепуру,

Їм втре потоки сліз,

Не забуде і про ніс.

(Носову хустку.)

(Мікроб зникає.)

Вихователь:

- Дивіться, мікроб зник, тому що всі мікроби бояться предметів особистої гігієни. А щоб в дорозі нам легше було подолати всі труднощі і перешкоди, щоб ми були ще сильніше, давайте трішки розімнемося і зробимо зарядку.

Ритмічна гімнастика під музику.

Вихователь.

- А тепер беремо кошик і вирушаємо, нас чекає довгий шлях.

 

- Ох, нерівна дорога (ходьба по ребристій дошці)

Кругом палиці, гілки, каміння,

Обережно наступаємо,

Нікого ми не штовхаємо

 

- Тут пеньочки стоять, (ходьба з високим підніманням колін).

Ноги піднімати велять

На пояс руки все поставимо,

Один за одним зашагаем.

 

- Попереду річка велика, (ходьба по лавці боком приставним кроком)

Як її нам перейти?

А ось і місток, тільки вузький

Ні за що нам не пройти.

Встанемо боком, спинку прямо,

Приставляємо ніжку до ніжці

Просуваємося вперед

Ось вже й берег чекає.

 

- Дивіться тут гілка низько (пролезание під дугою)

Ми сядемо до землі близько

Голову притиснемо до колін

Акуратненько пролезем.

 

- Якщо ти сміливий, за мною йди. (Перестрибування на двох ногах по мішечках.)

Багнисте болото чекає попереду.

Сміливо по купинах іди,

Не забувай про обережність

З купини на купину стрибай сміливіше

І пересувайся як можна швидше.

 

- Ось поляночка лісова (зупинка)

Тут можна і відпочити

А який тут свіже повітря,

Так і хочеться вдихнути.

 

Повітря ми лісовий вдихнемо.

Дихаємо носом, а не ротом. (Діти принюхуються).

Вправа на дихання.

- «Наш носик» - погладити бічні частини від кінчика носа до перенісся - вдих. На видиху постукати по крилах носа вказівними пальцями (5-6 р).

- «Навпаки» - закрити праву ніздрю вказівним пальцем і вдихнути через ліву, і навпаки (5р).

- «Мычалочка» - зробити вдих носом, на видиху протяжно тягнути звук [м], одночасно постукуючи пальцями по крилах носа.

- «Барабан» - при вдиху носом чинити опір повітрю, що входить, натискаючи на крила носа пальцями.

- «Курносики» - зробити «кирпатий» ніс, струшуючи кінчик носа вказівним пальцем - вдих. Видих носом вільний (5р).

Діти з вихователем бачать будиночок Федори, підходять до нього і звуть її. В будинку тиша. Вихователь говорить дітям, що спробує зайти в будинок і дізнатися, що з Федорою. Заходить в будинок.

Федора (переодягнений вихователь) виходить, вітається, запитує у дітей, звідки вони прийшли? Як дізналися про її хворобу? Що їй принесли і для чого? Що їй робити далі? Діти розповідають.

Від застуди та ангіни

Допомагають апельсини,

Ну а краще з'їсти лимон,

Хоч і дуже кислий він.

 

Привчай себе до порядку,

Роби щодня зарядку.

Смійся веселіше,

Будеш здоровими.

Федора: Хлопці, я запам'ятаю ці правила. А ще сорока тріщала в лісі про якийсь масаж «Неболейка». Ви знаєте такий? Покажіть мені. (Робить разом з дітьми.)

1. Щоб горло не боліло,

Ми погладимо його сміливо. (Погладжувати шию зверху вниз.)

2. Щоб не кашляти, не чхати,

Треба носик розтирати (вказівними пальцями розтирати крила носа)

3. Лоб ми теж розітремо -

Долоньку тримаємо козирком (розтирати від центру до краю).

4. Вилку пальчиками зроби.

За вухами гладь ти сміливо (розтиснути вказівний і середній палець, розтирати точки за і перед вухами).

5. Знаємо, знаємо - так, так, так,

Нам застуда не страшна. (Потирати долоні один об одного.)

Федора: я Вас прошу дати відповідь: це правда чи ні?

Гра «Це правда чи ні?» (Якщо, правда, то плескають в долоні, якщо ні-тупотять.)

- Щоб з мікробами не знатися треба, діти, загартовуватися?

- Якщо хочеш бути сильним, зі спортом не забувай дружити?

- Від застуди та ангіни нас рятують вітаміни?

- Будеш їсти цибулю, часник, тебе застуда раптом знайде?

- Хочеш самим міцним стати, повинен цілий день ти спати?

- Їж побільше вітамінів, будеш сильним і красивим?

Федора: Всі тепер я зрозуміла, піду пити трав'яний чай. (Дякує за все і йде.) Виходить переодягнений вихователь.

Вихователь:

- Хлопці, Федора треба відпочити, а ми з вами пограємо і підемо назад у дитячий садок.

П/в «Пальники»

Дорога назад: різні види ходьби між деревами.

Після повернення релаксація «Сонячні промінчики».

Вихователь: «Закрийте очі, витягніть руки. Уявіть, що на долонях у вас лежать маленькі сонечка, через пальчики, як промінчики сонечка йде тепло по всій руці. Руки заспокоїлися, відпочивають. Перемикаємо увагу на ноги. Сонячні промені зігрівають стопи, пальці ніг. Втома зникає, м'язи відпочивають. Відкрийте очі, посміхніться один одному, передайте своє тепло своїм друзям. А зараз ми підемо в групу, де нас чекає чай з запашними травами».

 

Література

Г.І. Кулик, М.М. Сергієнко «Школа здорової людини. Програма для ДНЗ». Москва; Творчий центр «Сфера»; 2010р.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.