Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення - «Посуд»

Цілі: уточнити з дітьми назва посуду; вміти називати і розрізняти кухонну, столову та чайну посуд; вміти називати частини посуду і зовнішні ознаки; утворювати іменники родового відмінка, із зменшувально-пестливими суфіксами, прикметники від іменників; узгоджувати числівники з іменниками; складати речення з прийменниками; активізувати словник по даній темі.

Обладнання: демонстраційний матеріал-посуд та картинки із зображенням посуду; роздатковий матеріал-сюжетні картинки.

 

Хід заняття

1. Організаційний момент

- Сяде той, хто назве кілька предметів (множина іменників): чашка, блюдце, чашка, бокал, стакан, чайник, гуртка, селедочница, сковорідка, сільниця і т.д.

Наприклад: чашка-чашки, келих-келихи і т.д.

 

2. Бесіда про посуд

- Як одним словом можна назвати всі ці предмети? (посуд)

- Які предмети посуду ви ще знаєте?

- Назвіть столові прилади, якими ми користуємося для їжі? (Ложка, виделка, ніж)

- В якому посуді готують їжу? (Каструля, сковорідка, лист тощо)

- Як називається посуд? (Кухонні)

- Який посудом ми користуємося, коли п'ємо чай? (Чашка, блюдце, чайник, заварний чайник, цукерниця тощо)

- Як називається цей посуд? (Чайна)

- А як називається посуд, з якої їмо (приймаємо їжу)? (Їдальня)

- Назвіть столовий посуд. (Глибока тарілка, дрібна тарілка, супниця, салатниця, солонка, селедочница і т.д.)

Виставляється предмети посуду:

а) каструля з кришкою.

- З яких частин складається каструля? (Стінка, денце, кришка, ручки).

(Аналогічно розглядаються чайник і склянку.)

б) Порівняння предметів посуду: сковорідка і глечик.

 

3. Ігрова вправа «Підбери слова-дії предметів»

а) Чайник-варто, наливають, виливають доливають, миють, сушать, витирають, чистять.

б) Цукорниця-кладуть, висипають, беруть, насипають, розсипають.

в) Каструля-закривають, ставлять, чистять, наливають і т.д.

г) Чашка-п'ють, наливають, розливають, випивають і т.д.

Вихователь виставляє картинки з зображенням посуду.

- Назвіть предмети посуду, які зроблені з металу? Значить, вони які? (Металеві.)

(Аналогічно: з пластмаси, порцеляни, скла, алюмінію, дерева, чавуну тощо)

 

4. Фізкультхвилинка

Ось великий скляний чайник,

Дуже важливий, як начальник.

Діти «надувають» живіт,

одна рука на поясі, інша

вигнута, як носик.

Ось порцелянові чашки,

Дуже тендітні, бідолахи.

Присідають, одна рука на поясі.

 

Ось порцелянові блюдця,

Тільки стукни-розіб'ються.

Кружляють, малюючи руками коло.

 

Ось срібні ложки,

 

Потягуються, руки вгору,

зімкнути над головою,

Ось пластмасовий піднос-

Він посуд нам приніс.

роблять велике коло.

 

5. Гра з м'ячем

- Утворення іменників із зменшувально-пестливим суфіксом: філіжанка-горнятко, ложка-ложечка і т.д.

- Дидактична гра «Порахуй».

- Складання пропозицій по сюжетних картинок з використанням прийменників.

 

6. Розповідь вихователя

Посудом люди користувалися з давніх часів. Спочатку вона була дерев'яна. Російська національна посуд так і залишилася дерев'яного і глиняного. Потім з'явилася скляна, металева, фаянсовий, порцеляновий посуд. З'явилися сервізи. Люди дуже дбайливо ставляться до посуді, оскільки вона може розбитися, і пропадає праця, що її робив. Посуд миють, чистять, протирають, щоб вона завжди була чистою і з неї приємно було їсти. Як треба доглядати за посудом: спочатку тарілки і чашки звільняють від залишків їжі, а потім миють гарячою водою з милом чи іншими миючими засобами, потім її грунтовно прополіскують. Ставлять в сушку, витирають прибирають в шафу.

 

7. Підсумок заняття

Вміти розрізняти і називати кухонну, столову та чайну посуд. Знати зовнішні ознаки посуду, її призначення. Скласти описову розповідь про чайнику, каструлі за планом: назва; зовнішні ознаки; з чого зроблена; призначення.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.